Skocz do zawartości

Car audio Golf IV dobór sprzętu


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Postanowiłem zająć się nagłośnieniem w moim golfie , czytając różne tematy na temat nagłośnienia powstała lista sprzętu który planuje kupić . Prosiłbym o opinie czy warto wydać na to pieniądze ??

 

Radio ALPINE CDE-120R

Drzwi przód/Tył wygłuszone taśmą dekarską w sumie 4x HERTZ HSK 165 na dystansach MDF , zasilane wzmacniaczem SIGNAT RAM3 MARK II na 2 ohm

RCA Dietz 25mm2

Subwoofer Alphard Yakuza 1203ax w skrzynia BR 38 Hz

Wzmacniacz do subwoofera Peiying 2h30r lub 1k76d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile masz na wydanie to pytanie główne ???

Jak czytasz .... gdzie czytasz ???? bo nie widziałem takiego tematu gdzie ktoś poleca w tył pakować drugi zestaw ...

Co tą yaką uzyskać chcesz ?? ma Ci się z przodem zgrać ??

 

Na jedno pytanie musisz sobie odpowiedzieć ... Czego tak na prawdę oczekujesz .... grania czy rąbania ???

 

Najpierw kupujesz następnie pytasz ??? gratulacje ...

 

 

Po kiego zakładasz tyle tematów o jednym i tym samym ??? .... bo teraz zobaczyłem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to z 1,5 k , no może to nie był najlepszy pomysł z drugim zestawem w tyle , oczekuje przyzwoitej jakości w tym celu HSK , ale też czasem łomotu jaki daje yakuza , ale też doczytałem że drzwi golfa IV są fabrycznie nieźle wygłuszone . Więc zastanawiam się czy w ogóle się za to zabierać , HSK w połączeniu z tym singatem to dobry wybór ?? + yakuza z peiyingiem ??

 

PS na razie kupiłem HSK i yakuze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to z 1,5 k , no może to nie był najlepszy pomysł z drugim zestawem w tyle , oczekuje przyzwoitej jakości w tym celu HSK , ale też czasem łomotu jaki daje yakuza , ale też doczytałem że drzwi golfa IV są fabrycznie nieźle wygłuszone . Więc zastanawiam się czy w ogóle się za to zabierać , HSK w połączeniu z tym singatem to dobry wybór ?? + yakuza z peiyingiem ??

 

seryjnie wygłuszone ??? chyba w miarę zamknięte komory ...

oczywiście bez pitolenia wygłuszyć ...

te tylne hsk bym po prostu sprzedał .... chyba że byś chciał 2 woofery z przodu ;)

jest dużo lepszych klocków które można wkleić z yaką i HSK poczytaj ... bo to najbardziej oklepane przetworniki na tym forum ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm dobry pomysł żeby zamontować po 2 woofery do drzwi , pomyśle nad tym , albo sprzedam te 2 hsk i tą yakuze , i kupie RE Audio SR-10 D2 i piec dobrej jakości np Hifonics , Alpine , czterokanałowy który dwoma kanałami pociągnie hsk , a drugie dwa w mostek na suba . Która opcja by była lepsza ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz .... trzeba tak od razu ...

1 zestaw zostaw na przód ...

a ze wzmakiem to dwie opcje 4-kanały o to trudniej bo mocne 4 kanały kosztują a takich potrzeba tobie ...

"lepiej" 2x 2 kanały .... chyba że coś się trafi z 4 .... poprzeglądaj giełdę na pewno coś tam się znajdzie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do suba już mniej więcej namierzyłem wzmacniacz , czy HiFonics TXi-3000 (350 rms w mostku) to będzie dobry wybór jak dla RE Audio SR-10 D2 ( 300rms)?? , i jeszcze pozostało mi znaleźć dobry wzmacniacz dla tych HSK , mówisz ze są dobrze oklepane na forum to myślę że nie powinno być z tym problemu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat :) , do tych HSK wzmacniacz Alpine 3544 ( 2x 150rms) to dobry wybór ?? , i poszukuje subwoofera dobrej jakości , żeby był szybki bardzo mocny i niski bass , myśle nad RE Audio SR-10 D2 , w budzie BR , + HiFonics TXi-3000 , co myślicie o tych połączeniach ?? PS na suba mam około 500zł , na wzm około 400
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam czegoś co jest w stanie porządnie je... bassem , i niedrogiego około 400zł-500 , rozważam Sonica 15 , jakoś niewidzie mocnych 4 kanałówek , do HSK planuje kupić Alpine 3544 , a nad subem będe jeszcze myślał . fajnie gra RE Audio SE-12 D4 ale jest dla mnie stanowczo za drogi :( , albo cos takiego zbudowac klick , Lub JBL GTO 1214 W bandpass z tego co widze na youtube to ładnie dzwoni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ta alpina była by dobra do hsk ??

nie specjalnie , może być za ostro i mi ona nie pochodzi na cały przód , wole xm6020 pod hsk

zastanawiam się nad carpowerem Sonic 15 , ale czy on jest szybki ??

Chyba żartujesz :)

i ma dobre zejście ??

zależy od budy , ale głośnik należy do tych grzmiących ,więc tak.

 

jeśli chcesz mocno , ale i jakościowo Hertz HX300 jest rewelacyjny i przyjmuje bez jęknięcia 1,5kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha ,no wiec do HSK będzie xm6020 , a co do suba , to szukam czegoś mocnego szybkiego i jakościowego , ale żeby nie przekraczało 550 zł ale ze skrzynią , namierzyłem na alle... Ground zero 30spl w skrzyni BR za 589,00 zł , opłacało by się ?? i jak byłby w stanie zagrać ten głosniczek ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja już niewiem , chce kupić suba który jest szybki nadąża za bitem , gra w miare jakościowo , gra mocno , ma bardzo silny bass , i nie kosztuje wiecej niż 550zł ze skrzynią . Tyle

 

I pytanie poza tematem , jak chce podłączyć 2 wzmacniacze na jednym kablu zasilającym , XM6020 + jakiś do 500 RMS , to jakiego przekroju musze urzyć kabelków ?? , 25mm2 wystarczy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja już niewiem , chce kupić suba który jest szybki nadąża za bitem , gra w miare jakościowo , gra mocno , ma bardzo silny bass , i nie kosztuje wiecej niż 550zł ze skrzynią . Tyle

 

Kup używkę RE lub Tego hertza HX którego podałem wcześniej, ale musisz iść na kompromisy i niestety nie będziesz miał wszystkiego w takiej cenie ...

25mm2 wystarczy

Pociągnij 35mm2 OFC do rozdzielacza i po 15-20mm2 od rozdzielacza i będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...