Skocz do zawartości

Głosniki przestają grać ;//


kawior
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie forumowicze :) mam do was pytanie ,otóż borykam sie z takim problemem ze co jakis czas psuje mi sie ktorys glosnik,a dokladniej najpierw z przodu graly Bossy bl-4250 i po jakims czasie padl Prawy glosnik,nastepnie w polce mialem dwa boschmanny SYLB8 i tez po jakims czasie padl Prawy glosnik a teraz mam z przodu MDSy X400 i znowu padl prawy glosnik :( Za kazdym razem uszkodzenie bylo takie same a dokladniej glosnik przestawal grac lecz po przycisnieciu membrany do srodka znow gral normalnie i tak przez chwile a potem znowu nie gral :/ Moze ktos z was wie czym moze byc to spowodowane :zalamany:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głośniki zasilane sa z radia tylko skrzynia z wzmacniacza ;) slucham optymalnie na 2/4 lub do 45/60 :)

 

nie tylko balans mam ustawwiony w ten sposob zeby przod byl przyciszony bo nie chce katowac glosnikow przy podglaszaniu do 45/60 wiec Fade mam przestawiony bardziej na tyl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no spoko, ale temat dotyczy "umarnięcia" głośnika :) jak bys od razu kiedys kupil jakiegos starego wzmaka co by mial chociaż 2x 50 rms to bys nie musiał dzisiaj zakładać tego tematu , tak mi sie wydaje :)

 

Mialem okazje kupic power bulla 2200 za 60zł i on jest nadal na sprzedaz za 50zł wiec pomysle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli przypuszczenie Wąskiego jest jak najbardziej SI. Przester zabija głośniki :) Gdzieś kiedyś ktoś mądry powiedział i zapisał, prędzej słabym wzmacniaczem spalisz mocniejszy głośnik niż mocniejszym wzmacniaczem słaby głośnik(rozumować w pewnych proporcjach :P ) Dziwne że pada Ci jedna strona zawsze, no i zawsze ta sama. Buszmeny akurat znam, niezłe pompki z nich, w domu jeden daje czadu (muł jak chu*) a w aucie to bym bez suba jeździł :)

 

P.S. Odżałuj lepiej z 200 na lepszej klasy piec niż kupować znów coś co zajeździ się za miesiąc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Nie lepiej było trochę dołożyć i kupić przyszłościowy wzmak ?? Taki sprzęt to już max low-end ...Ile ten wzmak ma mocy ? Tyle co radio ??

 

Bedzie Przyszlosciowy wzmak za niecaly rok w wakacje planuje kupic jakis dobry piec i jakas dobra skrzynia jak np RE Audio lub rockford ;) a poki co jest ok ;p

 

2x40w RMS'u więc do tego co on ma i wymaga będzie ok , co nie znaczy że nie zjara zaraz speekera :)

 

uzywam sprzetu jak najbardziej z glowa i jest okej ;p a na tego magnata byla okazja za 5dych wiec wzialem go ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...