Skocz do zawartości

Wiatraczek w Rodeku R2100A2


stochus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Do sedna- przy uruchomieniu wzmacniacza pojawia się irytujący mnie świst wiatraczka. Co mogę z tym zrobić? Odłączyć całkiem? Dać elektronikowi, żeby dołożył jakiś czujnik temperatury? Inne opcje? Zasilam nim system przedni, więc raczej wyżyłowany nie jest. Środek wygląda tak:

http://imageshack.us/photo/my-images/148/dsc00014gm.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierz jego wymiary i napięcie podczas pracy. Jak na moje oko jest to zwykły 60x60x10 12V, ale sprawdź lepiej:)

P.S. zapomiałbym: http://www.google.pl/search?hl=pl&q=wiatrak&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.&biw=1646&bih=882&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może warto dać na nim jakiś potencjometr i skręcić mu troszkę obroty... Będzie ciszej

 

Albo właśnie czujnik temperatury z jakimś cudownym pstryczkiem który bo go włączał gdy temp przekroczy wyznaczony poziom... Ale to więcej grzebania by było...

 

Ciekawy temat bo mój wiatraczek też mnie już wnerwia, głośny jest (chyba łożyska się kończą)

Edytowane przez KamiloVsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ma sensu bawić się w potencjometry, dopóki nie wymieni się wentylatora. Dobrze jest wykręcić wcześniej taki wentylator, i przyjrzeć się, co jest nań napisane, gdyż często można się doczytać przepływu bądź prędkości obrotowej. Dla ambitnych - można to złapać tachografem, ale dzisiejsze wentylatory wszystkie podołają. Żaden z was pewnie nie mówi o 2-3 letnim piecu, tylko często paronastoletnim, które przepracowały może nawet kilkanaście tysięcy godzin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden z was pewnie nie mówi o 2-3 letnim piecu, tylko często paronastoletnim, które przepracowały może nawet kilkanaście tysięcy godzin.

akurat te Rodki nie są takie stare;)ja bynajmniej miałem R4100n, a z tego co się orientuję to chyba 5 lat temu był robiony i ten sam dylemat miałem, chciałem wymienić wentylator bo też mi buczał, ale jak zaczałem go odkręcać to okazało sie, że śruby nie są wkręcone w jakieś nakrętki na stałe przytwierdzone w plycie, a przechodzą przez nią i są z drugiej strony skręcone z nakrętkami przytwierdzonymi do płyty na czymś lepkim, o ile dwie sruby odkręciłem to 3 i 4 kręciły się razem z nakrętkami i nie było jak ich zblokowac by puściły śruby. Skonczyło się na tym,że udało mi się z powrotem wkręcić 1 śrubę, a drugiej nie bo nakrętka się odkleiła całkowicie. Generalnei można to wszystko ogarnąć, ale trzeba nie tylko zdjąć spodnią pokrywę ale i zdemontować całą płytę główną, a to już jest troche więcej precyzyjnej roboty, a ja się bałem żeby np nie uwalić jakiejś końcówki itp itd;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozkręciłem wzmacniacz i wyciągnąłem wentylator jednak. Ma spore luzy na łożyskach, muszę wymienić :)

Ten jest firmy Top Motor DFI1206BM 12V 0,24A.(6x6x1,5cm) Może być byle jaki inny? Znalazlem na aledrogo jakiś 12V, 0,13A? Popatrze jeszcze w komputerowym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...