Skocz do zawartości

Proszę o opinie ew. porady


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Proszę tylko o opinie czy nizej wymieniony zestaw jest dobrze dopasowany( w sensie czy bede zadowolony) i czy ktos mial kontakt z tymi glosnikami. Ewentualnie jaka alternatywa dla glosnikow i/lub wzmacniacza. Zaznaczam, ze nie stać mnie na sprzet full pro, a jedynie na taki. Potrzebuje poprostu w miarę dobrego grania w samochodzie. (lepszego jak seryjne) Samochód Citroen Xantia jesli to wazne.

 

Radio Pioneer deh-2220ub(tutaj juz nic nie zmienie)

Głośniki Ground Zero GZIC 650x

Wzmacniacz Hifonics CRUNCH GTS-2175

 

W przyszlosci bede chetny na podlaczenie 2 tylnych 13 plus ew. sub.

 

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy Jednocześnie może grać przód przez wzmacniacz i tył bezposrednio z radia ?

 

Dziekuje za odpowiedzi, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy Jednocześnie może grać przód przez wzmacniacz i tył bezposrednio z radia ? bez sensu lepiej zostań przy samym przodzie pod wzmacniaczem

 

wzmacniacz lepiej 4 kanałowy jak ma być sub. bo te wzmacniacz trochę za mocny na te głośniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlaczajac w przyszlosci sub zaopatrzylbym się w drugi wzmacniacz.

Dlaczego piszesz, ze za mocny skoro glosniki maja 100RMS a wzmacniacz 2x 110RMS co prawda jest troche wiecej mocy, ale tyle chyba moze byc? z fizyka u mnie kiepsko. Nie za bardzo tez sa wzmacniacze ktore maja rowno 100RMS na kanale, a 90RMS to z kolei za malo prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj długo by tu tłumaczenia było :) , musisz sporo poczytać o tematyce CA <...>

 

W sumie moze i duzo tlumaczenia ale dla dwoch laikow moze jest juz sens sie rozpisac? -czemu ten wzmak jest niby za mocny do tych glosnikow??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ten wzmacniacz przy tych głośnikach i tak nie będzie wykorzystywał nawet połowę tej mocy co ma , te głośniki wymagające nie są , lepiej coś 2x50 a jakościowo bardziej grającego , Najlepiej jak jaco76 specu się wypowie :rotfl:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

90RMS to z kolei za malo prawda?

 

Dlaczego? Gdzie jest napisane, że wzmacniacz musi mieć tyle samo, lub więcej mocy niż głośniki?

Weźmy na przykład starsze wzmaki kenia lub sony xm które mają po 70W lub mniej a dają lepszą jakość i kontrolę dzwięku niż te nowe świecidełka za kilka stówek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weźmy na przykład starsze wzmaki kenia lub sony xm które mają po 70W lub mniej a dają lepszą jakość i kontrolę dzwięku niż te nowe świecidełka za kilka stówek...

 

Wyrażam podobne poglądy, wole dobra uzywke niz nowe badziewie(swoja droga crunch to chyba dobre wzmacniacze), z tym ze w strefe Car Audio dopiero wchodzę, a sprawy z fizyką i elektryką są dla mnie odwiecznym problemem i nie umiem sobie z tym poradzić. Wychodzilem z zalozenia, ze jesli glosnik ma moc 100RMS to wzmacniacz tez tyle potrzebuje zeby go napędzić. W takim razie jaki wzmacniacz mogę śmiało kupić pod te glosniki? I jakie glosniki polecacie w tej cenie jesli te nie sa za dobre? Musze sie zmiescic w 500zl moze byc tanszy wzmak a drozsze glosniki i na odwrot. Zaznaczam, ze hertze, helixy i inne boshmanny nie wchodzą w gre bo za duzo osob je poprostu ma. Moze polecicie cos mniej znanego ale rownie fajnie grajacego ? No i proszę o porade z tym wzmacniaczem. ( Aha nie kazcie mi przegladac forum bo bylo juz o tym, nie mam na to czasu a tym bardziej wiedzy zeby to ogarnac, dla Was to jest proste i po to chyba jestescie zeby pomagac slabszym :) ) dzieki pozdrawiam

 

 

Mam na oku Alpine MTR - 222 tez za mocny ?

 

Jak mocne glosniki moglbym podlaczyc do tego Alpine'a ? on ma moc 2 x 90W RMS przy 4 Ohmach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...