Skocz do zawartości

2-Way odseparowany do ok 2kzł z dobrym basem/wzmacniacz


Swordfish
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

miałem ostatnio podobny dylemat, co zamontować w drugim aucie. rozważałem germaniumy, fajnie to gra, wkurzał mnie troszeczkę tweeter, jakby ciut za ostry był. focale też fajne ale zagrały dopiero jak dostały 200W na kanał.

ostatecznie wybór padł na DEGO SP-650 (1199zł w detalu) dobrze zdefiniowany i precyzyjny bas, fajna średnica bez rezonansów i łagodna góra (ciutke zbyt mało iskierek na górze, szybko wybrzmiewające talerze ale mnie to odpowiada).

Pierwsze wrażenie było mniej więcej takie. o kur. ja pier.. i to kosztuje tylko 1200zł!, mogłoby spokojnie kosztować 2000zł :D. Przyznam szczerze że teraz coraz chętniej wsiadam do drugiego auta, pomimo tego że w pierwszym mam zestaw 10-krotnie droższy.

w moim przypadku napęd to stary poczciwy brax x1000 a jednostką jest alpinka 7906. zadowolony jestem na maksa (ps. suba nie mam)

ps2. DEGO potrzebują trochę czasu aby się rozegrać ale jest to z każdą chwilą bardzo dobrze i miło spędzony czas.

 

Ja od wczoraj rowniez poszedlem ta droga i mysle ze sie nie zawiode ,takze jak je wrzuce w weekend rowniez opisze swoje wrazenia z tego zestawu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem ostatnio podobny dylemat, co zamontować w drugim aucie. rozważałem germaniumy, fajnie to gra, wkurzał mnie troszeczkę tweeter, jakby ciut za ostry był. focale też fajne ale zagrały dopiero jak dostały 200W na kanał.

ostatecznie wybór padł na DEGO SP-650 (1199zł w detalu) dobrze zdefiniowany i precyzyjny bas, fajna średnica bez rezonansów i łagodna góra (ciutke zbyt mało iskierek na górze, szybko wybrzmiewające talerze ale mnie to odpowiada).

Pierwsze wrażenie było mniej więcej takie. o kur. ja pier.. i to kosztuje tylko 1200zł!, mogłoby spokojnie kosztować 2000zł :D. Przyznam szczerze że teraz coraz chętniej wsiadam do drugiego auta, pomimo tego że w pierwszym mam zestaw 10-krotnie droższy.

w moim przypadku napęd to stary poczciwy brax x1000 a jednostką jest alpinka 7906. zadowolony jestem na maksa (ps. suba nie mam)

ps2. DEGO potrzebują trochę czasu aby się rozegrać ale jest to z każdą chwilą bardzo dobrze i miło spędzony czas.

 

 

To u mnie po zamontowaniu rainbowa sac 465.20 i pierwszym uruchomieniu przetwornikow byla porazka. Bas za sciana, tweeter dar sie jak wsciekly. Jednak z godziny n godzine niskie jakby stawaly sie bardziej sprezyste, tweeter uspokoulem zworka na zwrotce (wina to tez troche stega ktory ostrzy). Na dzien dzisiejszy jestem bardzo zadowolony z systemu, bas jest miekki i zarazem sprezysty, srednica zrownowazona. Wiadomo pod innym piecem zagra napewno inaczej..... jednak woofery w tym systemie sa rewelacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, najpierw dzięki wszstkim Wam za wpisy.

 

Najpierw określę się, jak to ma grac - chcę zestaw grający żywiołowo, z dobrą dynamiką, z czystą, dobrze zdefiniowaną górą.

 

ALE... generalnie, po kilku dniach namysłu, doszedłem do wniosku, że tak:

1. Mam na stanie następujące głośniki: Scan-Speak 21W8554, Dayton RS52AN oraz Vifa NE25VTA.

2. Poważnie mnie kusi, żeby odpuścic sobie kupowanie czegos (chyba, ze trafie na jakis fajny zestaw na rynku wtórnym) i jednak pójśc w custom.

3. Tutaj pojawia się kwestia, iż nie chce _na_razie_ isc w 3-way, zastanawiam sie, co by wyszło z zestawienia Scan plus Vifa i czy to ma sens.

4. Chce iśc na pewno w BI-Amping i aktywną zwrotnicę (oczywiście tutaj będzie koniecznośc i tak dodania filtracji pasywnej, jeżeli np. zdecyduje sie na Scan'a, ze wzgledu na to, aby harmoniczne wzmacniacza nie siały mi po break-up'ie kevlarowej membrany).

 

@pawciorello - z radia jestem zadowolony ale nie wypowiem się jeszcze odnośnie SQ, z wiadomych powodów, poza tym wszystko gra, żadnych problemów użytkowych nie stwierdzono :)

 

Mysle ze po waszych wypowiedziach kolega sie poprostu przestraszyl :przestraszony: Castom zwrotk,pomiary itp On raczej nie pojdzie ta droga...Gotowca mu trzeba :wink:

 

Nie ma problemu dla mnie ze zwrotnicami, CLIO też się skombinuje jak będzie trzeba, w zasadzie zapytałem z wrodzonej leniwości ale jednak po kilku dniach wgłębiania się w temat widzę, że jednak trzeba się będzie pobawic w custom. Fakt, Rainbow jakoś do mnie najbardziej przemawia - wie ktoś z Was, czy jest gdzies jakies porównanie na sieci zniekształceń liniowych/nieliniowych woofer'ów w tych zestawach (Rainbow, DLS, etc.) ?

 

Zastanawiam się, czy nie pójśc jakby inną drogą, tzn. najpierw wyłapac jakiś fajny wzmacniacz na rynku wtórnym (Brax? Xtant? Czego jeszcze szukac?) a potem walczyc z głośnikami.

 

Aha, budżet, jak napisałem - na głośniki to do ok. 2 kzł, na wzmak było wstępnie ok 700-1000 zł ale jeżeli użyję tych głośników, co mam to można powiększyc budżet na wzmacniacz (co nie zmienia faktu, iż nie mam zamiaru przepłacac, stad zakup tylko na rynku wtórnym).

 

Jeszcze dwa pytania:

1. maty wygłuszające: Dynamat Xtreme czy STP Silver/Gold? (która najlżejsza?)

2. gdzie kupie dystanse z MDF na zamówienie? (najchętniej Kraków)

Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę kolego, że "świeżakiem" w temacie nie jesteś, tym bardziej uważam, że warto przed ostatecznym wyborem posłuchać tego i owego, chyba, że klocki, które posiadasz masz dobrze osłuchane i jesteś pewien, że sprostają Twoim oczekiwaniom. Jeśli chodzi o pomoc w Krakowie na pewno na spokojnie słowo będziesz mógł sobie zamienić z Marcinem z Musiccaru, stacjonuje na Pychowickiej 1. Myślę, że chętnie Ci też udostępni do odsłuchu klocki, które jakby nie było zawierają się w Twoim budżecie, niewątpliwie mogłoby to pomóc w ostatecznym wyborze. Z tego co wiem Marcin ma też próbki kilku mat, mógłbyś organoleptycznie ocenić, która lepsza ;)

Wracając do meritum, przy takim budżecie starałbym się wcisnąć do zestawu Morela Supremo Piccolo, bardzo lubię ten tweeter, wydaje mi się, że sporo potrafi w wielorakiej aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scan speak

Spory gabarycik (20cm ) zważ, że wielu zaawansowanych dłubaczy nie osiągnęło zadowalających efektów na "dwudziestkach" które mają latać w samochodzie (furtki) na i 8 ohm będziesz potrzebował ładnej elektrowni by je zacnie bujnęła.Poza tym z całym uznaniem dla Duńczyków na pewno zagra dobrze (jak je umiejętnie zaaplikujesz) ale "zechce" być wspomożony jakimś średniakiem ale to zostaw sobie na deser.

 

Dayton

totalnie nie znam grajka ale ...jest niezły i taki nieoklepany poza tym po charakterystyce aż się prosi o średnicę :cwaniak: .

 

Vifa

Uzupełnia "niesamowity wygląd" Twego systemu i jest arcyciekawy .

 

Ja bym dalej nie pytał tylko klecił system i relacjonował :super:

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na stanie następujące głośniki: Scan-Speak 21W8554, Dayton RS52AN oraz Vifa NE25VTA.

zacny sprzęt ale wg mnie on nawet na kolumnę się nie nadaje

ss 21w do bagażnika

a w drzwi jakiś dobry woofer do 3 dróg

albo do 2 dróg bo ta vifa poradzi sobie spokojnie w takiej aplikacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę kolego, że "świeżakiem" w temacie nie jesteś, tym bardziej uważam, że warto przed ostatecznym wyborem posłuchać tego i owego, chyba, że klocki, które posiadasz masz dobrze osłuchane i jesteś pewien, że sprostają Twoim oczekiwaniom. Jeśli chodzi o pomoc w Krakowie na pewno na spokojnie słowo będziesz mógł sobie zamienić z Marcinem z Musiccaru, stacjonuje na Pychowickiej 1. Myślę, że chętnie Ci też udostępni do odsłuchu klocki, które jakby nie było zawierają się w Twoim budżecie, niewątpliwie mogłoby to pomóc w ostatecznym wyborze. Z tego co wiem Marcin ma też próbki kilku mat, mógłbyś organoleptycznie ocenić, która lepsza ;)

Wracając do meritum, przy takim budżecie starałbym się wcisnąć do zestawu Morela Supremo Piccolo, bardzo lubię ten tweeter, wydaje mi się, że sporo potrafi w wielorakiej aplikacji.

 

Tak, oczywiście, iż warto posłuchac, dlatego też wybiorę się do MusicCar'u w przyszłym tygodniu a co do mat to faktycznie - najpierw zobaczę, wtedy zdecyduję, nie ukrywam też iż rozważam inny sposób wygłuszenia, aniżeli (same) maty - ale to muszę jeszcze przemyślec.

Do Morela się odniosę poniżej...

 

 

Tec Ls Neo 29 i micro precision 5.16 (bardziej uniwersalne od 7.16 i coloris)zalatwi sprawe nawet bez suba .

 

Z Tec'iem, MP i wspomnianym powyżej Morel'em wszystko super, tylko (głośno myśląc) - czy te przetworniki są tak de facto warte swojej ceny?

Pytam dlatego, że znalazłem na szybko - cena (detal) za parę to ok 1199 zł, w tej cenie (a w zasadzie poniżej) kupię np. Scan'y R3004/6020-10

 

Scan speak

Spory gabarycik (20cm ) zważ, że wielu zaawansowanych dłubaczy nie osiągnęło zadowalających efektów na "dwudziestkach" które mają latać w samochodzie (furtki) na i 8 ohm będziesz potrzebował ładnej elektrowni by je zacnie bujnęła.Poza tym z całym uznaniem dla Duńczyków na pewno zagra dobrze (jak je umiejętnie zaaplikujesz) ale "zechce" być wspomożony jakimś średniakiem ale to zostaw sobie na deser.

 

Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, iż ten Scan nie jest najbardziej optymalnym wyborem, jeżeli miałby docelowo grac w 2-way (w zasadzie najlepiej by go ciąc jeszcze przed pierwszym 'dołkiem na charakterystyce' - w tym samym miejscu jest lekki wzrost na char. impedancji, cofanie się zawieszenia. Potem oczywiście 'rise' na charakterystyce, na szczęście łatwy do opanowania, zwłaszcza jak się będzie ciąc aktywnie plus 6dB/Oct low-pass pasywny, myślę, że będzie można to ładnie zgrac i jak na konfigurację _tymczasową_ będzie ok.).

Faktem poza tym jest, że ten głośnik już mam. Ponadto Mms=20.5, niewiele więcej, aniżeli seria 18W... (pomijam 18W8542), poza tym Le=0.2, no i przyzwoity Bl.

 

Dayton

totalnie nie znam grajka ale ...jest niezły i taki nieoklepany poza tym po charakterystyce aż się prosi o średnicę :cwaniak: .

 

Na papierze jest ok, wstrzymam się jednak z opinią, zanim go uruchomię w przyzwoitej konfiguracji.

 

Vifa

Uzupełnia "niesamowity wygląd" Twego systemu i jest arcyciekawy .

 

Ja bym dalej nie pytał tylko klecił system i relacjonował :super:

powodzenia

 

Chyba faktycznę zacznę klecic system, dziękuję za rady, zapewne będę miał jeszcze kilka pytań ale to jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...