Skocz do zawartości

Xtant 2200ix - pyknięcie w glosniku po wylączeniu radia


disaster3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka,

 

mam takie pytanie do elektroników. Podlaczyłem dzisiaj w/w Xtant'a do systemu zeby sprawdzic czy wogle dziala (przyleciał na początku stycznia z USA) i generalnie wszystko jest ok, gra i jest cacy, ale przy wylączeniu radia lub zgaszeniu silnika słychac takie "pyknięcie" z prawych głosników. Co to może być i czy jest to coś czym już w tej chwili powinienem sie martwić?

Tak czy siak pewnie go wysle na SPA do Gliwic ale pewnie Pan Józef zarobiony jest teraz i troche musiałbym poczekać na niego.

 

Chyba ze jest to cos poważnego i moge rozpierniczyc glosniki (a tweeter'ów bym nie przezył jakby cos stało) :P

 

Pozdr.,

disaster3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objaw z czy bez radia ? Wypnij RCA i sprawdź czy bez nich też pyka. Jeśli tak, i tylko na prawych kanałach, to obstawiał bym jakiś kondziołek do wymiany.

 

nie nie, do tej pory mialem wpietego Xtant'a 603x na caly system i tego nie bylo. Dzisiaj go wykreciłem i wsadziłem 2200ix zeby sprawdzic czy wogle sprawny jest, no i jesli chodzi o granie itd. to "wsio w paradkie" ale wlasnie jak wylączyłem 7906r czy przekręciłem kluczyk zeby wylączyc silnik to wlasnie slychac bylo w prawych glosnikach takie pyknięcie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz poprawnosc podlaczenia zasilania do wzmaka

podokrecaj i pozaciskaj jeszcze raz wszystkie kable + i -

 

mialem podobnie jak klema na aku miala luz

 

no niby dociągniete konkretnie ale odkręce i zakręce raz jeszcze. W sumie jak sprawdzałem to miałem powiedzmy "na krótko" podłączenie ale solidnie dokręcone. Jak juz stwierdziłem ze jest OK to odkreciłem 603x, przykreciłem 2200ix i bylo dokladnie tak samo, takze raczej 2 razy nie przykreciłem bym tak samo ale dokreciłem solidnie.

 

 

Ale radio jest do pieca podłączone przez RCA ?

 

tak dokladnie, przez RCA. Ale nie zmieniałem polozenie kabli a nawet wzmak jest dokladnie w tym samym miejscu przykrecony jak byl 603x a uklad wyjsc na plycie ma identyczny wiec kable tez tak samo idą

 

 

Miałem takie pyknięcie dopóki nie poprowadziłem zasilania radia prosto z rozetki - wtedy ono zniknęło.

 

rozetke podepne jak mi przyjdzie piec na suba no i oczywiscie bezpieczniki mini-ANL to wtedy zobacze moze zniknie..... jesli nie to wysle go do Gliwic a wrzuce w to miejsce na ten czas McIntosha MC-427 podobny power, chociaz jak dzisiaj 2200ix podpial to sie zląkłem jak MP5.16 zaczeły bass'em grzac odcięte 50hz @18db/oct. na piecu (bo bez suba) na 603x grały od 60hz @12db/oct. . No generalnie dzik okrutny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dokladnie, przez RCA. Ale nie zmieniałem polozenie kabli a nawet wzmak jest dokladnie w tym samym miejscu przykrecony jak byl 603x a uklad wyjsc na plycie ma identyczny wiec kable tez tak samo idą

 

 

 

Więc wypnij je z pieca i wtedy sprawdź ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chociaz jak dzisiaj 2200ix podpial to sie zląkłem jak MP5.16 zaczeły bass'em grzac odcięte 50hz @18db/oct. na piecu (bo bez suba) na 603x grały od 60hz @12db/oct. . No generalnie dzik okrutny :D

Trzeba się będzie kiedyś ustawić to zobaczysz jak gienki latają na kanałach mono sześćset trójek :D Ja bym tego 2200i zaaplikował na suba jak by mi się go udało "przyzwoicie" trafić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba się będzie kiedyś ustawić to zobaczysz jak gienki latają na kanałach mono sześćset trójek :D Ja bym tego 2200i zaaplikował na suba jak by mi się go udało "przyzwoicie" trafić.

 

no nie wątpie mialem kiedys taką ochote ale wtedy jak byla to nie bylo funduszy a pozniej to nie mialbym ich jak zmiescic. Juz teraz 603x z 2200ix (ktory jest mniejszy) na kanapie sie razem nie mieszczą a na razie brak kasy na zabudowe.......

 

Więc wypnij je z pieca i wtedy sprawdź ;)

 

ok, to juz sprawdzilem i wygląda to tak:

 

1. wyjałem RCA, wlączyłem samochód i radio - wyłączyłem i cisza

2. podpiąłem z powrotem RCA, włączyłem samochód i radio - wyłączyłem i cisza.

3. wzmak pograł ok. 10 minut (rozgrzał) sie wyłączyłem radio pyknęło

4. poleciałem szybko poki wzmak rozgrzany odlączyłem RCA, włączyłem samochód i radio - wyłączyłem i też pyknęło

 

czyki reasumując wzmak musi sie troche rozgrzac i wtedy pyknię z podłączonymi jak i odłączonymi RCA.....

 

co to może być i czy niebezpieczne? czy to mogą by jakie kondki juz wyschnięte na wzmaku????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"spokojna Wasza rozczochrana" piec juz pojechal tam gdzie mial pojechac. Ja lubie spac (w sensie sluchac muzyki) spokojnie, nie bedzie jakies pyknięcie mnie wqur******. A poza tym przyda sie przeglądzic :]

 

Woolly24 jak go uslyszalem na przodzie to tez na suba bym go nie zapinal :D Na suba to bedzie cos co na subie sie nadaje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...