Skocz do zawartości

wiekowy hit cda czy nowe "wszystkomajace" plus proc?


jaco76
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bawiłem się 9886R plus H100, potem wsadziłem 9855, potem 9835.

Nie korzystam z żadnych podbić itp, wykorzystuje natomiast aktywne zwrotnice oraz korekcje czasową.

W każdym radiu te same ustawienia.

Wnioski:

1 miejsce 9835R

2 miejsce 9855R

3 miejsce 9886R+H100

Z tych radyjek zdecydowanie 9835 chociaż aktualnie gra u mnie 7998R (stara miłość).

Co do Pionka 88RS jak znajadę natchnienie ( bo obsługa Pionka mnie dobija)wtedy zrobie porównanie do Alpinek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co to znaczy poprawnie wg ciebie?

Tzn. np. zripowane bez normalizacji, zripowane z korekcją błędów, skompresowane dobrym kodekiem z dobrze dobranymi do materiału parametrami. To co przychodzi mi do głowy na szybko, żeby nie wymieniac wszystkich momentów gdzie można wiele popsuć.

 

a to jest sprzet domowy i ciezko tu mowic o dobrym graniu w drzwiach samochodu

ten glosnik gra dobrze w 3l oz i 5l br

zrobiles im jakies panele?

Robię. Komorę w drzwi. Jest fotorelacja. Ale tą komrę to nawet nie na te w100, tylko na jakieś 13cm. Te w100 mam, bo była para za 80 zł, a jedynie 10cm można było wsadzić w tapicerkę P&P bez niszczenia drzwi, topienia kolejnych pieniędzy i czasu. Czegoś trzeba słuchać dopóki nie zakończę projektu setupu jaki zamierzam mieć docelowo.

 

i jak nie bede mialy odpoweidniej budy i zwrotnicy to nie ma mowy o dobtym dzwieku

Na tą chwilę grają na aktywnym podziale. Sub ratuje trochę brak basu, ale oczywiście dziura w paśmie jest. Generalnie nie ma się co rozwodzić nad tym co jest. Przedtem miałem ten napęd z głośnikami 16cm w Golfie z wygłuszonymi drzwiami i panelami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok

ale dla mnie zaden kodek (nawet najlepszy) mp3 nie zagra tak jak dobrze nargana oryginalna plyta cd

Nie twierdzę że jest inaczej. Ja póki co nie słyszę różnicy. Jak usłyszę, to pewnie będę kontynuował zajoba z wymianą klocków :) Chociaż może nie - pójdę na kompromis na rzecz braku użerania się ze stadem płyt w aucie. Się okaże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następuje degradacja dzwięku gdy jeden z klocków ewidentnie odstępuje klasą od reszty, ponieważ kazdy ma swoj udzial w brzmieniu wiec odpowiedz na twoje pytanie brzmi tak oczywiscie wliczajac w elementy systemu montaz , jakosc nagrania dzwiku na nosnik , strojenie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następuje degradacja dzwięku gdy jeden z klocków ewidentnie odstępuje klasą od reszty, ponieważ kazdy ma swoj udzial w brzmieniu wiec odpowiedz na twoje pytanie brzmi tak oczywiscie wliczajac w elementy systemu montaz , jakosc nagrania dzwiku na nosnik , strojenie...

 

 

Czyli można wysnuć wniosek, że nowe słabe dżwiękowo "kombajny" jako najsłabsze ogniwa nie mają szans dobrze zabrzmieć nawet w towarzystwie procesora, tymbardziej słuchając mp3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli można wysnuć wniosek, że nowe słabe dżwiękowo "kombajny" jako najsłabsze ogniwa nie mają szans dobrze zabrzmieć nawet w towarzystwie procesora, tymbardziej słuchając mp3

Można wysnuć różne dziwne wnioski, dlatego najlepiej posłuchać takiego zestawu i samemu przekonać się czy Cię zadowala ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

to jesli nie pojdziesz na taki kompromis to nie ma sensu ladowac w lepszy sprzet

 

Gdy temat schodzi na obszary braku kompromisow bo rozumiem ze granie tylko z cd to taki brak kompromisu jakim mogloby byc korzstanie z alternatywnego zrodla dzwieku typi pliki mp3 acc wma i inne... pozwole sobie zapodac linka do mojego ulubionego filmu studzacego zapedy pogoni za kroliczkiem :):):) Slawetnie greccy audiofile i moj ulubiony tekst " fifty prcent of the sound..." Bo od pasji do szalenstwa jest tak blisko ;)

greccy audiofile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo od pasji do szalenstwa jest tak blisko ;)

Dlatego też jestem zdziwiony, że jeszcze nikt od CA i braku kompromisów nie wpadł na pomysł władowania do auta gramofonu. Oczywiście odpowiednio zawieszonego w bagażniku, na skomplikowanym układzie gum i naciągów - żeby drgania się nie przenosiły ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli można wysnuć wniosek, że nowe słabe dżwiękowo "kombajny" jako najsłabsze ogniwa nie mają szans dobrze zabrzmieć nawet w towarzystwie procesora, tymbardziej słuchając mp3

 

 

 

To jest twoj wniosek.... I jest nie precyzyjny , nie wydaje mi sie zeby uwzglednial na przyklad najprostszą kwestie jak to co znaczy zagrac dobrze i dla kogo.... Kolejna to to ze niby dlaczego nowe radio jest zle szczegolnie ze w temacie spodziewalem sie dyskusji oldy kontra nowe a mamy tu troche inne modele porownywane , bo old to 7906 a nie 9886... Stwierdzenie ze system gra tak jak jego najslabdszy element latwo wytlumaczyc na przykladzie mojego systemu z przed 2 tygodi znaczy to co w podpisie ale pod seryjnym radiem - czy musze opisywac jak to brzmialo wtedy a jak brzmi teraz ? Roznica jest spora a to tylko radio... Odpalam radio slucham Tunera jest tak se , odpalam oryginalna plyte i znowu jest przeskok jakosci , wygluszam drzwi i znowu jest na plus... To takie proste a chyba nie do konca zrozumiale... Idąc dalej mialem 7903 ktore pochopdzi z rodziny tych profi radyjek - prawdziwy old a teraz mam w miare nowego clariona a przynajmniej duzo nowszego od alpine i co i nadal podoba mi sie jak gra bo nie jestem audio filem ale na tyle sluch mam ze slysze roznice pomiedzy dobrym "zachodnim" oryginalem a nagranymi mp3 320...

Do tego audiofilem nie trzeba byc tak jak do tego zeby slyszec roznice po zmianie radia czy wzmaka ale slyszec roznice nie musi znaczyc nie byc zadowolonym z grania u siebie w aucie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...