Skocz do zawartości

MVH-8300BT vs DEH-P88 RS II dla głośników Focal


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie serdecznie.

Znalazłem się w sytuacji krytycznej bo nie wiem co zrobić - co wybrać.

 

Wybieram między radiem

Pioneer DEH-P88 RS II

http://www.pioneerprodj.eu/images/products/caraudio/pioneer/deh-p88rsii_1_zoom.jpg

http://www.pioneer.pl/pl/products/archive/DEH-P88RS-II/index.html

 

a radiem

Pioneer MVH-8300BT

http://www.pioneerprodj.eu/images/products/caraudio/pioneer/mvh-8300bt-angle2_zoom.jpg

http://www.audiopioneer.pl/pioneer-mvh-8300bt-nowosc.html

Radio docelowo ma obsługiwać zestawy Focal Access 1 165 A1 z przodu i Focal Polyglass 165 VB z tyłu (lub Focal K2 Power 165 KRX2 jak kasa pozwoli) z przodu drzwi.

 

Mam wielki dylemat ponieważ opinie na internecie o P88 są niesamowite pod względem jakości.

Oba radia są klasyczne i czarne - takie mają być- eleganckie bo to do Mercedesa.

Oba wyglądają pięknie, oba mają akceptowalne podświetlenie. MVH ma ekran który mógłbym podpiąć pod wsteczną kamerkę ale nie jest ona wcale wymagana. Nie mam iPhonea ani ipoda żeby wykorzystywać dodatkowe funkcje MVH chociaż sprawdziłbym funkcje rozmawiania na głośnomówiącym przez radio. Biją się w mojej głowie te dwa radia, klasa jakości i kombajn multimedialny.

Oba radia mam za tą samą cenę.

Jakie są za a jakie przeciw ?

Tak na prawdę chyba głównym pytaniem będzie tu czy na tych głośnikach jakość z obu jednostek będzie porównywalna czy będzie między nimi znaczna przepaść ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na prawdę chyba głównym pytaniem będzie tu czy na tych głośnikach jakość z obu jednostek będzie porównywalna czy będzie między nimi znaczna przepaść ?

 

nie usłyszysz różnicy ...

Poza tym skoro tak duuuużo czytałeś o radiach to przypadkiem nie czytałeś tak samo o :

 

Focal Polyglass 165 VB z tyłu (lub Focal K2 Power 165 KRX2 jak kasa pozwoli).

 

właśnie tym :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie-to bierz p88.

To jest sprzet ktory jest klasą samą w sobie.

Pioneer MVH-8300BT ma wiecej "bajerów" ale mnie widok usb i jack-a wresz odrzuca..

Pioneer MVH-8300BT to jest jak porsche, ale jak obok stanie p88 ktore pedzi jak Aston Martin, to nie jestec zwykłym "cwaniakiem" lecz "Koneserem" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podstawowa różnica to w 88rs masz ściągany panel a w 8300bt jedynie tylko kawałewk panela ten z potencjometrem, ale może ci to nie przeszkadza (tylko gorzej jak zostawisz gdzieś na ulicy i jakieś łajzy zobaczą reszte radia w środku szyba leci).

p.s. a co do oceny to słuchałem obydwóch radii i jestem za 88rs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panel mi nie przeszkadza osobiście ale ze złodziejami to fakt moze być problem ale auto garażowane.

Kepke szczerze różnica była duża ?

Zazdroszcze Ci możliwości odsłuchu obu modeli

 

Plazma w półce już są wmontowane, w każdym aucie tak miałem i gra to fajnie. Jednak chyba wiem o co Wam chodzi- kiedyś już na forum czytałem o tym ,że wg prawd i przykazań audiofilskich nie wsadza się głośników w tylną półkę;) tak ? :)

Te tańsze są w półce A1 a VB albo KRX2 przód drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :) Jednak wezmę 8300BT bo jest dużo nowszy i będe miał na niego gwarancje. Fakt USB wali po oczach ale nie będę go używać bo mam kartę SD 8gb.

Przy okazji korzystając z Waszej uprzejmości -

Focal K2 Power czy 165 KRX2 ? Warto dopłacać prawie 2x więcej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :) Jednak wezmę 8300BT bo jest dużo nowszy i będe miał na niego gwarancje. Fakt USB wali po oczach ale nie będę go używać bo mam kartę SD 8gb.

Przy okazji korzystając z Waszej uprzejmości -

Focal K2 Power czy 165 KRX2 ? Warto dopłacać prawie 2x więcej ?

Po co pytasz jak i tak zrobisz po swojemu ... Bierz to co lepiej wygląda , bo widzę że to główne kryterium .

Słuchałem tego nowego pjoniera i szczerze to bardzo zawiodłem się w porównaniu do Clarneta 958 i p88rs . Radio mocno barwi , cały czas miałem wrażenie że jest włączony gdzieś loud . P88rs zjada go dzwiękiem i możliwościami , ale przeciez tamten jest dużo nowszy :krzeslem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kepke szczerze różnica była duża ?

Zazdroszcze Ci możliwości odsłuchu obu modeli

 

powiem że była spora różnica odsłuch robiłem także między pioneer 8300bt i kenwood kiv-700 i zdecydowanie polecam kenia nie bez powodu dostał nagrodę EISA za najlepszy jednostka 2010/11 gość który zakupił w ciemno 8300bt zapytał mnie co bym mu polecił powiedziałem jak juz chcesz coś takiego typu to weż kiv-700 kupił i jest mega zadowolony dzwięk lepszy od pionka. Ale zrobisz jak uważasz dodam jeszcze ze w keniu wogóle się panel nie ściąga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Kenwood brzmi brzydko i badziewnie ale wybaczcie mi ja mam wyryte na czole Pioneer - od zawsze tylko te radia a było ich pare. Raz JVC ale okazało się radyjkiem do radia i oryginalnych głośników.

Wyglada na to ,że Kenwood to to samo co wyżej wymieniony Pioneer 8300BT tyle ,że jak dla mnie w brzydszej obudowie. Jednak wnętrze ma chyba lepsze skoro zdobył tą nagrodę...

Dziś byłem w najlepszym sklepie Car Audio w Opolu i sprzedawca powiedział,że jak Focal to tylko 88RS. Zresztą miałem przyjemność posłuchać paru modeli JBL,Hertz i Focal jest najlepszy razem z firmą Morel ,która grała równie głośno ,czysto ale głębiej basem a Focal czyściej wysokimi i średnimi.

 

Po Waszych radach i sprzedawcy ciągle się waham :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą miałem przyjemność posłuchać paru modeli JBL,Hertz i Focal jest najlepszy razem z firmą Morel ,która grała równie głośno ,czysto ale głębiej basem a Focal czyściej wysokimi i średnimi.

Hahaha nie mów tylko że takie wnioski wyciągnełeś z "szafy". Przepraszam że tak się śmieje , ale pomyśl . Jak głośnik moża osłuchiwać w szafie , zupełnie inne warunki , zupełnie inne pomieszczenie , jednym słowy warunki nie saamochodowe !

Jakie hertze osłuchiwałeś bo głośniej i mocniej napewno od focala zagra dobrze zaaplikowane HSK .

 

 

ps. Gość z zakładu wyjątkowo miał rację p88rs jest lepszy ale tłumaczenie że

jak Focal to tylko 88RS

Rozbawiło mnie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm no a po co Ci 88RS do Boschmana ? :) Myśle ,że dobrze powiedział. Skoro kupuje rewelacyjne jakościowo głośniki to warto mieć coś co z nich wyciśnie ile się da

 

Nadal nie wiem co kupić. Totalnie inne zabawki a jednak nie ma jakiegoś ogromnego argumentu ZA.

88RS czyta płyty, płyty czy karta pamięci - żadna dla mnie różnica.

Ekran - ten i ten jest ok bez znaczenia.

Kolorystyka - przemawia za 8300.

Wizualnie 10/10 dla 88 , 7/10 dla 8300.

Jakość dźwięku - nie miałem przyjemności , nie jestem pewien jak duża różnica może być w dźwięku ...

Opcje - 88 super sprawa z przełączaniem głośników jak w windowsie, nie trzeba bawić się faderem,gasi się i włącza odpowiednie głośniki.

Czuje ,że kupie 88rs przyzwyczaję się do niego a potem po prostu 8300 sprawdzę jak gra i oddam do sklepu a jeśli spodoba mi sie bardziej to zostawie i wystawię na sprzedaż 88.

To jest opcja :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega jest ciężkim przypadkiem praktycznie każdy powiedział ci ze 88rs najlepsze a ty jeszcze piszesz że nie do końca przemawia do ciebie to co tu forumowicze napisali. Kup 88rs a zobaczysz że się nie rozczarujesz a jeśli tak będzie to ja go od ciebie odkupię :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm no a po co Ci 88RS do Boschmana ? Myśle ,że dobrze powiedział

Nie powiedział dobrze ...

Skoro kupuje rewelacyjne jakościowo głośniki to warto mieć coś co z nich wyciśnie ile się da

Kto cię tak nakłamał ?? A1 dla mnie nie porozumienie w tej cenie a polyglas ma poprawny woofer , ale góra to porażka ...

Pozatym jak czytam o aplikacji to :krzeslem: . Zacznij porządnie od przodu , wgłuszenia itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nigdzie nie doczytałem jaki wzmak to ma napędzać. Jeszcze się okaże, że idzie to bezpośrednio z radia... A wtedy... wsio ryba co wybierzesz :) ale i tak bym brał 88RS :)

 

wg mnie to pójdzie to pod radiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...