Skocz do zawartości

Xpress 12* x2 pytania, opinia, pomocy :)


Dami133
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Krótko zwięźle i na temat.

 

mam 2x Magnat Xpress 12"

 

napędzić to chce tym co mam, czyli Magnat 360 classic 2x 180rms w mostku ( ponoć )

bądź Magnat Pantera Two chociaż on ma 2x100 a 1x300.

Także wiem że ani to ani to sie zbytnio nie nadaje do takiego zestawu... ale to na początek.

 

Auto to Bmw e30. prosze sobie darować teksty typu dresowóz czy jakies inne śmiechy... bo besztam za stereotypy ;).

 

 

Teraz mój problem, Słucham House/Hardstyle ale też bardzo lubie od czasu do czasu Rap, RnB, ogólnie muzyka z zejściem.

Lubie czuć bass na brzuchu, ale drażni mnie to że przy szybszej muzyce głośnik nie wyrabiał.

 

Więc spróbuje sobie sam odpowiedzec na pytanie. zapewne dla mnie nadaje sie Closed, zejście jakieś będzie, a będzie dynamika.

Zastanawiałem się jeszcze nad motywem jednym, zrobic jeden glosnik w closed, drugi w BR. tylko nie wiem czy nei wyjdzie z tego kaszanka.

 

Jakies propozycje? Audiofil ze mnie marny, chce troche kicku i troche zejscia. Da się to jakoś ugrać z tymi przetwornikami ?

 

A jeżeli Closed to prosiłbym o Litraże. Byle bym całego bagażnika nie zajął.

 

 

--------

 

i troche teoretycznych pytań z lenistwa. Closed Wytłumamiy bardzo mocno i oddzielamy ew 2 glosniki ? w BR mniej tłumienia?

 

na koniec. nie zamienie dwoch na jeden lepszy, chce niskim kosztem zrobic audio z tego co mi pozostało :).

 

 

Pozdrawiam i dziekje z góry.

 

 

P.s Jeśli ktoś sie nudzi mógłby rozrysować mniej więcej wysokości do 34cm a szero ok 100cm :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest konieczna zamknięta skrzynka, dużo da się osiągnąć strojeniem w BR. Wiadomo, że im niżej tym wolniej. Jakiś kompromis i po problemie. Oczywiście kilka litrów mniej i też będzie szybciej.

Magnata nie pakowałbym do zamkniętej, bo straci to co ma najlepsze.

 

p.s. Dużo szybkości i kontroli zyskasz zasilając je porządniejszym wzmacniaczem :)

 

Spróbowałbym je w 2x30-35L@40-45Hz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siedział jeden magnat. w skrzynce po dibeisi, jest taka śmieszna na glosnik 30stke, i zasiliłem to magnatem panterą na mostku, przebijał się jeden. tyle że wykonanie tej skrzynki było takie że chcialo wyrwać plexi, i chcialo wyrwac tylnią ścianke... ale grało to conajmniej nieźle, nisko schodziło i wyrabiało w miare mimo ze nie policzone ani nic, a skrzynka band pass z tego co wyliczyłem na oko to cała skrzynka miala ok 120-130litrów + glosnik + 2 reflexy ok 15centymetrowe.

 

nie wiem już co robić, chyba wole jeden dobry glosnik dać. tylko koszta są ograniczone, bo glosnik nie mógłby przekraczać 300zł. a w tej cenie to kojarzy mi sie lanzar max 12. to w sumie jedyny glosnik który by mógł byc uciągnięty przez Magnata Pantere bo ma kolo 200-300 rms w mostku.

 

tylko czy jest sens wymieniac Magnaty na Lanzara?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mógłby mi ktoś pomóc ? nie chce od podstaw uczyć się obliczania i wszystkiego, typu jak sie stroi

 

podpowiem jedynie że chciałbym z szczelinówką po bokach.

 

wymiar bagaznika max, szerokość 98cm / wysokość 35-37cm / glębokość 40cm tyle że głębokosc jest tak mała bo musze skrzynke wsadzic przez otwor 120 na 40 :).

 

a matematycznie sobie obliczyłem że dobrze by było 35 na 35 na 30 x2 tylko do tego trzeba uwzględnić głośnik oraz szczelinówke...

 

Bardzo bym prosił kogoś o pomoc. a jeśli by nie było problemu to pytanie. czy glosniki będą oddziaływac na siebie jesli pomiedyz skrzyną w srodku byla przerwa i glosniki skierowane na siebie ? bo na froncie ladnie by plexi wygladala hehe na glosniki hehe. ale to juz takie luźne pytanie. moze byc zwykla.

 

mógłby ktoś obliczyc to jakos? uwzgledniając materiał 18mm i obliczyć te tunele ile muszą miec i jaka szerokosc i zrobic jakis prowizoryczny rysunek w paincie. będe bardzo wdzięczny.

 

2 dzielone + strojenie ok 40hz

 

----

 

pozatym zawsze mnie ciekawilo, glosniki nie oddzialuja na siebie jak maja skrzynie nie dzieloną oO ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam x-press-y tylko 10tki. Ogólnie są w jednej skrzyni z przegrodą, bass reflex. Był tu temat , chłopaki mi doradzali ;) Na początku byłem zadowolony, obecnie już mniej. Apetyt rośnie w miarę jedzenia... Zasilane jest to 2 x 175rms (hifonics txi-3400 ) i też teraz myślę, czy by obudowy nie zmienić, albo może głośników... Tylko znowu czy pchać się w 2x coś i zostawić wzmak, czy lepiej 1 x coś mocnego i sprzedać wzmacniacz, szukać innego... ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...