Skocz do zawartości

CB RADIO do 300zł z anteną


dreadlook
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co polecacie? Celuję raczej w używki. Niedługo urlop, zbliżają się wakacje, a kilka mandatów już wpadło w tym sezonie :/ Do wydania 300zł (antena + radio). Chciałbym żeby radyjko miało jak najmniej szumów i było wyraźne. :zdrowko:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Radio: Alan 18/28 ; President Valery ; bądź mało znane ale bardzo polecane: Yosan 120

Antena: sirio ml145(najlepsza jakość/cena)/sirio as100. (jezeli chcesz uzytkowac od czasu do czasu cb to polecam magnesówke, ale jak bedziesz cały czas woził bata na dachu to proponowałbym pomyśleć nad montażówką, u siebie mam zamontowaną w dziurce po fm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, podłączę się do tematu. Jaką antenkę magnesową kupić?

 

Chodzi o to, że do teraz miałem hustler, jednak na nowym aucie słabo się trzyma i potrzebuję czegoś, co mi nie spadnie z dachu przy 180+...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morfi:

z tym nie spadaniem jest różnie. Ojciec miał Sirio AS100 na 12cm magnesie i w zasadzie większość śmiga w trasy i dawała radę bez problemu trzymając się przy 200+ a ostatnio jak z nim z Niemiec wracałem spadła nam przy 140 a nic z nią nie robiliśmy... :P

 

Zależy jak zawieje, czy mijasz się z dużą prędkością z tirami i takie tam - nie ma reguły raczej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

undek 520 jest przyjemny tylko w jedną stronę ... nie polecam radia bo dbam też o innych ...

 

głupota jakich mało ... otwórz sobie Johnny I i zajrzyj do bebechów, to zobaczysz o co chodzi :P

 

Ojciec miał Sirio AS100 na 12cm

 

kolega zgubił ML145 na 16 cm więc nie ma reguł, osobiście jechałem kiedyś z ML145 naprawdę dużo i dawała radę :) gorzej jak by jakiś wróbel się zaplątał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

głupota jakich mało ... otwórz sobie Johnny I i zajrzyj do bebechów, to zobaczysz o co chodzi

Helsiu Przecież co jak co , ale radyjek się narozkręcałem :) . Płytka jest bliźniacza do johnego ( pomijając fakt że presient i uniden o jedna firma :) ) ALE ! :) uniden niestety nie trzyma standardu ustawienia , modulator jest rozkręcony na ok 90% Przez co widmo jest potwornie zaburzone i sieje na całą czterdziestkę . Nie na darmo zabrali ubotowi homologację i w polsce jego używanie jest nielegalne :) . Hellsin uwież że na bazie w chatce tępie undki jeśli widzę na oscyloskopie że sieje mi na 1khz w górę i dół . Wchodzę na kanał (scaner) zapuszczam zetagi 1kw, nośna i guma na majka :) i nie ma gadania :P

 

reguła panowie jest taka że stawiamy antenę na najszywniejszym miejscu jeśli jedziemy z taką prędkością , zresztą gadanie przez CB przy takiej prędkości może skończyć się spalniem radia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siejuchy to są Alan-y i te chińskie gów** ( jedna podróba była tylko trzymająca to co powinna, podróba starego Walker-a ), skoro rozkręcałeś to wiesz że stare Unideny made in Filipiny były ok i większość tych co były na rynku jakiś czas temu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filipiny to inna bajka , sam bym takiego pprzygarnął :) , ale odkąd chińce zaczeli robić tego undka dzieją się cuda ... ostatnio miałem na pomiar i dopasowanie modulacji/wzmocnienia w mikrofonie i okazało się że fabrycznie modulator był na 100% . Jeden wielki pierd na AM.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...