Skocz do zawartości

PB s-6c + Blaupunkt EMA 460


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Czy taki zestaw będzie jak najbardziej ok ? W przyszłości mam zamiar kupić jakąś skrzynie i teraz nasuwa mi sie pytanie jak to podłączyć przy zmostkowaniu do 2 kanałów moc w RMS wynosi 160 Wat głośniki mają 70 w RMSie czy to nie bedzie z duzo dla tych glosnikow ? znowu przy 4 kanałach moc w RMSie wzmaka to 55 Wat a z tego co kiedyś doczytałem to moc wzmacniacza powinna troszkę przewyższać moc głośników i jak to teraz ugryźć ?

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, a jakie masz radio do tego zestawu? Blaupunkt to taki low end lepiej go sprzedać i kupić starszą Alpine z serji MRV na pewno będziesz bardziej zadowolony. Ale spróbować z blaupunktem nie zaszkodzi. I na przyszłość uważaj z kabelkami od gł. wysoko tonowych, lubię się urywać, mi już jeden zaczyna przerywać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio KENWOOD KDC-4051UR. Tak słyszałem, że od gwizdków lubią się urywać kabelki. Powiem szczerze jak na razie może go walne po mostku a jak będę miał zamiar kupić skrzynkę to go sprzedam i kupie coś mocniejszego/lepszego.

 

A wzmaka nie zluchalem , sluchalem gta a ema to pewnie inne brzmienie

 

A jak brzmienie GTA ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brzmienie GTA... Jeden z dwoch najgorszych wzmakow jakie sluchalem jezeli mam byc szczery ale jak ie mialem porownania to uwazalem ze poprawil brzmienie najnizszego modelu radio pioniera :D Plusow na ta chwile nie moge sie doszukac , slaba kontrola , spore zieksztalcenia , mala detalicznosc - ogolniue slabo i tylko carpower 1502 bartdziej mnie zawiodl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, święte słowa. Dobra chłopaki zmykam spać bo jutro trzeba do roboty lecieć. Dzięki za wszystkie podpowiedz, odpowiedzi :) Mam nadzieje, że modek nie zamknie tematu bo na 100% będę miał jeszcze wiele wiele pytań. No i jeżeli ktoś ma coś z wyżej wymienionego sprzętu to klepać opinie :)

Branoc !

 

 

Tak jak mówiłem mam kolejne pytanko czy opłaca się kupić taki zestaw kabli ?

Kabelki

A jeżeli nie to jakie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym odpuścił PB-S6C dla mnie to porażka straszna ,tweeter nie do zniesienia , woofer ma straszne zniekształcenia , woofer ma dziury w okolicach 12db na charakterystyce ,znajomy mierzył właśnie S6C i powiem szczerze ,że są to najbardziej zniekształcające przetworniki w swojej klasie , daleko im nawet do taniego

Rinbowa czy Helixa , proponuję się zastanowić nad tym , do tego dochodzi sprawa odklejających się membran oraz przecierających przewodów ,

ja spodziewałem się czegoś lepszego po tych głośnikach o wnioski po ich testowaniu są delikatnie ujęte powyżej , szczerze powinno się im oberwaę znacznie mocniej..

 

[Kilkakrotnie testowłem , 3 serie te przed odklejającymi się membranami , i jakieś 2 kolejne , wnioski te same]

 

pozdrawiam

 

[

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem. Nasuwa mi się tylko pytanie czemu tak dużo ludzi chwali te PB-ki ? A co powiesz o samym wzmacniaczu, o tej EMIE ? miałeś do czynienia z takim klockiem ?

 

 

Wzmacniacze nie znam , ale głośniki Blaupunkta jak i subwoofery to już bardzo tania ledwie grająca liga.

 

niemożna powiedzieć ,że S6C nie gra , ale ten tweeter , kick jakiś wybrakowany i niedorobiona średnica , coś tam wykrzyczy ale nie w tej tonacji.

 

lepiej dołożyć parę złoty i kupić Morela Maximo i dobry używany wzmacniacz , podaj kwotę to osoby tu zapewne podeślą Ci jakieś linki.

 

tak albo HSK ,i dobry wzmak uzywany i podciągniesz się klasę wyżej w podobnych pieniądzach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o głośniki to do 250 zł to jest moje pierwsze CA wiec nie chce mieć od razu nie wiadomo czego po za tym pakuje to w Tico wiec sami wiecie o co chodzi. Jeżeli chodzi o tego KENWOOD KDC-4051UR to myślę, że to dobry wybór ? Jak myślicie ? No i tak jak pytałem wcześniej jakie kable ? jakiś zestaw czy wszystko osobno ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz Helixy B62C i zamiast kupować badziewie jakim jest wzmacniacz blaupunkta, dołóż kilka groszy do radia z wyższej półki

 

Czemu akurat te Helixy mi polecasz ? i co masz na myśli mówiąc radio z wyższej półki ? no i oczywiście jakie ?

 

przygotowania drzwi.

 

na to kasa już jest odłożona :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu robić paneli będą tylko ładnie wykończone dystanse. Nie chce w to auto pakować nie wiadomo ile kasy bo w najbliższym czasie będzie zmiana. Ten sprzęt ma tylko ładnie grać nic więcej, wygląd się nie liczy.

 

edit:

 

Te Helixy mają głębokość montażu 61mm zmieści mi się to w furtkach z dystansem 20mm ? :D

 

no to kolejny edit:

 

Troszkę cisza nastała a mi dalej pytania wpadają do głowy :) Jeżeli polecacie te Helixy to jaki wzmacniacz do nich w granicach 250 zł oczywiście może być używka i fajnie jak by była 4 kanałowa no chyba, że była by duża różnica cenowa pomiędzy 2 kanałówką to mogą być i 2 kanały. Prosił bym jakieś konkretne aukcje jak można.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...