Skocz do zawartości

Głośniki dobre,a muza do d**y


trafalgar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,opiszę mój problem od początku,Zakupiłem samochodzik ,w którym zamontowane jest fabryczne radio(japońskie) z fabrycznym sterowaniem przy kierownicy.Pomyślałem sobie że dobrze by było zachować taki układ,ale radio nie posiadło wyjść rca.Zaniosłem radio więc do znajomego elektronika,który dorobił 2 takie wyjścia i wszystko wydawałoby się ok. gdyby nie to że muza z głośników(przód zestaw helix p 236 ,z tyłu woofery helix 136 mkII)wydobywa się jakby spod koca.Myślałem że to może wina wzmacniacza(najpierw był Sony xm 4045,który miał tylko filtry -flat i 80 Hz),ale dziś zamontowałem Phase linear pb four,ten z koleji ma wszystkie potrzebne mi filtry i nic....muza dalej leci "nieczysta".Czy najsłabszym klockiem w tej układance może być radio fabryczne?Czy jego wymiana pomoże w uzyskaniu lepszego dźwięku z tych głosników?Proszę o poważne podpowiedzi na ten temat.Jeśli tak ,jestem skłonny zapłacić nawet 160pln za ramkę 1 din do auta(mazda premacy)+ koszt radia cd .Z góry dziękuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na fabryczne okablowanie założyłeś te głośniki ? jeśli tak to możliwe że gdzieś po drodze jest zamontowana fabryczna zwrotnica.

Nie ,okablowanie dałem nowe,nie używałem fabrycznego.

 

Nie ma mowy o pomyłce faz,sprawdzałem sto razy,gain tez odpada,ustawiony ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc, kierując sie Waszymi radami pożyczyłem radio(Clarion CZ 200),podpiołem do instalacji i.....dżwięk od razu inny -lepszy zaczął płynąć z głośników.Czeka mnie zatem wymiana radia fabrycznego na jakieś inne i tu będzie trochę perturbacji,bo mam wymagania co do kupna radia,ale o tym w dziale "Kupię" może napiszę.Dzięki Wszysktim za radę.A jest jeszcze mały miuans,mianowicie w głośnikach słychać na początku utworu z płyty lekki szmer jakby chrypka,potem wszystko po sekundzie ,dwóch ustaje,co to może być?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...