Skocz do zawartości

Wszystko o Xtant


bury22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was :)

Pewien temat na audiocarze ( temat można znaleźć bez wysiłku :)) zainspirował mnie do napisania kilku słów o znanej i cenionej marce wzmacniaczy Xtant , na naszym forum panuje bardzo śmieszna opinia , głównie pochodzi ona od ludzi którzy nie mieli styczności z więcej niż 1 wzmakiem tej firmy ... pozwolę sobie zamieścić to co napisałem w wątku na innym forum ...

 

Xtant 604x i x604 oraz x603 i 603x to dokładnie te same wzmaki (przynajmniej te które mam u siebie lub miałem w jednym czasie) , osoba która jest obeznana w temacie i na którą powołuje się kolega to znany w kręgach "Smerf" .

Osobiście posiadam lub posiadałem na testach w/w wzmaki u siebie i porównując kondzioł do kondzioła , ścieżka do ścieżki to dokładnie to samo . Różnic w brzmieniu kompletnie NIE MA !!! Kilka osób na testach , nie było w stanie rozróżnić który gra . Uważam że opinie na temat "X" po właściwej stronie są kompletnie nie poparte niczym , jedynie może sztucznym prestiżem i windowaniem ceny ...

 

Pozdrawiam :)

 

 

 

Jeśli chodzi o smerfa , chodzi o to że miał on u siebie też te wzmacniacze(z iksem po obu stronach) w tzw. Spa i stwierdził jednoznacznie ... "żadnych różnic nie ma" ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że opinie te mogły być zaczerpnięte z "Amerykańskich" forum, bo po przejęciu przez MTX, odświeżeniu wyglądu wzmacniaczy, poziom serwisu spadł podobno włąsciwie do zera, co przy sporej awaryjności Xtant'ów, mogło zrodzić złe opinie o nich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą się różnic tolerancją przy separacji komponentów, wyglądają identycznie a jak grają, niestety nie porównywałem bo nie miałem okazji. Być może to kolejny mit że ten "x" ma jakieś znaczenie. Myślę, że dużo w temacie mógłby napisać "nakamichi".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą się różnic tolerancją przy separacji komponentów, wyglądają identycznie a jak grają, niestety nie porównywałem bo nie miałem okazji. Być może to kolejny mit że ten "x" ma jakieś znaczenie. Myślę, że dużo w temacie mógłby napisać "nakamichi".

 

Tak jak pisałem wcześniej , porównywał je Smerf i są to dokładnie te same elementy. Grają identycznie !

Z tego co pamiętam nakamichi pisał już o tym że ten "x" to mit , zaraz poszukam i jak znajdę to wkleję linka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak się spojrzy wizualnie, to na płytce są dokładnie takie same komponenty, więc czym niby mają się one różnić?

Miałem jednorazowo 6 sztuk modelu 2200i.Z tych 6 sztuk, 4 zupełnie różne od siebie.Począwszy od obudowy bo tu nie było chyba dwóch takich samych po płyty,tunele chłodzenia i elementy.Żebym nie był gołosłowny widzieli je Stefek i Daniel.

Średnio chce mi się wierzyć w tą powtarzalność u tego producenta.Felix na kilianowie wkleił fotki dość słabej jakości i nawet na nich widać różnice.Nawet gdy są różnice w elementach nie muszą być zaraz słyszalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie dziś podczas montażu kolejnych klockow zaskoczył mnie jeden fakt bardzo mocno ...

Kupiłem parę dni temu Rockforda hx2 od jednego bardzo sympatycznego kolegi ze strefy i kupiłem mu budkę , czekałem na rozdzielacze zasilania żeby podłączyć prąd do wzmaka stabilnego w 2Q . Robert z CAS podpiął na próbę HX'a pod Xtanta x604 i jakież było nasze zdziwienie że owy wzmacniacz nie wykazuje absolutnie żadnych objawów męczenia się pod 2Q ... nie grzeje się , nie " protektuje ". Brakuje mu trochę kontroli na niższej impedancji , myślę że to wina małego DF w 2Q . Moim zdaniem świadczy to o tym że kiedyś to jednak porządne wzmaki robili , troszkę przewymiarowane , ale to tylko z kożyścią dla nas :)

 

Pozdrawiam

Bury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...