Skocz do zawartości

Wzmak z Dużym współczynnikiem głuszenia.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Poprosił bym o pomoc w doborze odpowiedniego wzmacniacza o dużym wspólczyniku głuszenia. Który dobrze kontrolował by Suba.

Wacham się po miedzy mocniejszą 4kanałówką, a podzieleniem systemu na 2 osobne wzmaki(w tym 1dnego Monobloka).

Fundusze pomiedzy 400zl-700zl na Wzmaki/Wzmaka.

 

Mój poprzedni sprzęt:

Alpine 9835

Sony XM3040F

u-Diemension Jr. Mid 6 + Pro XT2

Audison VR 209

Cerwin Vega 104

 

Niestety pewnego poranka okazało się ze na Parkingu został sam samochód na tarczach, bez połowy sprzętu ;/ Bez Allu i CA.

ostał się jedynie:

Alpine 9835

u-Diemension Jr. Mid 6 + Pro XT2

 

Buduje Swój sprzęt od nowa już w innym w wozie, jako że lubię dłubać w sprzęcie po znajomości odziedziczyłem JL Audio 10 (125RMS) który gra w 10L Closed.

Samochód to 3D Fiesta mk7 już na nowym radiu Sony.

Typ Muzyki to Rapcore/Metalcore.

Przykłady:

[Rapcore]
[MetalCore] które oddaja jak szybki i dokładny musiał by być sub dla perkusji.

Dystanse już wykonalem, jeśli chodzi o głuszenie będzie robione w pełni Dynamatem. Kable Stingera i Vibe dobrej jakości.

A wzmaki/wzmak itp beda ukryte już w miejscu na kolo zapasowe.

 

Szukam w miedzy czasie zastępcy JLa, a poluje na Cerwina10" który bardzo przypadł Mi do gustu swoim krótkim twardym bassem.

 

Jakie wzmaki byście polecali jako docelowe? I pójść w jeden mocniejszy czy dwa słabsze ?

Czy możecie porównać dla Mnie Firmy Edge i Vibe, nie mam za specjalnie dostępu do Allegro za granica, a te dwie firmy sa pod nosem i myślę czy nie wziaść wzmaka ze sklepu gdyż ciezko w Angli dorwać jakiekolwiek używki w rozsądnej cenie.Do Polski nie wybieram się przez najbliższy rok, tak ze zamawianie czegokolwiek używanego troszke mija się z celem.

Jeżeli gdziekolwiek zbłądziłem proszę Mnie łaskawie nakierować na słuszna drogę.

 

Myślałem o EDGE ED71600 4/3/2 CHANNEL AMPLIFIER który ma 120rms na kanale(przy4ohm) i 400rms w mostku który cenowo łapie się w Moim pułapie.

Ale nie wiem ile jakości jest w tej firmie.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauwazcie panowie ze wzmaki lampowe mają dosyc niski DF a grają zacnie.. Tyle ze to inna konstrukcja :)

A tak to trzeba patrzec na cos co jest naprawde w cenie, o niskiej mocy, nie patrzec by z 2kanałow robic mostek by napedzac cewke..

Dodatkowo dodam ze juz sama konstrukcja skrzyni closed daje nam pewną kontrole, a jak do tego dodamy DF 200 to juz bedzie dobrze.

Oczywiscie unikamy troszke klasy D-cyfrowej, a najmilej było by miec wzmak klasy A, bardzo prądozerczej, o małej proporcjonalnie mocy względem poboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie unikamy troszke klasy D-cyfrowej

Niby dlaczego? Dobra D klasa bardzo dobrze sprawdzi się do zasilania subwoofera.

 

Temat o DF już kiedyś był. IGE bardzo ładnie objaśnił jaki parametr jest bardzo ważny. Mianowicie wydajność prądowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mój poprzedni sprzęt:

Alpine 9835

Sony XM3040F

u-Diemension Jr. Mid 6 + Pro XT2

Audison VR 209

Cerwin Vega 104

 

Niestety pewnego poranka okazało się ze na Parkingu został sam samochód na tarczach, bez połowy sprzętu ;/ Bez Allu i CA.

ostał się jedynie:

Alpine 9835

u-Diemension Jr. Mid 6 + Pro XT2

 

 

 

Jakie wzmaki byście polecali jako docelowe? I pójść w jeden mocniejszy czy dwa słabsze ?

Czy możecie porównać dla Mnie Firmy Edge i Vibe, nie mam za specjalnie dostępu do Allegro za granica, a te dwie firmy sa pod nosem i myślę czy nie wziaść wzmaka ze sklepu gdyż ciezko w Angli dorwać jakiekolwiek używki w rozsądnej cenie.Do Polski nie wybieram się przez najbliższy rok, tak ze zamawianie czegokolwiek używanego troszke mija się z celem.

 

Pzdr.

:szok: Ratunku! Gdzie jestw Angli ciezko o jakiekolwiek uzywki?? Od koloru do wyboru :cwaniak:

 

Pro XT2 i Edge to jak polaczenie...... :wstyd:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...