Skocz do zawartości

DEH-P88 RS II przestał grać tył i SUB znikł


zamo111
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tak tak, klikałem na obudowie, klikałem reset panelu, robiłem reset softu w opcjach (reset audio) , bawiłem się opcjami , przęłączeniem głośników i wtyczek rca.

Byłem dziś w moim ulubionym sklepie car audio w Opolu i diagnoza postawiona - wygląda na to że stało się to samo co w moim poprzednim pionku - przepaliła się masa od RCA - co do głośników to prawdopodobnie przepalona ścieżka lub końcówka mocy i po dłuższej rozmowie też jestem w stanie w to uwierzyć ...

 

Zaraz ide sprawdzic mase RCA , jak odpali sie protect na wzmacniaczu ,znaczy sie ,że masa padła.

A jak mase przywróce to spróbuje odpalić tył przez wzmacniacz , wtedy też przekonam się czy to końcówka mocy czy coś z kablem po drodze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie szukać winowajcy skoro wszelkie dostępne mi opcje udostępnione przez radio zawodzą ?

Wszelkie rady na razie jakie otrzymałem - wszystko sprawdzone.

 

Kolega Kepke jak pisał miał identyczną sytuacje i mówił ,że padło coś przy rca - możliwe ,że masa uciekła.

Ale nie wiem co to ma wspólnego z tylnymi głośnikami :) Wieczorkiem rozkręcę i zobaczę - może coś na wierzchu mi się ukaże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby padł bezpiecznik smd od masy to objawem w 88rs był by świst na odpalonym silniku i odgłosy napędu CD w tweeterze, bo bezpiecznik dla masy jest jeden na 3 pary RCA. - wiem co pisze, bo dzisiaj robiłem to radio z uwaloną masą;] W menu nic zniknęło:) Ale możesz na wszelki wypadek sprawdzić masę, bo to żaden problem.

 

Co do resetu w tym radiu (ten na panelu i ten w ukrytym menu) to nie wiem co on resetuje... robiłem oba i ustawienia zwrotnic pozostawały. Jedynie chyba fader/balans się resetował i chyba ustawienia automatycznej korekcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamo111 nie mogę się dodzwonić do mojego "magika" od sprzętu ale taki jak pisałem na 100% był problem ze scieżkami RCA i coś w środku z lutami od kostki ISO więc jeśli masz jakieś sprawdzone miejsce gdzie naprawiają to napewno nie będą mieli problemu z naprawą a jeśli będą mieli problem to ch.j a nie znawcy bo mój "magik" mi to na szybko złobił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otworze później albo jutro i dam znać czy coś widać czy nie.

Zresztą odesłałbym i tak tylko do Pioneera a nie do magika, szkoda mi sprzętu na spartolenie na jakimś zamienniku gdy będzie coś do wymiany

 

http://images7.fotosik.pl/2513/6907eed52eab0bafm.jpg http://images7.fotosik.pl/2513/160b627c3dc72d67m.jpg http://images7.fotosik.pl/2513/2f426f963b371e02m.jpg http://images7.fotosik.pl/2513/853d480be5fbc4d2m.jpg

 

Co dalej ? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam. mialem uwalona mase na RCA w 88RS. byly zaklocenia,ale nic nie zniknelo z menu.

 

nie wiem rowniez czy taka prosta usterke jak samouwalenie .ezpiecnika masy oddalbym raz jeszcze do serwisu.

 

w TRV policzyli mnie 104,80 z czego czsci to 4,80.

 

w Twoim przypadku do chyba jednak cos bardziej skomplikowanego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieszczanie zdjęć jest zbędne, tak, jak dalsze gdybanie w tym temacie - brak nam etatowej wróżki która ze zdjęć wywróży co się stało i w dodatku to naprawi ! Już parę razy było pisane, że skoro zniknęły opcje z menu to nie jest to usterka "błaha" w stylu przerwana ścieżka czy zimny lut czy brak przejścia na masie. Radio do serwisu i koniec tematu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą odesłałbym i tak tylko do Pioneera a nie do magika, szkoda mi sprzętu na spartolenie na jakimś zamienniku gdy będzie coś do wymiany

 

zamo111 co ty myślisz że w serwisach Pioneer-a robią super specjaliści otóż mylisz się ja u siebie w mieście oddałem radio dano temu do naprawy i koleś 2 tygodnie trzymał radio i rozłożył ręce że nie jest w stanie naprawić dałem do mojego "magika" i na szybko naprawił usterkę oczywiście sam dostarczam mu tylko oryginalne części żadne zamienniki nie mówię że wszędzie w serwisie są bez pojęcia serwisanci ale twoje myślenie jest moim zdaniem błędne.

 

p.s. mój "magik" jest na wakacjach dlatego nie mogę się do niego dodzwonić jak tylko wróci dam ci znać co może być za usterka w twoim radiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...