Skocz do zawartości

Co to za Sub ?


mayka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek witam wszystkich,

 

 

Mam pytanko do was, może ktoś wie co to za głośnik ? Bo dostałem coś takiego a niema żadnych oznaczeń co to, a chciałbym jakąś skrzynie do tego dobrać. Jak by ktoś wiedział jakieś jego parametry to byłbym wdzięczny ;)

post-6526-0-05783500-1306182136_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spl-x ze starej serii 12'' jednocewkowy 4ohm , mocy muzycznej czyli tej z kosmosu to ma 1000w , prawdziwej 250 - 300 rms (bardziej chyba te 250) , porownywalny do JBL czyli jak tu napisano typowa budrzetowka

 

Znaczy sprzedac i kupić coś innego ?

Btw. to ma grać a nie wyglądać ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz okazje pogonic to , to korzystaj z niej i doluz troche grosza i strzelaj w PB , Re audio , Hert'z tez polecam bo sam mam :)

 

Nie mam okazji ale zawsze można kogoś poszukać może się znajdzie ;)

A co do Hertz'a ,JBL i Re Audio to jakieś konkretne modele Polecacie ? GTO 1014, RE-12S4, ES 300, bo PB 1200 to trochę spore pieniążki ?

Planuje jakąś skrzynkę do mojej Vectry tyle że jest to sedan, i przy tym wynalazku SPL-X w zamkniętej skrzyni mało słychać a więcej "czuć" bass.

Mogę przy okazji poprosić o jakaś pomoc żeby to "naprawić". ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JBL to bym nie bral pod uwage , JBL to raczej firma, która robi tani sprzęt, dla mniej wymagających użytkowników i nie mozna sie spodziewac cudow z dobrze wypromowanej firmy jaka jest JBL , za ta kase mozesz miec lepszego suba od JBL'a ,tylko pytanie jakiej muzy sluchasz czego wymagasz od suba i ile chcesz przeznaczyc na to kaski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JBL to bym nie bral pod uwage , JBL to raczej firma, która robi tani sprzęt, dla mniej wymagających użytkowników i nie mozna sie spodziewac cudow z dobrze wypromowanej firmy jaka jest JBL , za ta kase mozesz miec lepszego suba od JBL'a ,tylko pytanie jakiej muzy sluchasz czego wymagasz od suba i ile chcesz przeznaczyc na to kaski

Obecnie może tak, ale 10lat wstecz kłóciłbym bym się. Sam mam 3 głośniki tej firmy i nie żałuje zakupu ;)

 

jak masz czym pogonić to w tej kasie mam pionka ts-w121SPL on i w zamkniętej robi robote tylko potrzebuje dużo watów (głośnik ma 750RMS) ja gonie go RF-em T400-2 i hula jak zły (spięty w 2ohm)

Z tego co zrozumiałem kolegę to sprzęt ma grać, a nie robić SPL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie o to mi się rozchodzi, bo ten głośnik który mam sam w sobie gra dosyć ładnie tyle że go nie słychać a czuć przez ten bagażnik. Czy BR może tu coś pomóc ?

 

 

Powiem tak , skrzynia z BR to masz duzo niskiego basu , jednak aby glosnik zagral w niej dobrze musi byc odpowiednio wyliczona i zbudowana , w przypadku zlej budowy sub moze byc nieco wolniejszy niz przy obudowie zamknietej , w zamknietej sub jest szybszy ale nie schodzi tak nisko jak przy obudowie z BR , ponadtto w obudowie z BR bass jest mieki i bardziej slyszalny niz odczowalny ,a ponadto dobra budowa i i dobre dobranie portu moze podniesc kilka Db wiecej , wiec otwarta skrzynka rozwiazala by twoj problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak , skrzynia z BR to masz duzo niskiego basu , jednak aby glosnik zagral w niej dobrze musi byc odpowiednio wyliczona i zbudowana , w przypadku zlej budowy sub moze byc nieco wolniejszy niz przy obudowie zamknietej , w zamknietej sub jest szybszy ale nie schodzi tak nisko jak przy obudowie z BR , ponadtto w obudowie z BR bass jest mieki i bardziej slyszalny niz odczowalny ,a ponadto dobra budowa i i dobre dobranie portu moze podniesc kilka Db wiecej , wiec otwarta skrzynka rozwiazala by twoj problem

 

No i o to mi właśnie chodzi, tylko jak mam teraz taka skrzynkę wyliczyć jak nie wiem co to jest za głośnik..

Bo mając jego parametry myślę że mi się uda (a jak nie to bede prosił o pomoc), może akurat uda mi się wyciągnąć to co bym chciał z tego głośnika - może nie bedzie taki zły ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehepack właśnie zależy od głośnika, więc nie można wykluczać wygłuszenia skrzynki. Ja kiedyś słuchałem pionka w zamkniętej bez i z wygłuszeniem. Bez wygłuszenia wydawał z siebie odgłosy jak by butem w rynne walił :P Nie chodziło mi o każda skrzynię closed.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek witam wszystkich,

 

 

Mam pytanko do was, może ktoś wie co to za głośnik ? Bo dostałem coś takiego a niema żadnych oznaczeń co to, a chciałbym jakąś skrzynie do tego dobrać. Jak by ktoś wiedział jakieś jego parametry to byłbym wdzięczny ;)

jest to chiszczyzna można kupić te głosniki na giełdach za jakies 150 zł czy nawet taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...