Skocz do zawartości

Morel Tempo 6 - tweeter lekko ostrzy


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Problem następujący: Zestaw przedni to Morel Tempo 6 pchany już którymś tam piecem (aktualnie JL Slash 300/2). Tweeter od morelek cały czas daje lekko po uszach :/ jak go przyciąć? Radio to Kenwood 6047U.

Wcześniej pędziłem je Vibe Slick A4 i oldschoolowym Pionkiem GM i również tweeter dawał się lekko w znaki.

Pamiętam że w Rainbowach SLG miałem na zwrotce opcje -6 i -12dB a na morelowej jest 0 lub +3.

 

Co robić? Zmnieć tweeter? Pogrzebać w zwrotce? (średnio się na tym znam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale kolega napisał że jest 0 i +3 więc niema ujemnych, polecam to co mówiłem, zastosować tłumik dodatkowo zaraz za zwrotką bo to chyba najlepsze wyjście z sytuacji, lepsze niż gięcie charki radiem. Jeżeli coś to można by też w zwrotnicy zrobić zeby nie było na wierzchu ale to więcej pracy chyba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee dlaczego badziewny? Widziałem testy, porównania, recenzje Slasha i wypadł bardzo pozytywnie.

Ja też jestem z niego zadowolony :P

 

Co do GM-X924 to bujałem morele takim piecem jakieś 2 miesiące i zupełnie średnio, bez polotu, tweeter również ostrzył.

 

Idzie do mnie H400 - może spróbuję pod nim puścić Tempo 6 a Slashem popchnę 2xJL10W1 bo akurat na 150waciora na kanał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pobawiłem się dzisiaj trochę radiem i udało się go złagodzić :)

 

Na szczęście Keniu jest dużo bardziej przyjemnym radiem niż wcześniejsza Alpine 9886r. Teraz można śmiało dać ciut bardziej w palnik bez obaw że uszy odpadną. Swoją drogą woofer Tempo jest rewelacyjny.

 

Aha, podpis muszę zmienić :D bo nieaktualny setup tam jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem coś o 9886r :( gdybym nie kupił go w sklepie to już dawno bym go sprzedał i kupił coś ciepłego ale szczegółowego z procesorem na pokładzie (za dużo stracę nikt mi nie da za niego 800zł ) radio fajne tylko jak ktoś lubi ostrą górę :), ja ją złagodziłem najniższym kosztem - budżetowym signatem roc 1 jak dla mnie dużo lepiej niż alpine V12 która miałem signat nie jest taki szczegółowy ale za to łagodny .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...