Skocz do zawartości

Konwerter MTX re-q5 ustawienia i inne pytania dotyczące instalacji.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, dostałem konwerter MTX re-q5 (http://www.reqsound.com/). Będzie on grał pod fabrycznym radiem w golfie (v) plus. Wczoraj zrobiłem już instalację, podpiąłem na krótko i wszystko działa. Chciałem się dowiedzieć tylko jak poustawiać kilka rzeczy.

 

1. Posiadam 5 pokręteł Gain od czterech kanałów i wyjście na subwoofer, jest tam podane napięcie od 0 do 2,5V, rozumiem że jest to napięcie sygnału tak jak w radiach, więc im wyższe napięcie tym lepiej i później gainem kręcę na wzmacniaczu?

 

2. Kolejna sprawa to wyjście na subwoofer, posiada ono dodatkowo Subsonic od 10 do 40 i LP X-over od 40 do 200. Nie wiem na ile ustawić te filtry bo nie mam jeszcze subwoofera i tu się zastanawiam czy czincze podpiąć właśnie pod wyjście na subwoofer czy może lepiej podpiąć pod kanały tylne i później wyregulować na wzmacniaczu od subwoofera. Wzmacniacz jaki posiadam to Zapco Z100MVX (1x110RMS)i on nie ma filtra Subsonic.

 

3. Zestaw przedni na razie jest fabryczny gdybym coś pomylił to nie będzie za czym płakać. Mam już na miejscu zestaw 3 way DLS Reference 6.3 (http://dls.se/en/car/prod.html?produkt=en_61) który zamontuję jak skończę instalację. Zestaw będę zasilał wzmacniaczem Audio Art 120.2 który nie ma filtrów i nie wiem co z tym zrobić?

 

4. Nie posiadam żadnych regulacji dźwięku i się zastanawiam czy przed wzmacniaczem zainstalować jakiś equalizer lub coś podobnego.

 

 

Wiem że cudów z tego nie będzie, ale żeby grało to w miarę przyzwoicie.

Drzwi oczywiście będą wygłuszone. Głośniki zostają w miejscach fabrycznych. Woofer w drzwiach będzie na dystansie MDF.

 

Pozdrawiam Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. można by tak powiedzieć ... zależy na ile ma wzmak ... trzeba to zgrać ...

2. subsonic ok 30 LP - ok 60-70 zależy co ma grać i jak ... trzeba to zgrać ...

3. jako filtr będzie robić zwrotnica ... jedynie wooofera od dołu nie przytniesz ... czy chodzi Ci co z tym fabrycznym zrobić ?

4. na razie sobie podaruj ... i wyciśnij maxa z tego co będzie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...