Skocz do zawartości

Audio gra ale jakoś nie tak


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

 

Borykam się z drobnym problemem związanym z nagłośnieniem autka. Pacjent to mercedes w210 sedan. Zestaw jaki został zamontowany to:

 

Signat H16+C2+T3

Clarion DRX9375R

Clarion EQH 5100

Marcom M2A4000

Okablowanie Hollywood

Kable głośnikowe Cordial 2x1,5mm

 

Drzwi zostały wygłuszone matami GMS, wewnątrz dodatkowo za głośnikiem Pianka GMS 02. Głośniki osadzone na dystansach MDF. Całość podłączona, jednak nie do końca gra to jak powinno, liczyłem na miękkie niskie tony i wyraźną górę, a jak podłączyłem całość, procesor ustawiony na flat, żadnych ubarwień, i basu jest mało, a wysokie tony jakby przez jakąś barierę grały, nie są klarowne i czyste tylko jakby gdzieś obok. Filtr HPF ustawiony na 70Hz na wzmacniaczu. Gain na 3/4. Wzmacniacz ma moc 4 x 60W. Proszę o pomoc jaka może być przyczyna takiego grania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak po raz pierwszy ustawiłem na wzmaku na full pasmo to woofery miały problem. Przy lekko głośniejszej muzyce słychać było buczenie. Typ muzyki to rock, troszkę operowej muzyki, i od czasu do czasu coś z rapu ale to sporadycznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki są nowe ? Jeśli tak, to poczekaj , pograj spokojnie a z biegiem godzin zauważysz różnicę ;) Po prostu zawieszenia muszą się rozruszać. Co do tweeterów tu przyczyna może być inna - może ten typ tak ma, i po prostu nie pasuje do Twojego gustu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie drobny problem polega na tym że głośniki nie są nowe, są używane. Co do tweeterków to może faktycznie ich barwa może nie być taka jak myslałem. Muszę jeszcze troche powalczyć. A może jest ktoś z okolic konina nie wiem kalisz, września kto mógłby mi pomóc? Dzięki jeszcze raz za rady.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie drobny problem polega na tym że głośniki nie są nowe, są używane. Co do tweeterków to może faktycznie ich barwa może nie być taka jak myslałem. Muszę jeszcze troche powalczyć. A może jest ktoś z okolic konina nie wiem kalisz, września kto mógłby mi pomóc? Dzięki jeszcze raz za rady.

Ja będę jechał przez konin na początku czerwca , mogę zajechać i wspomóc :zawstydzony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co? Zauwazyłes za mało dołu czy kiepska dynamike w 9375? To pewnie kwestia błedu w drzwiach...

Jak najbardziej. Po zapięciu chociażby 9815 pojawiło się więcej dołu.

W clarnecie dół jest lekko wycofany i trochę suchy(akurat mnie do odpowiada)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj troszkę powalczyłem z ustawieniami. Filtr HPF ustawiłem na 50Hz gain na 3/4 wszystko na flat i niestety dzwięk mnie nie zadowolił. Potem troszkę pogrzebałem przy ustawieniach korektora i troszkę lepiej. Dzisiaj spróbuję zapiąć radio bezpośrednio do wzmacniacza bez procesora i zobaczymy co i jak. Co do głuszenia i montażu głośników w drzwiach. To signaty zamontowane na dystansach mdf. Drzwi wygłuszone wewnątrz, zaklejone otwory montażowe. Nie zalepiałem całości bo nie dałbym rady zamontować boczków. Dziękuję za wszystkie sugestie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz też inne głośniki miałem tak kiedyś z głośnikami ,które mocno dostawały w palnik , i jeżeli głośnik jest przegrzany robi się miekki i i lata bez kontroli co owocuje buczeniem ,

 

Drzwi mam też zrobione w GMS-02 i bas po wyklejeniu furtek pod boczkiem i troche we wnętrzu zrobił się bardziej konturowy i pełniejszy,

pianki typu komórek zamknietych jak:

GMS-01

DYNATAC

SPLEN

mogą powodować dudnienie bo najnormalniej odbijają falę , natomiast GMS-02 moim zdaniem jest jak watolina tudzież ,włókna wełny czyli silnie absorbują czyli pochłaniają ,jakiś czas temu zrobiłem także podsufitke w samochodzie matą GMS02 i musże powiedzieć ,że dużo się poprawił odsłuch

efekt po wytłumieniu dachu jest taki jak zmiany w czasówkach , logiczne ponieważ korekcja czasowa niweluje odbicia , a skoro odbicia od dachu można pochłonąć to jakby naturalnie się je redukuje . to tak przy okazji (polecam wytłumianie dachu znacznie poprawia akusteke i odsłuch przynajmniej u mnie) sorry za mały OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeżeli głośnik jest przegrzany robi się miekki i i lata bez kontroli

 

mogą powodować dudnienie bo najnormalniej odbijają falę

 

efekt po wytłumieniu dachu jest taki jak zmiany w czasówkach , logiczne ponieważ korekcja czasowa niweluje odbicia

 

:przestraszony: :przestraszony: :przestraszony:

 

AD1. Każdy dąży do tego, by zmiękczyć zawieszenia. Wzmacniacz powinien zapewnić odpowiednią kontrolę. Przegrzanie cewki jakoś nie robi z głośnika miękkiej szmaty.

 

AD2. Energię fali trzeba rozproszyć a nie pochłonąć. Gdyby chodziło o pochłanianie to nie stosowali byśmy żadnych mat - wtedy rezonans własny blach pochłoną by sporo tej energii. A jak wiadomo wygłuszenie to podstawa.

 

AD3. No tu to już nie wiem co napisać :zakrecony: Korekcja niweluje odbicia... Wytłumienie niweluje odbicia... :zakrecony::krzeslem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...