Skocz do zawartości

ustawienie radia i wzmacniacza


paaawel5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

zacząłem niedawno przygodę z car audio wiec na wstępie pozdrawiam wszystkich proszę o wyrozumiałość :)

Mam taki problem: mam wzmacniacz Hifonics Son of Olympus + pioneer dehp9800 + hertz esk165 + infinity kappa perfect 30cm w fabrycznej skrzyni

podłączone jest wszystko prawidłowo wszystko gra ale nie tak jak powinno - nie potrafię tego dobrze ustawić sopran słaby bas mocny potem jak poprzestawiam to znów w hertzach zaczyna charczeć

w radiu oprócz normalnych f-cji audio po przytrzymaniu audio dłużej włacza sie jak by 2 korektor tam znów jest sporo ustawień jak namieszam to niby lepiej jest ale dalej to nie jest to

proszę o poradę co i jak tam ustawić by zaczęło grać tak jak powinno

podaje link do zdjęcia wzmacniacza - http://imageshack.us/photo/my-images/215/p1020407vw.jpg/ - ustawień w nim, co do radia to chyba użytkownicy wyższych modeli pioneera powinni wiedzieć co i jak i prosił bym ich po poradę jak to ogarnąć

dodam że w chinch-ach pod 1 kanał we wzmacniaczu włożone jest w radiu na front albo real - tak tam pisze chyba a 2 kanał podpiety jest w radiu na subwoofer do bezpośredniego sterowania z radia

we wzmacniaczu kanał na subwoofer jest zmostkowany

moc wzmacniacza to bodajże 4x75W rms lub 2x250 rms

 

ps. co do radia to słyszałem że ponoć można wewnętrzny wzmacniacz w tym pioneerze wyłączyć skoro z niego nie korzystam tylko z zewnętrznego hilfonicsa - mógł by się ktoś wypowiedzieć??

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym radiu przy instalacji CA wyłącza się wewnetrzny wzmacniacz, po to by jakos dzwieku sie polepszyla i radio nie potrzebnie sie grzało.

Dla kanałów 1/2 na głośniki przednie ustawiasz kolejno: hipass na ok 80hz, x-ower tak jak jest, lowpass całkiem skręcasz na 0, bass eq wyłączasz

 

Dla kanałow 3/4 na suba ustawiasz: hipass na 0, x-ower na LP, lowpass dajesz na 50hz, bass eq na 0, i wsio regulujesz pokretlem level.

Poza tym wszystkie polepszacze typu podbicia basu i dzwieku ustaw na 0 w radiu, bo to Ci tylko dzwiek znieksztalca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kolega zapomniał o najważniejszym - poprawnym ustawieniu gain

 

waski nie zapomniałem, napisalem ze reguluje pokretlem level (gain)

A ustawia się na słuch, kręcisz do momentu jak będą zniekształcenia potem delikatnie przykręcasz w lewo co by zniekształcen nie bylo.

 

teraz już dobrze? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym radiu przy instalacji CA wyłącza się wewnetrzny wzmacniacz, po to by jakos dzwieku sie polepszyla i radio nie potrzebnie sie grzało.

totalna bzdura

znam jedno radio a właściwie to nawet jest deck, w którym można wyłaczy wszystkie funkcje łącznie z podświetleniem (black out), żeby uzyskać najwyższą jakość

Ale kolega zapomniał o najważniejszym - poprawnym ustawieniu gain ;)

thrue...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...