Skocz do zawartości

Podłączenie radia.


mentos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Więc mam taki mały problem, gdy kluczyka nie ma w stacyjce, to radia nie da się włączyć i resetują się wszystkie ustawienia..

 

Jak mogę zrobić tak, żeby działało zawsze i to wszystko się nie resetowało?

/ radio na mp3, jakieś stare DENVER zapożyczone od siostry

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie da się kabli wypiąć z kostki.

 

Da się. Poza tym na kablach idących do radia powinny być złączki umożliwiające taką zamianę. Jeśli nie ma, to możesz dorobić - idziesz do dobrego sklepu z art. elektrycznymi, kupujesz dwie sztuki konektorów izolowanych męskich na kabel 0,75mm ( lub 1.0mm ), dwie sztuki żeńskich, przecinasz kable żółty i czerwony od strony radia, odizolowujesz i np. kombinerkami zaciskasz te złączki ( żeńskie od strony zasilania ). Można to też zrobić na zwykłych kostkach elektroinstalacyjnych ale nie jest to tak profi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kable są bezpośrednio włożone do kostki. Myślałem nad przecięciem ich i zamianą, ale one są różniej grubości, dlatego zrezygnowałem z tego pomysłu.

 

Ogólnie, przeczytałem pół internetu jak wyciągnąć te piny, ale i tak się nie da. Przesiedziałem w aucie pół dnia

 

Dam sobie z tym spokój, tylko denerwuje mnie to, że za każdym razem będzie płyta leciała od początku ; / ale trudno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można :) Jeśli nie chcesz kombinować z konektorami to kup dobre kostki, rozdziel dwie, skręć kable razem ( od strony radia - żółty z czerwonym ) , skręć w kostce i to wszystko zabezpiecz dobrze taśma izolacyjną. Z drugą parą przewodów zrób to samo. Trochę druciarstwo ale też będzie dobrze :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...