Skocz do zawartości

jak zestroic ?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam wzmak Hertz EP2 , czyli 60 RMS x 2-4Ohm , 190 RMS x 1 (mostek)4Ohm , do tego podpiety sub Hertz ES200 200 RMS . Pytanie jak to zestroic ze soba , wyregolowac zeby dobrze gralo i bylo bezpieczne dla suba a i byl odczowalny bass.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtr LPF odcięcie na 60HZ.

Pozostaje jeszcze Gain ale to już ustawiasz według własnego słuchu, tak żeby głośnik grał czysto.

 

Raczej odwrotnie choć gain także ustawia się na słuch ;) Gain regulujesz w/g przepisu który znajdziesz w szukajce po wpisaniu np " gain " natomiast LPF i Ewentualny boost ustawiasz wg własnego uznania. Jedynie rada by z boost nie korzystać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no dlatego że powyżej 60HZ zaczyna się rola wooferów. Może być też niżej;) np 50HZ.

 

To chyba jakieś nowe teorie w CA :) To jak nisko ciąć woofer zależy od niego i nie ma tu twardych reguł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma tu twardych reguł.

 

Idąc Twoim tokiem myślenia jak nisko powinien być cięty woofer przy subwooferze?

Wiesz może i sobie ustawić na 40 lub 50 a nam nic dotego. Nie oceniamy tego jak on to ustawił, tylko jak może na początek ustawić, i pokręcić, dobrać pod siebie a nie ustawiać ''pod kogoś''.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat chodziło o to, że może kolega ma takie woofery, dla których 80Hz to już nisko, a Ty polecasz od 60. I gdzie ja napisałem, że ma ustawić tak jak ja mu polecam, bo jakoś nie mogę znaleźć tego fragmentu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja piszę o subie a nie o wooferach.. Polecam odcięcie do 60HZ Subwoofera bo jest to poparte nie tylko moim odsłuchem. A woofery może sobie nawet ciąć od 90HZ jak mają zejście na poziomie 80HZ

 

I gdzie ja napisałem, że ma ustawić tak jak ja mu polecam, bo jakoś nie mogę znaleźć tego fragmentu?

 

Nie możesz znaleźć, bo nic takiego nie miałem na myśli. Akurat tutaj się nie zrozumieliśmy. Mając na myśli to że ustawienia ma dobrać pod siebie a nie pod kogoś, chodziło mi o to że i tak ustawi jak mu podpasi, a nie tak jak mu napisał ktoś inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam odcięcie do 60HZ Subwoofera bo jest to poparte nie tylko moim odsłuchem. A woofery może sobie nawet ciąć od 90HZ jak mają zejście na poziomie 80HZ

 

Jak ustawi suba na 60Hz a wooferki na 90Hz to przeciez bedzie luka od 61-89hz i ten zakres czestotliwosci nie bedzie grany dobrze mysle??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawi suba na 60Hz a wooferki na 90Hz to przeciez bedzie luka od 61-89hz i ten zakres czestotliwosci nie bedzie grany dobrze mysle??

 

A czy filtry działają na zasadzie noża - ciach i koniec, nie ma ? :) Zobacz jak opadają charki filtrów np 6dB/oct , 12dB/oct czy choćby 24dB/oct.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...