Skocz do zawartości

Piec pod AS X-ION 165


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wkrótce będę zmieniał autko a razem z nim chcę zmienić cały przód (zestaw + wzmak)

Zakupiłem już głośniki AS X-ION 165 i szukam wzmaka który je odpowiednio zasili i nie wyostrzy zbytnio góry. PPI niestety nie współgra z tym zestawem :P

Lubie głośne granie ale chciałbym żeby dźwięk nie był męczący.

 

Czy Steg K2.02 nada się? Czy szukać coś z DLSa np RA20?

 

Będzie to grało w Roverze 75, drzwi będą wygłuszone matami STP i GMS.

Pozdrawiam i czekam na opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K202 rozpruje Ci ten zestaw. To naprawdę mocne 2ch. No i napewno nie można powiedzieć o nim żadnego słowa, brzmienie jest wręcz sterylne, ja osobiście nie widzę go do napędu góry a raczej na sam dół, syk może zrobić się za suchy....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy nie będą one zbyt "ospałe" ? Tak jak pisałem zależy mi również na głośnym dynamicznym graniu :)

Spokojnie słuchałem vr 209 na HSK i było na prawdę baardzo glośno i mocno , tweeer był detaliczny i nie ostrzył tak bardzo jak to potrafi . Naprawdę bardzo dobry piecyk .

Audio art 200 też będzie dobrym wyborem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszałem wofera z tego zestawu, nie wiem jak góra, dół był mocny ale, zaryzykował bym stwierdzenie ze to był tłuk, dużo zamieszania, walił bassem, kopał średnio, średnich mało ( Coś w stylu moje MDS :P) Tak wiec sądząc po tym nie potrzebuje on super pieca do napędu, aczkolwiek dobry klocek można zawsze zostawić przyszłościowo a zestaw zmienić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie grać z tym Pionkiem z podpisu? To ja bym nie odstawiał całkowicie tego Stega, proponował bym ci go posłuchać. Kiedyś słuchałem tego zestawu podpiętego pod AS H-series ( nie pamiętam który) i akurat najlepiej wypadł pod Pionkiem. Pod JVC (DVD shit) była kupa, pod Kenwoodem nie było kicka :) U mnie swojego czasu Steg pędził Dego, fakt tweetery pędził bym czymś innym ale nie było znowu takiej mega tragedii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak będzie grało pod tym pionkiem, później pod 9855r

Kupię K2.02 i sprawdzę jak to zagra, jeśli będzie lipa to Steg pójdzie na suba a przód zasili VR 209 lub AA.

Oczywiście po odsłuchu zdam relację.

Dzięki za opinie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kupiłem Xtanta 603x. Na razie nie montuje X-IONów bo czekam za autkiem.

Podłączyłem go pod to co pozostało w Stratusie, tweetery Saxowskie i woferki SL.

Różnica jest ogromna, dźwięk jest dynamiczny a zarazem ciepły, góra w końcu się uspokoiła. Mam nadzieję że nie zabraknie mu mocy pod AS.

 

Mam także pytanie związane z wygłuszeniem i przerobienie drzwi.

Niestety rezygnuję z Rovera i kupuję okazyjnie (od Babci :D) BMW 525 TDS 98r.

To auto jest tragiczne do montażu CA. Możecie powiedzieć kto w okolicach Poznania może się podjąć wygłuszenia drzwi, przerobienia miejsc na woofery z 13 na 16, zamontowanie tweeterów w słupkach itd? Chcę żeby to było wykonane porządnie i estetycznie.

Jest to dla mnie zbyt duże wyzwanie jak na pierwsze wygłuszanie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Witam, odświeżam temat jako że Xtant został w Stratusie, a do E39 będę szukał czegoś mocniejszego, o większej dynamice. Jednak X-IONy potrzebują więcej wacików (sprawdzałem pod DLS A3 i był ogień :P) Dlatego czekam na dalsze propozycje, cały czas mnie kusi JL Slash 300/2 lub DLS RA 20, ale nie doczytałem się konkretnych opinii na temat tych wzmaków. Także K2.01 wchodzi w grę. Od razu mówię że w aktywkę nie będę się bawił na razie bo nie mam czasu i szukam 2 kanałów do zasilenia całego przodu na ori zwrotkch.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...