Skocz do zawartości

DEH-P88 RS II przestał grać tył i SUB znikł


zamo111
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Dzięki Waszym radom zakupiłem Pioneera DEH-P88 RS II, napędza on Focal Solid 4 i zestaw głośników Focal k2 3way na przód , reszta nie ważna.

Ostatnimi dniami wygłuszałem przednie drzwi 20stoma matami i podłączałem cały sprzęt.

Wzmaczniacz napędzający Lanzara w bagażniku był źle podłączony, ciągle świeciło PROTECT na czerwono - był problem z zasilaniem.

Po naprawieniu problemu - szły dwie masy - zgasła czerwona kontrolka we wzmacniaczu protect , zaświeciła się zielona power i .... kaputt. W radiu nagle znikł całkowicie Sub- nie widać go w opcjach , a tylne głośniki wyparowały tak samo.

Cóż to się mogło stać :((

Sprawdzałem bezpieczniki między kostkami a radiem i są (3) całe , we wzmacniaczu to samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A skąd radio weźmie informację o takim fakcie ??

 

A no stąd, że jak kabel się uwali to nie będzie szedł sygnał z wzmacniacza do radia i teoretycznie nie powinno tego kabla widzieć tak jak by go nie było, może się mylę, ale taki mi się wydaję.

No bo jak inaczej wytłumaczyć fakt, że ustawienia z radia zniknęły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ze wzmacniacza żaden sygnał nie idzie po RCA ! Nie ma takich wzmacniaczy ! Są wzmacniacze z magistralami cyfrowymi do przesyłu podobnych danych ale nie jest to po RCA ! Radio wysyła dźwięk w postaci analogowej do wzmacniacza i tyle. Nie ma żadnego sprzężenia zwrotnego czy innego rodzaju komunikacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha to dzięki za uświadomienie :) wychodzi, że nie mam racji, wiec sie nie spieram.

 

Nie każdy musi wiedzieć wszystko ;) W tym przypadku akurat taka sytuacja nie może mieć miejsca - choć przez chwile się sam zawahałem bo pomyślałem że może jakieś radio bada samo gniazdo RCA w "poszukiwaniu" weń wtyczki ( taki patent jak np z gniazdami słuchawkowymi w laptopach - wkładasz jack'a i głośniki się wyłaczają ) lub nawet bada impedancję swojego wyjścia a ja takiego radia nie znam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, gdyby radio miało Windowsa, nie? :P takie inteligentne by było :P kolejny OT, ale nie mogę się jakoś dzisiaj powstrzymać, sorry.

 

Swoją drogą to całe czas byłem w przekonaniu, że jak się spartoli RCA to radio go nie widzi, tak jak by wogóle nie było nic podłączone i nie ma ustawień suba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok panowie ale co z tylnymi głośnikami ?

 

 

reset - tak robiłem pare razy.

odłączałem też od prądu na dłużej niż 10 min - profilaktycznie.

 

Wcześniej grały WSZYSTKIE głośniki w aucie i w opcjach AUDIO dało się zmieniać (taki fajny ekranik z 4 siedzeniami wewnątrz auta) głośniki lewo prawo , przód i tył, tak samo punkcikiem opoźnienia czy coś w ten deseń.

Teraz tylne całkowicie znikły. Nie to ,że nie grają (bo nie grają) ale znikła możliwość ich regulacji,ustawień.

Sub - też umarł.

Był piękny obrazek masywnego głośnika i prosta funkca on/off - nie wazne czy klikam menu audio w kółko 10 czy 20 razy to sub się nie chce pojawić :(

 

Wasylwek a zły Lanzar ?

 

Sub mi do szczęścia nie potrzebny, tak o kupiłem kiedyś i sobie gra ;) Zresztą od suba oddziela mnie 90litrowy bak ,fotele,maty i inne wygłuszające dodatki merca ... Bagażnikowe granie nie jest polecane w tym modelu ale jak dla mnie gra to pięknie tym bardziej ,że jestem zwolennikiem zdrowego basu a nie psycho dudnienia zeby inni slyszeli.

Ogólnie auto jest na tyle cudowne ,że w środku trzeba krzyczeć ,żeby siebie usłyszeć a na zewnątrz cisza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a połączenia w kostce sprawdzałeś? Zobacz jeszcze miernikiem czy jest napięcie dla Subwoofera i tyłu, jeżeli jest to może coś z tymi sygnałowkami jest nie tak, wtedy spróbuj ja przepiąć (tylko rób to na wyłączonym radiu), pobaw się jeszcze ustawieniami w radiu dokładnie, może coś wcisnąłeś przypadkiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłbym w stanie zrozumieć jeden error.

Pada sub - szukam kable, bezpieczniki,czy dziala sub itd ...

Padaja glosniki, sprawdzam je i kable.

A tu padly oba naraz i to tak totalnie!

Wzmacniacz dziala - sprawdzalem w 2 aucie.

Glosniki graja pieknie - podpinalem tyl na przod i graja (prowadzilem kabel na zewnatrz auta).

 

Jakis wewnetrzny bezpiecznik radia ? Wydaje mi sie ze cos w srodku musialo sie kaputt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...