Skocz do zawartości

Audio System HELON 12


GZ15
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie są miękkie ale nie są też super twarde. Z drugiej strony - 1kW i super miękkie to chyba tylko RFy były..

Do grzania? Jak rozumiesz pojęcie - grzanie? Jak dajesz 1kW-1.5kW to ok, ale daj 2kW to cewki szybko pójdą.

Ja akurat mogę powiedzieć tylko na temat 15" (oczywiście helona), ale czy 15" czy 12" to dużej różnicy w zapotrzebowaniu prądu nie ma.

Jedyne co mogę dorzucić że przy pracy 35hz-45hz (15" chyba miała 38hz) ma taką charakterystykę że wykorzystuje, prawie że pełne zapotrzebowanie prądowe wzmacniacz, stąd może efekt grzania się. 

 

Jak mocno jakościowo też dostaje? Ale jakiś super wytrzymały Helon to specjalnie nie jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo mogę wyrwać helona w powiedzmy dobrej cenie dziś miałem odsłuch grał tak sobie bo skrzynia była do ....... .

Pograliśmy z 10 min i jak dotknąłem kopułki czułem lekko i była lekko ciepła .

Helon był spięty w 1 ohm i zasilany jakimś peiying mono ponoć miał w 1 ohm 1,2kw ale nie wieże temu było pewnie  mniej .

Ja chciałem go spiąć w 4 ohm i dać mu 1kw ze wzmacniacza audio system dodam ze to nie ma być na żadne zawody ani nic tylko do pogrywania :D 
Teraz mam JL Audio 12w6 i jak nim gram to nie robi się ciepły i stąd moje pytanie.




To powiedz mi jaki ten głośnik ma słaby punkt/y 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Ja chciałem go spiąć w 4 ohm i dać mu 1kw ze wzmacniacza audio system
Chyba zartujesz... Zrobisz wieksze kuku niz jakims pidzingiem w 1 ohm... Co sie dziwisz ze sie zagrzał, jak go katowaliscie 50% potrzebnej mocy  na ciaglemym przesterze.

 

Jesli masz go w dobrych pieniadzach to wiedz ze wymaga ok 2kw mocy zeby mogl cieszyc, dalej 4'' cewka nie jest z byle czego, potrafi sie zagrzac solidnie, ale uwierz,że duuuzo wytrzymuje :)  

 

 

Ale potraktuj go powaznie i daj mu jesć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś ostatnio dużo mam zapytań o Tego magicznego Helona z allegro, nadal nikt nie kupuje? :rotfl:

Aby helon dobrze zagrał, potrzeba go dobrze zasilić. Dobrze, a nie patrzeć tylko na XXX kW. Wystarczy mu 1.4kW nawet, klasy A/B jak jest czymś stosownym, a nie 3kW Sinislive..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...