Skocz do zawartości

Jakościowy subik 25cm do 400-450zł


djrobus1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów

Trochę się nudzę jak przez dłuższy czas nie zmienię czegoś w swoim systemie audio. Kolej przyszła na suba. Obecnie używam Soundstream Rubicon 10. Jest to oryginalny amarykanin w sklepowym stanie i zajefajnie grający w closed ale na pewno znajdzie się coś lepszego.

Kilka parametrów Rubicona:

Freq. response - 32-500hz

Sens. - 2.83V/1m 91dB

250W RMS

Qts - 0.43

 

Mój pojazd to sedan dlatego właśnie nowy głośniczek powinien mieć możliwie dużą efektywność żeby dobrze zapukać i wejść do kabiny. Wzmacniacz ok 250W przy 4ohm, ok 300W przy 2-1ohm i na razie mocniejszego nie będzie (bo mój pięciokanałowiec gra fajnie).

Szukam suba (najlepiej używkę w b.dobrym stanie), który uzupełni w należyty sposób przedni zestaw (focal K2 i tweeter DLS). Obudowa closed 16 lub 23litry. Bas ma być szybki, nie dudniący, punktowy ale i delikatnie masujący (niżej schodzący niż Rubi 10)przy czarnych rytmach. Zastanawiam się nad C.Vega 104, DLS W710 ewentualnie Alpine SWR 1022D.

Preferuje muzykę jazzową, bluesową, koncerty np. P. Rubik po trochę czarnych rytmów.

 

Z góry dzięki za podpowiedzi i ciekawe propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Polecacie re spox, tylko czy nikt nie ma dobrej używki do zaproponowania czyli odsprzedania??? Nowe są ale trochę ponad mój budżet :zalamany:

Myślę jeszcze o Audio System HX 10 SQ lub XION X-ION-10 (nie wiem czym się różnią) bo ich parametry są dla mnie OK i podobno dobrze pukają ale tak jak w przypadku nowych re wychodzą poza budżet.

 

Jakby co dalej czekam na propozycje- może coś się znajdzie. Pośpiech zły doradca :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukałem dzisiaj alledrogo i widziałem go, tyle że to 12" a ja szukam 10" i tylko 10. Większe mnie nie interesują. :kwasny:

Znalazłem dwie rozsądne propozycje JL Audio 10W3v3 nowy 799 a używka 600 (troche za dużo) i RAINBOW HAMMER 10 (spora efektywność) ale jak z jakością?

Nic to, jeszcze poczekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Domanoid" nie chodziło mi o helixa tylko o propozycje poprzednika "eqtom388".

 

Jeśli chodzi o helixy to nie mam do nich przekonania bo raz słuchałem W10 competition w BR i miałem wrażenie buczenia (nie zawsze- zależy od muzy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...