Skocz do zawartości

nowe ipody / iphony a radia alpine


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam. Mam zamiar kupić nowe radio alpine( cos z derii ida ale mniejsza z tym ) i chodzi mi o podlaczenia ipoda. Mam toucha 4gen, a tabelki alpine są zrobionę do wersji 3, o 4gen nic nie jest wspomniane, a przeciesz te odtwarzacze sa juz prawie rok na rynku, tak samo nie ma wzmianki o iphonie 4, konczy sie tabelka na 3gs. Moze ktos podlaczal toucha 4g do ktoregos alpine'a i to chodzilo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podłączałem ipod touch 2-gen i iphone 4 do Alpine cda 9886R i z muzyką jak i obsługa z poziomu radia nie ma najmniejszego problemu, jedyny problem to to że wyskakuje mi info że urzadzenie nie jest obsługiwane w 100% czy jakoś tak i nie ładuje baterii w oby dwóch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie IPod i IPhone działał a co do ładowania nie ładuje ale jak kupisz coś takiego jak na zdjęciu czyli konwerter z 12V na 5V sam osobiście używam i ładuje nowsze IPod-y i IPhone-y (mogę coś takiego załatwić nowe)

 

Urządzenie jest kompatybilne z:

 

- IPhone 3 8gb, 16gb

- IPhone 3GS 8gb, 16gb

- IPhone 4 16gb, 32gb

- IPad

- IPod Touch 2,3,4 generacji

- IPod Nano 4,5,6 generacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ze ten konwerter wpina sie miedzy koniec kabla do ipoda a wejscie w ipodzie? cholera coraz nowsze radia alpine robi i coraz gorzej obsluguja ipody.

 

a nie wiesz czy starsze alpine'y cda-9853 lub cde-9871 tez będą toucha 4g obsługiwac? bo mam obydwa radyjka i niepotrzebnie bym musiał kupować inny model.

 

i jaka jest cena tego konwertera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do sobługi cda 9853r na 100% obsługuje bo ciagle mam w ofercie a co do 9871 nie wiem na 100% ale pewnie też będzie działać.

Tak wpina się go w końcówke kabla a wejście do Ipod-a i wtedy nie ma komunikatu że nie obsługuje tego urządzenia. Cena 80pln z wysyłką oczywiście za noówke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9886r dobrze obsluguje iphona 3gs, lecz nie ładuje go. Jak podłaczyłem swoj telefon do alpina z serii IDA to niestety nie było mozliwosci obslugi telefonu z poziomu radia, nie wiem dlaczego...

 

a co ty kolego chciałeś obsługiwać z telefonu? podłaczając przerzucasz kawałki i to wszystko jeśli masz opcje w radiu to masz wyświetlane foldery z muzą

 

p.s. dodam że ten konwerter jest do wszystkich rodzajów radii i adapterów nie tylko do alpine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie polecam ładowanie Ipoda w samochodzie bo można baterię rozwalić ;) Ciągłe ładowanie i rozłączanie - to psuje baterię. Mam starego Ipoda do użytku wyłącznie w samochodzie i muzyki normalnie nie da się tam posłuchać przez słuchawki bo bateria trzyma bardzo bardzo krótko - jest już tak zniszczona tymi ładowaniami. Takie moje zdanie :):zdrowko:

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam starego Ipoda

 

no właśnie masz starego IPod-a w którym już bateria jest do wymiany to normalka jak we wszystkim i to nie jest od ładowania w samochodzie to normalna rzecz zużywa się bateria jak w komórkach laptopach itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się nad nowym Pioneerem, właśnie wychodzi wersja zrobiona tylko pod to aby obsługiwać wszystko z pod znaku apple, jest to 2 din jednoska z dotykowym ekranem, nawi i innymi duperelami, a cena za nowe ok 1500zł detal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

A ja sie wtrące w długo nie uzywana rozmowe..

Co wogole powiecie o jakosci ipodów?

Da rade go uzywac czy lepiej jechac na CD?

Przyznam szczerze ze zaczyna mnie meczyc juz płyta CD z 20utworami a na empe3 nie mam zamiaru sie przesiadac :)

Idealny byłby odtwarzacz z dyskiem twadym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko mi chodzi dokładnie o jakosc samej elektroniki.. Wiesz wav w radiu a w ipodzie czy cos innego moze brzmiec inaczej. Zasadniczo to chodzi mi o samą scieżke dzwieku od płyty, przetworzenia, do punktu przed wzmocnienie. Bo samo radio działa na na wzmacniacz troche jak przedwzmacniacz bo nie uzywam koncówek mocy.

Niechce osłabic systemu o jakies dodatkowe "słabsze" ogniwo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gniazdo Ipod daje dźwięk przetworzony przez jego przetwornik, więc jakość będzie taka, na jaką dany sprzęt pozwala.

Niekiedy można spotkać się z opiniami, że najlepiej z całej I-stajni grają Ipody Touch, ale ja nie mam w tym doświadczenia. Niestety nie mają one twardziela tylko flash.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki model masz? Ja pomyslałem czyms takim allegromania

Mam w/w ipoda także jak masz jakieś pytania to pisz na PW. Przez złącze "dock" jak to apple nazywa, płynie dźwięk bez wzmocnienia, także muzyka nie jest zniekształcana tak jak w przypadku podłączenia przez aux. Ogólnie polecam tego typu rozwiązanie. Nie dość że masz 160GB to jeszcze nie musisz bujać sie z płytkami CD, czy nawet z pamięciami na USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko mi chodzi dokładnie o jakosc samej elektroniki.

Jeśli podłączysz go po USB lub dedykowanym kablem to nie ma znaczenia jego tor analogowy. Zasysasz z niego strumień zer i jedynek, który przetwarza Twoje radio. Takie same źródło danych jak płyta CD czy Flash USB. Mam tego iPoda z Twojego linku (z mniejszym dyskiem) podłaczonego do IDA X-200. Póki co nie zamieniłbym się na inne rozwiązanie. Cała muza w tej mydelniczce, bez żąglowania płytami. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...