Skocz do zawartości

Ocena skomponowanego zestawu


przemello
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

rosa nie widzę problemu

bedzie bro bedzie robota

 

napisz na priv jak będziesz chciał działać to coś zmontujemy (trening czyni mistrza):D

 

masz racje 25 jakoś tak zawsze taki mały mi się wydaje jest juz w moim trzecim samochodzie i albo samochody coraz wieksze albo on sie kurczy hehe

Emil nie widzę problemu chętnie zobaczę białą strzałę tez miałem kiedyś francuza (R19) i mile go wspominam

witam,

jako laik w dziedzinie car audio proszę o pomoc bardziej doświadczonych kolegów.

 

Auto na którym przeprowadzana zostanie operacja to Peugeot 406 coupe.

Czego oczekuje od zestawu? Przyjemnego i czystego dźwięku z subem wypełniającym całą szate

Słuchana muzyka? Brak jednoznacznie wskazanego gatunku, głównie hip-hop i trance

 

Klamoty które planuje wpakować do puga to:

 

Radio: Pioneer deh 6000 - już na miejscu

Głośniki: HERTZ ESK 165 Moc RMS zestawu: 100 W

Subwoofer: Rockford Fosgate R1S410 Moc RMS - 150 W (sub w zabudowie w boczku bagażnika)

Wzmacniacz: Blaupunkt EMA460 Moc RMS 2 kanałów @4 Omy (Wat): 2x160

Wygłuszenie: drzwi + cały bagażnik - ewentualnie sufit (czy jest sens?)

 

prosiłbym o opinie, sugestie na temat zmiany. Zaznaczam jeszcze raz że jest to moje pierwsze podejście do tematu i jedyna wiedza jaką posiadam to forum + poradniki.

 

pozdrawiam

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć akurat przerabiałem takie autko i niestety ma blaszaną przegrodę miedzy bagażnikiem a kabiną, subik 150w w closed nie będzie słyszalny. Poszukaj czegoś szybkiego w br 300-400wat. Do całego tego systemu najlepiej mieć dwa wzmiacniacze, przyjemny i łagodny na przód i mocniejszy na suba. Foty z montażu mogę Ci podesłać :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

foty z montażu mile widziane:) zawsze jest jakiś punkt zaczepienia i nauki. Na allegro jest dużo wzmacniaczy o mocy spokojnie do 400 RMS typowo pod wzmaka czyli monoblok lub 2 kanałowe, pytanie tylko jaka firma, model?

Może inaczej, na wzmacniacze mogę przeznaczyć 600 zł (przód + tył), a na suba około 400zł

Proszę o jakieś propozycje, tak jak na wstępie wspominałem sub ma ładnie uzupełniać całość a nie jakoś tępo łupać;)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o wzmaka to napisałem do sprzedawcy:D Czekam na odpowiedź.

Teraz wróćmy do suba - riws pisze że trzeba myśleć minimum o 300W RMS, na allegro są JBLe- których nie chwalicie, Magnaty, czy Lanzary. Każda opinia jaką czytam na temat takich subów jest nie najlepsza.

Znalazłem fajnego Focala i Rockforda w niezłej cenie ale ma 250 RMS. Ciekawe propo ma też HERTZ ES300 - o mocy 350 RMS (czy PS200T uciągnie 350 RMS?)

Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do HSK to jest duzo opinii na ten temat na forum , trzeba poszukac i bedziesz mial o czym myslec i wyciagac wnioski , ale kwestia wyboru zalezy od ciebie , w podobnej cenie moge zaproponowac morel maximo , na poziomie wyzszym niz przewiduje cena . Co do suba to tak jak pisali BR no i z tego co ty wybrales to tylko hertz'a bym proponowal.O wzmaku powiem krotko blaupunkta sobie odpusc zrezzta to juz ci napisano wczesniej , do suba proponowal bym wzmak hifona 2k , dysponuja moca i narobia chalasu w polaczeniu z subem , na przod tez jakas 2k i tak jak RWIS napisal przyjemniejsza, aktualnie nie mam pomyslu na przod do twojego puga natomias ktos napewno cos ci podpowie i temat sie rozwinie :rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc tak, na razie zdecydowałem się na wzmacniacz PS200T + sub HERTZ ES300. Do tego chyba faktycznie zrezygnuje z ESK na rzecz Morela. Ze wzmakiem na przód na razie się wstrzymam i posłucham jak będzie grało pod PS200T i jeśli będzie ok to pomyśle nad wzmakiem. Tak to wygląda w teori. W praktyce się okaże jak zamontuje all z początkiem lipca jakoś. Dziękuje wszystkim za pomoc, jeśli macie dalej jakieś sugestie to piszcie, chętnie rozważe inne opcje

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie suba i głośników szukać też w używce najlepiej od kogoś znajomego z forum bo z głośnikami rożnie bywa. Podam parę propozycji:

 

Rainbow Sax, SLX Deluxe, SLG

DLS r6a,

hertz hsk( 165.3 ori),

Morel tempo

Dego st, po 650

u-dim jr comp6

 

z subów co przerabiałem, Re Audio SR10, helix p10, bardzo fajne przetworniki. Helixowi w br szybkości nie brakuje przy dobrym zasilaniu ;) Co do wzmaczka na przód pasować będzie ps200t, lub soniak xm6020 też by się sprawdził. Na subwoofer przy takim rodzaju bagażnika celował bym w 400w dobrych rms. (Może coś z Rodka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc głośniki na przód już zamówione. Morel Tempo 6.

Na alle jest wystawiony wzmak ALPINE 3548 za małą kase ze starszych wzmaków, co o nim sądzicie (czytałem dość pochlebne opinie)

Na innej aukcji gościu sprzedaje KENWOOD KAC-6202 - nie mogę nigdzie odnaleźć opini na jego temat, myślicie że warto go brać po uwagę?

Pytam o te piecyki tylko ze względu na niską cenę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

jako że przód już jakiś czas temu zamontowany (Morel Tempo 6 + Alpina 3548), to zastanawiam się nad jakimś wzmacniaczem który ogarnie ~300 RMS.

Zastanawiam się nad:

Signatem Ram3 450W RMS

Alpna MRV-T500 300W RMS

Fujitsu Ten Alpha 5000M 2x (w mostku) 280 RMS (dwa kanały można pod Morela wykorzystać jeśli zagra lepiej niż obecna Alpina)

Co do suba to myśle na PB S12 - 300RMS - ale tutaj sprawa otwarta

 

którego wzmaka można uznać za najprzyjemniej grającego pod subem? Ciekawą opcją dla mnie jest Fujitsu, może mocy trochę mało ale myśle że spokojnie by stykło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...