Skocz do zawartości

Sub do wzmaka Sonda


inside4
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam wzmacniacz Sonda Gx 852 coś takiego http://allegro.pl/sonda-gx-852-2-kan-szwedzka-potega-az-800w-i1668837358.html

Do tego miałem podłączony Hertz DS250.Głośnik chodził w "miare" dopóki go córki na ognisku nie spaliły

Oddawałem go już dwa razy do naprawy bo chodziło o cewkę ale non stop się psuje.

Prośba do Was o pomoc w doborze suba.Budżet max 300zł (moc wzmaka RMS 250) bardzo zależy mi na głębokim basie.

P.s mam radio clarion cz200,wytłumione drzwi,a w nich hertze dsk165,samochód to H civic 5gen sedan.

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gain był troche powyżej połowy i regulowałem troche z radia bo go w ogóle nie było słychać w środku.Miałem duże zaufanie do tej firmy i raczej miał dobre opinie w internecie.

 

Jeśli nowy to proponuje RE Audio RE-10S4 10" lub RE Audio RE-12S4 12" - mają 175 wat ale przyjmie więcej.

Ten Twój wzmak to jakiś wynalazek i może on generuje takie przestery i dlatego pali głośniki...

Może masz Gain źle ustawiony ?

Jak sprawdzić czy wzmacniacz jest ok-nie ma jakiś przesterów?serwis CA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest żadna znana firma ( wzmak ) lepiej na przyszłość kupić "firmową" i sprawdzoną używkę... Ja pierwszy raz w sumie słyszę o takiej firmie...

 

Co do przesterów - to sprawdzasz na ucho i pilnujesz się z gałką na radiu :D

 

To samo tyczy się ustawiania Gaina - Ustawiasz Gain we wzmacniaczu na minimum a potem na radiu ustawiasz wzmocnienie na jakieś 90% skali (jak masz do 50 ,to ustawiasz na 45). Puszczasz muzę, która słuchasz i teraz podkręcasz Gain na wzmacniaczu (powoli) do momentu ,w którym głośniki zaczną zniekształcać dźwięk i następnie delikatnie cofasz Gainem. Masz już ustawione ok...

 

Przytoczyłem ww. opis kolegi z forum bo nie chciało mi się tego pisać od nowa :rolleyes:

 

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

To nie jest żadna znana firma ( wzmak ) lepiej na przyszłość kupić "firmową" i sprawdzoną używkę... Ja pierwszy raz w sumie słyszę o takiej firmie...

 

Ten wzmacniacz nie jest taki zły. Mój kumpel miał kiedyś chyba model GX854 i problemów z nim nie było. Ale fakt faktem. Jeśli nie znasz się za bardzo na montażu CA, to lepiej kogoś poprosić o pomoc. Szkoda sprzętu i kolejnych wydanych pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...