Skocz do zawartości

Co Panowie na to?


pawels
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam na stanie radio (do wymiany) clarion DXZ389 + RM V41 + Rainbow SAX + MDS08. Gra sobie poprawnie (wg mnie) i bym coś zmienił, bo już trochę osłuchało mi się i znudziło. Pomyślałem sobie, żeby opchnąć RM-a i kupić dwa wzmaki oddzielne na przód i suba, ale przyszłą taka myśl, żeby tego RM-a dać całego na przód. Kupiłbym same zwrotki od SAX-ów, przód podłączył przez jedną parę zwrotek pod tweetery, tył przez drugą parę pod woofery i miałbym taki passiv/active. Zamiast 2x75 szłoby 4x75 na przód i można regulować głośność wooferów względem tweeterów. Tylko powstaje pytanie, czy puszczenie takie daje realne 2x mocy na przód, czy zwrotnice jakoś to regulują i idzie tyle ile trzeba?. Wiem, że im więcej tym nie szkodzi i lepsza kontrola. Spod samego wzmacniacza raczej nie pójdzie, bo zakres regulacji jest mały. Chętnie wysłucham pożytecznych porad. Może jakieś inne rozwiązania?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast kupować kolejną parę zwrotek lepiej te rozdzielić.Nie jest to wielka sztuka.

Zasilając przód 4 kanałami poszczególne głośniki dostaną dokładnie tą samą moc,nic się nie zmieni.Zyskasz jedynie kontrolę nad poziomami poszczególnych głośników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tego wzmaka i miałem radyjko clariona, wprawdzie był to model 788, tak jak radzi Emil zamiast kombinować ze wzmakami na początek spróbuj podmienić radyjko na jakąś Alpinkę, u mnie po zmianie radia system nabrał świeżości, grało poprawnie wszystko ale jak wsadziłem inne radio dopiero dźwięk nabrał wigoru, system ożył więc moja rada to najpierw pożycz radyjko, rozdzielenie zwrotek tak jak radzi Raadek też jest niezłym pomysłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobię. Poza tym i tak zamierzam zmienić suba na 10" i napędzić oddzielnym wzmacniaczem i zastanawiam się czy całego RMa dać na przód. Raadek, takie rozdzielenie zwrotki drogie jest?, bo sam nie zrobię. Tak mi się wydawało, że przy tej samej mocy, po rozdzieleniu na większą ilość głośników, głośniki dostają jakąś część mocy, a każdy głośnik napędzany jednym kanałem ma konkretną moc. To znaczy że jakby zmierzyć moc po rozdzieleniu na każdym głośniku, to będzie te 75 rms? Uprzedzę, że aktywki jakimś radiem nie chcę, bo nie mam czasu na ustawianie i zabawę, a mam taką naturę, że zamiast słuchać będę kręcił tylko gałkami. Chcę włączyć i ma grać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...