Skocz do zawartości

Problem z podłaczeniem radia, trzeszczace glosniki


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupiłem do swojej Astry orygianlne radio philipsa podpiałem wszystko ładnie sie wyswietliło ale jest problem z dzwiekiem. Jeden głosnik z przodu gra ładnie ale bardzo cicho prawie nic nie slychac tak samo jest z tylnim po tej samej stronie. Po drugiej natomiast głosniki trzeszcza bucza słychac tez troche muzyke i tutaj jest głosno. Dodatkowo radio po 20 s zaczyna sie nagrzewac i to bardzo mocno. Co moze byc przyczyna? Dodam ze przewody do głosnikow i zasilania były lutowane. Czy zepsólem radio a moze szukac błedów w połaczeniu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie wszystko przepatrzałem i jest ok. Kable mam zlutowane tuz przed kostka ale nigdzie nie stykaja sie prawa strona trzeszczy a lewa gra czysto ale bardzo cicho

Witam,

 

Nie mam na myśli zwarć pomiędzy kablami a nieprawidłowe podłączenie kabli głośnikowych do wyjść poszczególnych kanałów, przykładowo: kable prawego przedniego głośnika zamiast do wyjścia "+" i "-" prawego przedniego kanału końcówki mocy, podłączone są do "+" i "-" dwóch różnych kanałów.

Reasumując - należało by sprawdzić z rozpiską/dokumentacją radia, czy połączenia są prawidłowe.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy radio które miałem wczesniej grało dobrze. Chodzi mi tylko o głosniki złapało jakas jedna stacje i było wszystko słychac dobrze. Tyłko tamto nie jest podłaczane przez Iso tylko jakas inna i juz nie chce mi sie rozlutowywac wszsytkiego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat, ponieważ tematyka podobna mam nadzieje, że autor się nie obrazi :zdrowko:

Kolega ma problem z radyjkiem Pioneer deh-2900MP polega on na tym, że po włączeniu płyty grajek się wyłącza, a samej płyty nawet nie zdąży wczytać. Następna sprawa to po takim zabiegu radyjko traci całą pamięć, po wyszukaniu stacji normalnie zapisuje i eska sobie gra. Jednak gdy gałkę od głośności przekręci się w okolice 19-22 zaczynają robić się dziury i strasznie przerywa mniej więcej co 1-2s jest przerwa i nic nie da się zrozumieć. Gdy gałę się trochę odkręci na skali powiedzmy 15-18 sygnał wraca do normy.

Wszystko to zadziało się gdy kolega odebrał auto od lakiernika (może tamten coś się bawił i spierdzielił, ciężko powiedzieć).

Jak myślicie co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...