Skocz do zawartości

Uzupełnienie car audio


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Posiadam od ponad roku zestaw car audio jaki udało mi się złożyć. Z jednej strony jestem zadowolony klasą sprzętu, jednak po prostu czegoś tutaj brakuje.

 

Zestaw prezentuje się mniej więcej tak:

http://img560.imageshack.us/img560/7274/40492135.th.jpg

 

Kolejno wg. schematu:

1.) Przednie drzwi dół (czerwona kropka):

Głośniki Blaupunkt GTx 663 mystic / Specyfikacja: =1503&no_cache=1&L=1"]Klik

 

2.) Bagażnik:

Subwoofer z głośnikiem: Sony Xplod XS-L126P5 / Specyfikacja: Klik

 

3.) Bagażnik:

Wzmacniacz zasilający subwoofer: Sony Xplod XM-ZR602 / Specyfikacja: Klik

 

4.) Radio: DEH-P4100SD / Specyfikacja: Klik

 

 

Pozostałe puste miejsca to zaznaczone na niebiesko małe przestrzenie na głośniki typu tweeter, oraz w tylnych drzwiach takie same jak z przodu miejsce na głośniki 165 mm.

 

Sprzęt gra OK, ale niestety czegoś brakuje. Subwoofer gra jedynie baardzo niskie dzwięki, a głośniki w przednij drzwiach dudnią całą mocą i wyraźnie słychać że czegoś brakuje, niestety nie wiem czego.

 

Opisałem sytuacje mam nadzieje jasno, prośba do was o wskazanie mi jakich głośników (klasy mniej więcej tej samej jakiej jest obecny sprzęt) mi brakuje. Dobrze gdyby były to rozmiarowo głośniki pasujące w wolne miejsca gdyż nie jestem zwolennikiem wiercenia dziur w tapicerce.

 

Pozdrawiam i czekam na propozycje

 

PS: samochód to VW Golf IV hatchback

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś odrazu tu zapytać zanim kupiłeś, bo zapewniam Cię, że nikt by Ci takiego ''dobrego i drogiego'' sprzętu nie polecił...

Chcesz sobie psuć nerwy? Dokupisz i znów po pewnym czasie będziesz niezadowolony.

Kup sobie dobre Radio, zestaw odseparowany, suba według uznania, porządna 2 lub 4 kanałówka i będziesz zadowolony a to sprzedaj.

Co do braku średnich tonów, to jest to wina braku dobrych wooferów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można wiedzieć co to znaczy dobre radio ? wydawało mi się, że to jest dobre :D, co mu dokładnie brakuje

A jeśli suba wg. uznania to co brakuje temu który mam ?

 

Wiem, że pewnie wałkowaliście to ludziom wiele razy ale proszę o cierpliwość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie jest to zła rada, żeby praktycznie wszystko sprzedać (radio jest bez tragedii), ale zacząłbym od sprzedaży głośników, które masz w przednich drzwiach i zakupie zestawu odseparowanego, gdzie masz oddzielny woofer i oddzielny tweeter połączone zwrotnicą.

Nawet jeszcze przed sprzedażą głośników zająłbym się odpowiednim przygotowaniem drzwi pod głośniki - sądzę, iż nie są wygłuszone, gdyż nic o tym nie wspominasz.

Następnym krokiem byłoby zasilenie systemu przedniego oddzielnym wzmacniaczem, a nie tym czymś wbudowanym w radioodtwarzacz - nie aż tak bardzo dla mocy, ale dla jakości.

 

Jeśli zrobisz te 3 kroki, to usłyszysz, jak powinno grać. Z czasem sam sprzedaż ten subwoofer, bo stwierdzisz, że udaje granie i psuje ogólne wrażenie systemu.

Niektórzy już tu szaleją o sprzedaży wszystkiego i od razu kupieniu zestawu za min. kilka tyś zł. i nadal nie rozumieją, że nie każdy ma aż takie potrzeby. Rób to drobnymi kroczkami, ale każdy musi być przemyślany, żebyś nie kupił znowu jakiejś kaszany, m.in. jak to co masz w drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O i ten sposób jakoś mnie uspokoił, bo po poscie sprzedaj wszystko na co długo zarabiałeś musze przyznać że dostałem migotania komór.

 

Wiem, że głupio zrobiłem wtedy kupując bez porady "na pałę", ale nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem tylko jakoś odratować sytuacje, bez marnowania 500 zł bo pewnie tyle bym teraz na sprzedaży stracił.

 

Także sprzedaż głośników z drzwi to żaden problem bo one akurat były najtańszym elementem całego zestawu.

 

Proszę tylko teraz serdecznie o propozycje, co do modelu wzmacniacza pod ten zestaw odseparowany, jak i propozycje co do zestawu. Żeby jakoś przynajmniej po części to zgrać z subem i radiem

 

PS: co do wygłuszenia to oczywiscie żadnego nie mam, poza tym firmowym vw czyli twardą kremową folią w drzwiach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz tylko do jakiej kwoty miałby to być sprzęt i czy zgodzisz się na używki - zaznaczę że dobry, używany sprzęt za mniej niż połowe tego co Ty wydałeś na ten zestaw, połknie go w całości na zakąskę...

 

 

Myslę, że na ten zestaw odseparowany oraz wzmacniacz mógłbym wydać w sumie coś do 500-600 zł, jeśli jest sens w ogóle za to coś kupować

 

A co do używek, to przyznam, że boję się zakupu elektroniki używanej, szczególnie na allegro gdy trzeba wierzyć "na słowo" a dochodzenie praw jest długie i nieopłacalne

 

Ale ewentualnie jaka była by "używana" alternatywa, i czy warta ryzyka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli boisz się na allegro to kup coś z naszej giełdy lub wystaw temat w dziale "kupię" . Tu nikt Ci lipy nie wciśnie a jeszcze służy radą itp. Naprawdę starszy, dobry sprzęt nie raz kosztuje grosze a bije na głowę świecące markowe produkty za grube setki czy tysiące...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli np. tak:

1.) http://allegro.pl/morel-maximo-6-2-dystanse-wysylka-sklep-mlawa-i1631291854.html

2.) http://allegro.pl/sony-xm-6020-warszawa-i1633293218.html

 

Propozycje, jakichś innych zestawów?

 

A co z kablami, bo pewnie moje seryjne bedą psuły efekt, a i jak to podłączyć żeby razem z subem mi światła nie przygasały itd.

 

Ps: tak na przyszłość dla zaspokojenia ciekawości: co tak złego jest w tym moim subie, że wszyscy odrazu go odrzuciliście ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot całkiem dobry zestaw :) Kable - najważniejsze są zasilające oraz sygnałowe ( RCA ) . W zasilających ważny jest przekrój i to, by były z czystej miedzi ( OFC ). W sygnałowych ogólna jakość wykonania i ekranowanie. Nie można zapomnieć także o bezpieczniku na kablu plusowym. Potrzebował będziesz także jakiś rozdzielacz by rozdzielić jeden kable zasilający na dwa - po jednym do każdego wzmacniacza. Masę pewnie bierzesz z karoserii więc tam wytarczy się dokręcić z konektorem. Aha - kable zasilające nie muszą być firmowe - mogą być tzw. spawarkowe z hurtowni elektrycznej. Sporo taniej :)

 

co tak złego jest w tym moim subie,

 

Nie gra... stworzony do tłuczenia i wyglądu , jak z reszta cała seria Xplod .. przykre ale prawdziwe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot całkiem dobry zestaw :) Kable - najważniejsze są zasilające oraz sygnałowe ( RCA ) . W zasilających ważny jest przekrój i to, by były z czystej miedzi ( OFC ). W sygnałowych ogólna jakość wykonania i ekranowanie. Nie można zapomnieć także o bezpieczniku na kablu plusowym. Potrzebował będziesz także jakiś rozdzielacz by rozdzielić jeden kable zasilający na dwa - po jednym do każdego wzmacniacza. Masę pewnie bierzesz z karoserii więc tam wytarczy się dokręcić z konektorem. Aha - kable zasilające nie muszą być firmowe - mogą być tzw. spawarkowe z hurtowni elektrycznej. Sporo taniej :)

 

 

 

Nie gra... stworzony do tłuczenia i wyglądu , jak z reszta cała seria Xplod .. przykre ale prawdziwe .

 

To tak, kabel zasilający mam z bezpiecznikiem bo kupiłem zestaw kabli za 65 zł aby pociągnąć wszystko na tył auta bo wzmacniacz jest przykręcony na skrzynce.

Gdzie ewentualnie potem upchnąć ten drugi wzmacniacz, który ma napędzać głośniki z drzwi. Tzn on ma napędzać cały ten zestaw maximo 6.2 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli 65zł za cały zestaw to... obawiam się o jego odpowiedni przekrój jak i to czy jest z OFC :zakrecony: Poszperaj sobie w tematach w dziale "nasze instalacje" - pooglądasz jak to robią inni i może wpadnie Ci do głowy jakiś pomysł co do montażu wzmacniaczy i reszty sprzętu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable mam: zestaw podłączeniowy car audio firmy peying za 49 zł, sprawdziłem rachunek

Pamiętam że jak wybierałem te kable to mieli takie 3 zestawy tej firmy i wziąłem te o średniej grubości kabli.

 

A co do zestawu to obdzwoniłem kumpli i bardzo możliwe że chcieli by wziąść ten mój sub ze wzmakiem.

 

To co skompletować w razie gdyby udało sie sprzedać wszystko i zostało by mi tylko moje radio Pionieer DEH-P4100SD ?

Tak żeby to grało wyraźnie lepiej od tego co mam?

 

Kwota to w sumie bedzie wtedy około 1 tyś PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...