Skocz do zawartości

Głośnik/i do Peiying 1K76D


ememensik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od dłuższego czasu posiadam wzmacniacz Peiying'a 1K76D, teraz gdy posiadam troche wolnej gotowki, zastanawiam sie nad zakupem konkretnego glosnika, badz glosnikow pod ten wzmacniacz. Jesli ktos nie zna tego wzmacniacza to wg. producenta ma 1250W RMS i jest stabilny do 1Ohm. Wiadomo ze nie szukam niczego "jakosciowego" gdyz z tym wzmacniaczem nie ma to sensu, jednak chce zeby "fajnie" zagralo. Zastanawialem sie, nad Sonic'em 15", jednak ~1200zł to sporo, wiec rozwazam aktualnie glosnik GZRW 30SPL, bo mozna go dostac za ~450zl. Jednak nawet porownojac te dwa glosniki, mam watpliwosci czy przy tym GZRW 30SPL, wzmacniacz nie bedzie sie marnowal i w sumie powstaje bledne kolo. Zwracam sie do Was, forumowiczow o pomoc w doborze.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział że w tym przypadku będzie się marnował głośnik, jakikolwiek by on nie był. Lepiej sprzedaj ten wzmacniacz i pomyśl nad czymś innym. A co do jego wielkiej mocy to 1250w RMS'u to myślę że wyssane z palca, pewnie nie ma 800w przy 12V.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualny budzet nie pozwala na kupno nowego, innego wzmacniacza. Wiec w gre wchodzi tylko dobor sprzetu do tego co posiadam.

 

Czy ktos ma inne opinie, propozycje niz ogladanie glosnika na Youtube?

 

btw. podales ~800W RMS, czyli kontynuując Twoje obliczenia wychodzi na to ze wzmacniacz pochlania ~66A, wiec przy 14,4V bedzie mial ~950W RMS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez zarowno sonic jak i GZ nie sa to glosniki wysokich lotow wiec niby jak maja sie marnowac??? Sa to typowe tluki wiec do peyinga pasuja doskonale..... gdzie wy poszukujecie w tych subach jakosci??

 

 

Zawsze uwazalem i niejednokrotnie czytalem, ze Sonic mimo bycia tlukiem potrafi zagrac przyzwoicie. Ponadto, skoro obydwa to tluki to czemu cena jaka je rozni to prawie ok 800zl ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuje nie konfigurować żadnego głosnika do pracy w 1 ohmie z tym wzmakiem. Długo się nim nie pocieszysz, u mnie w okolicy załatwiono tak 2 sztuki. Jedną montowałem sam i to przy bardzo dobrej instalacji prądowej.

Szukaj czegoś co wyjściowo będzie miało 2 ohmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

btw. podales ~800W RMS, czyli kontynuując Twoje obliczenia wychodzi na to ze wzmacniacz pochlania ~66A, wiec przy 14,4V bedzie mial ~950W RMS

 

Dodaj jeszcze troche waciszów na straty.. Ten wzmak przy 14V pobierze ci troche wiecej, nawet jak to klasa d ale peiyiyn to peiying-swoje musi pobrac czy chciał czy nie chciał.. Owszem wzmaki cyfrowe pobieraja mniej mocy, idzie to tez kosztem jakosci, ale cieplo wydzielane jest spowodowanem pochłanianiem prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Od dłuższego czasu posiadam wzmacniacz Peiying'a 1K76D, teraz gdy posiadam troche wolnej gotowki, zastanawiam sie nad zakupem konkretnego glosnika, badz glosnikow pod ten wzmacniacz. Jesli ktos nie zna tego wzmacniacza to wg. producenta ma 1250W RMS i jest stabilny do 1Ohm. Wiadomo ze nie szukam niczego "jakosciowego" gdyz z tym wzmacniaczem nie ma to sensu, jednak chce zeby "fajnie" zagralo. Zastanawialem sie, nad Sonic'em 15", jednak ~1200zł to sporo, wiec rozwazam aktualnie glosnik GZRW 30SPL, bo mozna go dostac za ~450zl. Jednak nawet porownojac te dwa glosniki, mam watpliwosci czy przy tym GZRW 30SPL, wzmacniacz nie bedzie sie marnowal i w sumie powstaje bledne kolo. Zwracam sie do Was, forumowiczow o pomoc w doborze.

 

Pozdrawiam

Posiadam dwa takie piece do tego 2 BM spięte w 2ohm każdy i nic sie z nimi nie dzieje. Zadyma taka ze głowa mała.

Do tego pieca musisz sie liczyc z porządnimi kablami i ze przy alternatoże 65A szału nie zwojujesz.

Pod 1Ohm też chodziły i nic sie nie działo ale uważałem z vol i gain.

 

 

No kolege wyżej popieram one przy 4 czy 2 Ohm nie mają kontroli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...