Skocz do zawartości

BOSE w S8 D2 - pomysł na "ulepszenie"


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam Panowie

 

to moj pierwszy post, więc proszę o wyrozumiałość.

Do tej pory jakoś wystarczał mi dzwięk z BOSE w mojej S8, ale ostatnimi czasy nabrałęm chęci na polepszenie brzmienia. Jako laik jednak postanowilem zapytac tych,którzy sie na tym znają:)

Zmiany mogą być "kosmetyczne" i nie naruszać już tej instalacji, ale liczę na jakiś ciekawy pomysł z Waszej strony:)

 

dzieki z góry i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdyby dołożyć jakiś aktywny sub?

Pomyśl nad tym tematem kompleksowo..do suba będziesz potrzebował dwie podstawowe rzeczy. Sygnał z radia (RCA) i zasilanie do wzmacniacza dla suba.

Masz może takie końcówki w bagażniku? Jesli nie masz instalacji - to musisz pociągnąć kable sygnałowe (RCA) z radia, o ile masz wyjścia z odbiornika, no i ewentualnie dociągnąć zasilanie dla wzmacniacza do bagażnika - chyba że myślisz nad jakimś subem pod fotel wtedy musisz doprowadzić w/w elementy w tamto miejsce.

 

W temacie subów mam nadzieję że wypowie się ktoś z większym stażem - w mojej ocenie dużo lepszy efekty od aktywnego osiągniesz stosując osobno sub i osobno wzmacniacz. Ja aktualnie w małym hatchbacku testuję sub rockforda RFP 3410 - 200 W RMS - wydaje mi się że jest to moc, poniżej której nie warto schodzić, a nawet w malutkiej skrzyni (ok 20l closed) taki głośnik gra wyśmienicie - uzupełniając przód o soczysty bas.

 

Nie wiem - może tylko ja nie wiem jak wygląda instalacje BOSE w tym aucie ale może podrzuć jakieś zdjęcia, parametry - jakieś oczekiwania - będzie łatwiej doradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec tak Panowie, niby wszystko jest ok ale czasem chcialbym wiekszego "mentolniecia" :) co do tego jak ta cala instalacja wyglada nie wiem za bardzo ale postaram sie gdzies to sciagnac i wstawic. Wiem natomiast ze glosnikow jest 8 i 2 w polce z tylu chodzą chyba jako suby,ale tez niestety pewnosci nie mam...

 

edit

http://www.tuningforum.pl/viewtopic.php?f=8&t=108438

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

więc najprawdopodobniej dodatkowy - prawdziwy sub w bagażniku załatwi sprawę Twoich potrzeb. Rozumiem że czystości i mocy dźwięku z fabrycznej instalacji Ci nie brakuje ? Chodzi jedynie o niskie tony.

 

To sprawdź tylko czy masz wyjścia na wzmacniacz z radia - najlepiej dedykowane dla subwoofera-ze sterowaniem, i sprawdź kwestię zasilania.

 

Potem tylko skrzynka - wzmacniacz, ewentualnie kable i do dzieła.

 

p.s. chcesz sam robić tę instalację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czystosc dzwieku jest w pelni zadowalajaca. zrobienie instalacji najprawdopodobniej zlecę komus. Moze jest ktos z Bydgoszczy kto sie podejmie tej malej fuchy?

 

http://allegro.pl/hertz-es300-crunch-mxb2175-350w-rms-350w-rms-w-w-i1702914907.html

Hertz ES300 +Crunch MXB2175

co myslicie o takim zestawie Panowie?

 

Brak opisanego linku

ostrzeżenie

pozdro Gilotyn@

Edytowane przez Gilotyn@
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...