Skocz do zawartości

Pomoc w doborze głośników na przód plus wzmak


FaTuM
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam mały dylemat w dobraniu głośników na przód . Dokładnie jestem teraz na etapie wygłuszania drzwi tasma dekarska i robienia dystansów do boczków w BMW E36 Coupe troche roboty jest chcę tam wsadzić jakieś głośniki 16 badz 16,5 , mysle ze nie chce dac wiecej niz 200 max 250 zł . Do tego potrzeba mi tweetry w lusterka no i wzmacniacz 4 kanałowy ,bo mam suba wlasny projekt lanzara max 12 dobrze skrzynia wygłuszona itp. narazie zasilam go wzmacniaczem ze starszych lat renomowanej firmy FIRST :D:krzeslem: Potrzeba mi 4 kanałowca pod głośniki właśnie te 16 nastki no i pod suba ,a tweetry puszcze do zwrotnic. Slyszalem ze można jakiegoś wzmaka do 200 zł dorwać typu starszego Kenwood modelu nie znam dokłądnie. Prosze o jakieś porady oczywiscie w samochodze bedzie grał tylko przód 16 + wysoki ton , a tył tylko Skrzynia. Myślicie ze te HERTZ DCX-165 albo Helixy badz PowerBass albo MACROM M3S.61 do 200zł to zagra pod wzmaku dobrze ? Słyszałem ze to juz kupa jest ,bo to podrabiają nie ten hertz co kiedys i reszta . Slyszalem ,ze lepiej kupić uzywki można dostac DSL , albo Dego jakieś starsze które zagrają duzo duzooo lepiej ;)Kable jakimi puszcze owe głośniki to 3,5mm. Prosze poradźcie coś ,bo mi sie juz spieszy , a musze miec wszystko gotowe przed 20 lipca ;) Jeśli ktoś ma cos na sell to prosze pisać ;) Pozdrawiam i dziękuje za pomoc z góry jestem tu nowy co nieco wiem a co nieco sie napewno dowiem na błędach ;)

 

Radia nie pisałem ,bo i tak to chce w wzmacniacz puścić , ale radio mam od paru lat Pioneer DEH 3000MP i mnie nie zawodzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie każde jedne głośniki zagrają lepiej pod osobnym wzmacniaczem niż pod końcówką z radia

 

A napisz ty po co ty chcesz jakieś współosiowe głośniki na przód i jeszcze do tego osobne tweetery

 

 

Chce dwudrożne odseparowane 16 w boczki , a wysoki ton chce w lusterko to chyba dobre rozwiązanie ,bo jak można inaczej ? No właśnie chce tylko jeden wzmak ,bo przeciesz tego firsta nie podłącze pod te głośniki. To wole kupić 4 kanałowca i podłączyć bass i 16cm.

 

Raflip ,bo w E36 jest pod nogami 13cm , z których nigdy nic nie wyciągniesz basu fajnego no i tweeter w boczku z nokii który przy wiekszym głosie wysiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie wiem co by ci polecić

Może tak jak pisałeś Kenwood kac ps 500 lub 501

Tego ostatniego miałem bardzo długo i byłem bardzo z niego zadowolony

 

A nie myślałeś żeby na razie kupić jakaś 2 kanałówkę na sam przód a na suba coś później

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę , że nie , bo do następnych wakacji mam plany inne życiowe i chce sie jeszcze trochę pobawić ;) Najwyżej podłącze tego firsta 300W :D:D:D ze starszych lat pod głośniki , a na skrzynie jakiegoś monobloka strzele , ale chciałbym narazie tak jak pisałem. Poradźcie coś koledzy.

 

 

Tych 500 i 501 niema polecasz jakeis inne jeszcze ,bo na allegro jest ich na jedna stronę ,ale nieznam ani jednego tego Kenwooda ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche zagmatwana ta twoja instalacja.Poszukujesz wzmaka 4-kanalowego aby z doch zmostkowanych kanalow zagral sub a z pozostalych dwoch zestaw odseparowany na ori zwrotce czy tak???O ile dobrze rozumuje nie mozesz puscic sygnalu na ori zwrotce tylko w torze tweetera.Jesli sie myle to niech ktos mnie poprawi :zakrecony:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może zaproponowałbym ci sony xm 6020 lub kenwood kac ps300 tylko na przód a tego firsta zostaw na tył

A tych wzmacniaczy możesz u nas na forumowej giełdzie szukać

A jak się postarasz przy montażu tych 16 to może nawet zrezygnujesz z tego suba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

italiana nie wiem o co Ci chodzi poprostu wyłączam wszystko i chce lepsze wysokie tony 16 cm i tyle ;) Chce abyście polecili coś ;)

 

Tylko ten lanzar na tym firscie chce więcej , a nie umie ....

 

Hmmm i co bedzie grał mi tylko przod :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja was rozumie doskonale , ale nie jestem audiofilem w 100% zadowala mnie narazie sredni glos z niższej półki prosze doradzcie ,bo wzmaka juz wybrałem i zasili on tube 2x240W i po 60 W na jeden głośnik. dragster da 604

 

1.PowerBass S-6C + tweetery w zestawie

2.GMS 960XT + GMS 25C tweeter

3.HELIX ESPRIT E136

4.Rodek RC165 + Helix E136 tweetery

 

któryś z tych zestawow wezme myśle nad 1 i 2 . o 1 nieznam zdania a o drugim slyszalem , ze potrafi co nie co jak za tak niska cenę ;) Ponoc jest to najlepszy zestaw do 200 zł . Potraktujcie to z powaga ,bo mi sie tez spieszy musze miec wszystko zalozone ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...