Skocz do zawartości

Do znawców małych subwooferów ...


marek151
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

Jest to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałośc . Nie jestem znawcą tak jak Wy, dlatego proszę o poradę w miarę mozliwości.

Mój samochód to sedan . W wygłuszonych drzwich mam dsk165 ( 80 W) , chciałem to napędzać oryginalnym hondowskim radiem jednak efekt jest mizerny .

Kupiłem wzmacniacz alpine mrv-f250 ( 4x 40 Wat rms lub 2 x 100 wat rms) , Chciałbym go podłączyć pod drzwi i do tego dokupić mały sub , którego pociągnałby ten wzmak . Nie chcę uzyskać drżących szyb , ale lubię poczuć miekki , nisko schodzący bas.

Chcę wydac do 400 zł na skrzynię moimi typami są

- Intertechnik mds 08 w br

-Rockford Fosgate Punch P1S410 w br

Czy wzmak poradzi sobie z drzwiami i jednym z tych subów ???? Nie chcę dokupować jeszcze jednego ..może macie jakieś propozycje.

 

Hmmmm wiem , ze to nie jest za bardzo audiofilskie , ale chciałbym podłączyć konwerter hi-low do przewodów głośnikowych w drzwich , aby nie demontować deski rozdzielczej , ale jak zrobic , aby wzmak wlączał się razem z radiem ???? Powinno iść z remote wzmacniacza do radia ( sygnał na antene) . Wiem , że najlepiej byłoby wypuścić bezpośrednio sygnalowe z radia , ale nie znam nikogo w Trójmieście , kto umiałby to zrobić.

Dzieki za rady ..

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z dsk na pewno sobie poradzi, rockforda nie słyszałem, natomiast co do mds08 to powiem tak. Miałem mrv-f300, starszego brata mrv f250, db62 na przodzie i właśnie mds08 jako sub w br. MDS08'a oceniam bardzo dobrze i polecam ale musze tez napisać że u mnie pod tym wzmakiem, przy szybkich kawałkach potrafił sie lekko pogubić (brak mocy wzmaka??). Po za gra tym, gra miękko i przyjemnie, dobrze go wspominam i dlatego też się przymierzam do niego po raz drugi, tym razem pod mrv f400.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy . O mds 08 czytałem zawsze pozywtywne opinie więc skuszę się na niego . Najważniejsza dla mnie wiadomość , że mój wzmak sobie z nim poradzi . :)

A co sądzicie o sygale do wzmacniacza? Czy mógłbym to wyprowadzić z drzwi z konwerterem ...i co z tym remote od wzmacniacza??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok :) Dzieki marcin-real ...a co z sygnałem remote ze wzmacniacza ? Jak podłączyć , aby załączał się razem z radiem lub przekręceniem kluczyków w stacyjce?

Wiem , że 100 W to nie to co 300 , ale mam nadzieje , że chociaż mały banan będzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie masz w kostce z tyłu przeowdu niebieskiego? Przeważnie jest oznaczony Rem, jest często gęsto niebieski, i ma zastosowaną końcówkę żeńską, wtedy miernik, sprawdzasz i masz. Co do zapalniczki to jakoś tego nie widze, ten sygnał jest mały, puszczany z radia w celu pobudzenia wzmacniacza, głowne napięcie leci z aku. Szybciej wybrałbym przełącznik niż bawił się w zapalniczki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie masz w kostce z tyłu przeowdu niebieskiego? Przeważnie jest oznaczony Rem, jest często gęsto niebieski, i ma zastosowaną końcówkę żeńską, wtedy miernik, sprawdzasz i masz.

:hurra::super::padam: w ory radyjku ...

 

Co do zapalniczki to jakoś tego nie widze, ten sygnał jest mały, puszczany z radia w celu pobudzenia wzmacniacza, głowne napięcie leci z aku. Szybciej wybrałbym przełącznik niż bawił się w zapalniczki.

nie ma znaczenia ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...