Skocz do zawartości

Co dalej z zestawem? Dalsza rozbudowa:)


Piroman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Lektura naszego forum pomogła mi już wybrać niektóre komponenty do mojego budżetowego zestawiku car audio, choć może car audio to zbyt górnolotne określenie, na to, co w tej chwili mam. Ale do rzeczy. Otóż na początku kupiłem zestawik odseparowany EL 6 Comp.. Drzwi wygłuszyłem, podłączyłem i... jakoś bez rewelacji. Ale rewelacji być nie mogło, bo miałem jakiegoś starego jak świat kaseciaka Pioneera. Poczytałem tu, poczytałem tam i wyszło w końcu tak, że kupiłem używkę JVC sh-9101r. Powiem Wam, że różnica kolosalna! Teraz naprawdę aż miło posłuchać. Wiecie doskonale, że apetyt rośnie w miarę jedzenia. U mnie nie ma wyjątku. CHCĘ WIĘCEJ, hehe:)

Sprawa jest następująca, chciałbym prosić się Was o radę dotyczącą subika i wzmacniacza. Najlepiej byłoby jeśli byłby to wzmak 4-kanałowy, bo chcę podłączyć też przód pod niego, a kupno 2 wzmaków 2-kanałowych nie za bardzo mi się widzi ze względu na cenę... A jeśli o nią chodzi, to chciałbym się zamknąć w kwocie MAX 350zł (i ani grosza więcej). Kable wszystkie liczę osobno. Kolejną sprawą jest subik. No właśnie, jak to zrobić, by było tanio i w miarę poprawnie. Co mnie interesuje: słucham dużo reggae, ragga i tego typu rytmów więc przydałoby się niskie, głębokie zejście. Jakie problemy: ano wydaje mi się, że jeden jest - mam małe autko (Honda Civic V gen), w dodatku zagazowane, więc koło zapasowe jeździ w bagażniku i za dużo miejsca tam nie będzie na jakąś dużą skrzynkę. Potrzebuję więc czegoś co potrafi zejść w miarę nisko przy nie za dużym zapotrzebowaniu na miejsce. No i kolejny problem i ograniczenie jest takie, że przy wzmaku 4-kanałowym w przedziale cenowym takim jak podałem pewnie po zmostkowaniu dostanę z niego max 150-200 W RMS. Chciałbym więc głośnik, który będzie miał gdzieś tyle mocy w RMS. Na suba chcę wydać też nie więcej niż 350 zł. Oczywiście zarówno wzmak jak i sub mogą być używkami. Oto parę propozycji nad którymi myślałem:

 

sub:

- IT MDS08 (No cóż, po prostu klasa sama w sobie, chyba najlepszy jakościowo, ale... no właśnie, chyba nie zejdzie za nisko...ale, może w BR 21l)

- Magnat xpress 10 (Podobno grają przyzwoicie, do tego są bardzo tanie. Myślę, że tu w BR powinno być ok... Martwi mnie tylko że nie ma ich już na alledrogo)

- Rockford Fosgate P1S410 (O tym nie wiem za dużo, ale porządna firma, moc też pasuje, też grałby w BR)

 

wzmak:

- tu nie za bardzo się znam, ale może: axton caa50 (w Polsce ciężko z nim) lub jakiś inny axton, któraś z alpin v12 albo wcześniejszych serii 3xxx, sony xm 4045 (nie będzie słaby?), ewentualnie widziałem ostatnio jakiegoś signata co miał 4x75W, bodajże 3mk2 czy jakoś tak, ale nie pamiętam dokładnie.

 

Co wy na to panowie i panie? Proszę o propozycje z uwzględnieniem tego co napisałem. Zdaję sobie sprawę, że może być tak, że takie rzeczy to tylko w Erze, ale liczę na Waszą umiejętność działania cudów. Pozdrawiam, Piroman.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rzeczy to nie tylko w erze, ale zapraszam :zdziwko:

 

Co do Twoich typów to fajnie je ułożyłeś :zdziwko: Osobiście nie pamiętam bym słuchał tego modelu RF'a, ale MDS08 i Magnat Xpress zagrają ładnie, w szczególności MDS08. Jako, że jest to nieduży subik i coponiektórym mogłoby się wydawać, że nie zagra tak jak na suba przystało to jest w błędzie. W dobrze zestrojonej skrzyni BR naprawdę zagra mięsistym basem także na pierwszym miejscu polecam IT :P Xpress to taka tania, lecz niezłe alternatywa. 10-tka ma mniej więcej tyle mocy do MDS więc nie potrzeba tu jakiegoś mega wzmacniacza. Ma niezłe SPL co stawia go w nienajgorszym świetle :D Obu tych subów słuchałem i naprawdę grały bardzo dobrze http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif A co do Twojej wypowiedzi nt. braku dostępności Xpress'a 10 to tu masz aukcję Magnata Xpress 12 http://allegro.pl/item406745731__magnat_xp...hifi_w_wa_.html. Ci sami ludzie handlują 10" więc zapytaj o dostępność, z tego co pamiętam to w dedykowanej skrzynce koszt był u nich 199zł.

Co do wzmacniacza do ja bym Ci poradził poszukać gdzieś po alledrogo używek właśnie wspomnianego Axtona lub Kenia KAC-6403, ostatnio widziałem takowego za niewiele ponad 30zł w bardzo dobrym stanie, ale bez gwarancji. Co do Signata 3 MK2 to jest to piecyk dwukanałowy (bardzo dobry - tak poza tematem :P ) więc raczej mija się to z Twoim wyobrażeniem. Jeśli miałbyś kupować jakiegoś Signata pod ten sprzęt to może Onyx'a 4050? Jest to taka tania alternatywa, bo nówka kosztuje w granicach 350zł, a mocowo ledwo co wystarczy na napędzenie tego wszystkiego - ale wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny zestawik z tym, że mam już osobny piecyk pod przody i zdaje mi się, że dla 120-watowego przodu te 150W w bagażniku może być za mało i pasmo dolne nie będzie należycie wypełnione. Ale jeżeli chodzi o propozycje w tej cenie to jak wspomniałeś kolejno: MDS- mały, ale dziki, osobiście nie słyszałem, ale użytkownicy tego sprzętu wypowiadają się na jego temat bardzo przychylnie, zawsze możesz dla lepszego zejścia spróbować go wsadzić w BR. Magnat to typowo budżetowy sprzęt, ale za tą cenę lepszego nowego zejścia nie dostaniesz. A RF to zdecydowanie najlepsza opcja, jakościowo i grywalnie faworyt tych kilku propozycji.

 

Ja bym dorzucił jeszcze Earthquake DB12, moc 220W RMS, co prawda przydałoby mu się ze 250W dla optymalnej gry, ale podejrzewam, że przy niższych mocach też fajnie zagra.

 

Co do pieca to jak wspomniałeś, Axtony bardzo fajne propozycje, ale ostatnio to deficytowy towar i może być o niego ciężko. Poszedłbym w stronę Signata, bo ten sprzęt dużo oferuje. Zapewne chodziło Ci o serię ROC, niższą w hierarchii Signata, ale zdaje mi się, że taki piecyk by Cię zadowolił

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i ja sie wypowiem.

 

wcale 8" nie musi oznaczac slabego dolu. ja kupujac re -8 tez stawialem na "delikatne:" granie, otoz maly ale dzik. kiedy trzeba potrafi zagrzmiec - np. don guralesko i slynne el polako. warunek musi byc dobry naped zeby fajnie brzmialo. co do eq to mialem tez db 10 w closecie i naprawde elegancko to gralo. szybko i jak przystalo na amerykanca z mieskiem. moze nie jest to wolowina ale bardziej wieprzowinka. swoejgo EQ kupilem od znanego niektrym wojciechu z polo a on pociskal na nim 2 czy 3 miesjce w sound off. wiec subik jest tani i dobry. jesli teraz mialbym kupowac to kupilbym it mds 10 w closed lub opcje 2 x 8 w b-r.

 

mam pytanko czy mozesz opisac szerzej u-d EL 6 comp. jaki dol srednica wysokie ??

 

 

tak mnie ciekawi jeszcze jak by sie sprawowal U-D rm406 sl w drzwi i 208 sl jak subik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ma co oszczędzać. Dozbieraj trochę kasy i przeznacz te 700-900zl na wzmacniacz i kolejne 500zl na subwoofer. Kupisz tanio i będziesz zaraz wymieniał. Jak bym miał teraz kupować to. Zamiast i tak dobrej Alpine V12 kupił bym np. Audisona SRX3 a do tego jakiegoś porządnego suba za 500-600zl, nawet 2x IT MDS08 bo jeden gra świetnie w closed i br pod 160W (wysłuchane kilka miesięcy) a co dopiero dwa. Można kupić też coś markowego w tej cenie w wymiarze 12" np. PB XL-12D. A u-D to świetne głośniki zobaczysz jak grają pod wzmacniaczem i nie pożałujesz. Cały zestaw na pewno by wymiatał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko czy mozesz opisac szerzej u-d EL 6 comp. jaki dol srednica wysokie ??

 

dave_19, u mnie El Compy są gonione Glowem 2075 i muszę przyznać, że nie spodziewałem się takiego efektu. Dół gra w sam raz, nie za dużo, nie za mało. Wysokich tonów jak dla mnie jest wystarczająco. Jedyną wadą jest mała ilość średnich rejestrów, bo zarówno piec jak i przetworniki mają niedobów średniego pasma, ale może pod innym piecem zagrałoby to dużo fajniej

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie U-Dimension El-6 Comp. ... Jak dla mnie świetne głośniczki. W swojej klasie cenowej warte polecenia. Moje wrażenia? Ogółem po prostu bardzo naturalnie i ładnie. Mają troszkę mało dolnego zakresu, za to nadrabiają to środkowym pasmem i górą. Mi tam się ich środek podoba:) Jeśli w ogóle miałbym się czegoś przyczepić, to właśnie byłby to dół, co nie znaczy, że jest zły, a po prosty że chciałoby się więcej:) W niektórych utworach, choć bardzo rzadko, tweetery są też dość ostre, ale wówczas 2 ruchy zręcznymi paluszkami po radyjku, to się pokręci, tam się pokręci i miodzio. W końcu regulacja w radiu też się musi przydać, hehe. Podsumowując - jak dla mnie super, w 100% warte polecenia. Aha, i mówiłem cały czas o głośnikach podłączonych tylko pod radio sh-9101, więc zapewne przy podłączeniu jakiegoś sensownego wzmaka będzie jeszcze lepiej:) Nie mogę się doczekać... A jeśli chodzi o temat, myślicie że mimo tego iż mds08 jest taki malutki będzie potrafił mnie w BR "zadowolić" ? Odtworzy te głęęębokie rejestry?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...