Skocz do zawartości

Skrzynia BR do Re Audio SR-12D2


niedzwiadek204
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam problem ze zbudowaniem skrzyni br do głośnika z tematu... próbowałem ja zaprojektować w winISD ale wogólę nie potrafię obsługiwać tego programu. Druga Sprawa jest tego typu że nie wiem jak zestroić skrzynie, producent podaje 35Hz ale słyszałem że najlepiej gra w 40l na 39Hz... proszę o pomoc w wykonaniu projektu. Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1- głosnik kupuje sie pod muzyke

2-stroi sie pod daną muzyke

Czy widziałes zeby skrzypki stroili na 30hz na bass? :)

Czego słuchasz? Czym napedzasz?

chciałbym aby ten głośnik był w miarę uniwersalny, najczęściej słucham techno , zdarza sie czasem disko polo, lobię też od czasu do czasu posłucha "przebojów" z radia... nie kupiłem jeszcze wzmacniacza tak wiec możecie polecić jakiś dobry tak w granicach 800zł

 

PS. Miałem zamiar kupić Crunch gtx-2400 400W rms w mostku ale nie wiem czy będzie odpowiedni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja dobra rada

1-wzmak w mocy 400wat

2-moze byc stary uzywany takie nawet bywaja lepsze

3- stawiaj na jakosc bo te pseudo markowe produkciki w media markt czy inne to tylko kasa i nazwa. Nie mowie ze wszystko-ale najpierw zbieraj to co ci potrzebne w parametrach a pozniej szukaj produktu.

 

Zalecane parametry -400wat rms, Damping Factor ( DF ) minimum 100, lepsze by było od 200 w wzwyz.. Wzmak typu klasy A/B da ci lepsza satysfakcję z dzwieku niz klasa D. Owszem są tez stosowne piece klasy D ale to chyba raczej w wyzszej połce, wiec skup sie na klase A\B. Mile widziany monoblock niz mostkowanie 2kanałówki ( lepsze parametry DF) ale bywają wyjątki..

 

 

Sam myslalem nad 2ma takimi głosnikami pędzonymi lanzarem opti 500x2-grają expresowo szybko

 

 

 

Reszte pomysłów pozostawiam "kolegom" ze SCA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja dobra rada

1-wzmak w mocy 400wat

2-moze byc stary uzywany takie nawet bywaja lepsze

3- stawiaj na jakosc bo te pseudo markowe produkciki w media markt czy inne to tylko kasa i nazwa. Nie mowie ze wszystko-ale najpierw zbieraj to co ci potrzebne w parametrach a pozniej szukaj produktu.

 

Zalecane parametry -400wat rms, Damping Factor ( DF ) minimum 100, lepsze by było od 200 w wzwyz.. Wzmak typu klasy A/B da ci lepsza satysfakcję z dzwieku niz klasa D. Owszem są tez stosowne piece klasy D ale to chyba raczej w wyzszej połce, wiec skup sie na klase A\B. Mile widziany monoblock niz mostkowanie 2kanałówki ( lepsze parametry DF) ale bywają wyjątki..

 

Reszte pomysłów poostawiam "kolegom" ze SCA :)

a może poleciłbyś jakieś dobre a nie drogie firmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizualnie czy dzwiekowo? Pamietaj ze przy wrzuceniu głosnika ktory bedzie miał 2ohm, damping factor spadnie o połowe.

 

A moze steg? STEG ?

nie znam się na tym więc proszę o pomoc... wolałbym coś nowego... wygląd niema zbyt wielkiego znaczenia wszystko będzie w bagażniku i nie na pokaz wręcz będę chciał ukryć wzmacniacze w zagłębieniach ścianek abym miał więcej miejsca ponieważ już sama skrzynia zajmie sporo miejsca czyli co lepiej żeby głośnik pracował na 4ohm moglibyście mi dobrać jakiś nowy wzmacniacz do niego w cenie do 800zł i co najważniejsze prosiłbym o projekt tej skrzyni bo to miałem na celu zakładając ten temat...

 

A może RE Audio XT-800.2 v2 DF >300 400W RMS w mostku klasa A/B no i pracuje przy 4ohm Filtr dolnoprzepustowy 40-250HZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wykonałem projekt skrzyni i umieszczam go na forum

port zajmuje objętość 11.55l

głośnik ma objętość 4l

pojemność skrzyni ma : 40cm x 40cm x 35cm = 56000cm^3 = 56dm^3 = 56l

56 - 11.55 - 4 = 40.45l

Strojenie na 38-39Hz

wymiary zewnętrzne h=40cm w=45cm d=45cm

materiał płyta MDF o grubości 25mm

 

A o to rysunki:

 

PS. wykonane w Paint :P

 

Mile widziane opinie i uwagi

 

Nikt już się nie wypowie?

post-7328-0-82534400-1311277188_thumb.jpg

post-7328-0-15111400-1311277198_thumb.jpg

post-7328-0-76417900-1311277208_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...