Skocz do zawartości

Słabo słyszalny subwoofer przy zamkniętych drzwiach


łuki88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Spotykam się już po raz drugi z pewnym zjawiskiem... otóż jeśli siedzę w aucie i słucham muzyki subwoofer jest słabo słyszalny ale jeśli otworze któreś z przednich drzwi (tylnych nie sprawdzałem) to wtedy subwoofer jest dużo bardziej słyszalny, niżej schodzi itp.

Sprawdzałem czy przód i sub grają w jednej fazie i ogólnie bawiłem się polaryzacją ale to nie jest tego wina... Spotkaliście się z czymś takim?

Jeden przykład to Lexus GS300 z zamontowanym PB S10 a drugi to Honda Accord z fabrycznym nagłośnieniem Bose (4 głośniki + subwoofer na tylnej półce)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak i u mnie - przed otwarciem drzwi ściszam muzykę :rotfl: A na poważnie - seryjnym subem raczej nie pomanewrójesz ale jeśli jest skrzynia to kombinuj z jej ustawienie ( głośnik w stronę kabiny, w stronę klapy na boki itp ) . Jeśli to nie da efektów to może pomoże coś odpowiednia korekcja opóźnienia przodu , jeśli radio taką dysponuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chciałbym się wypowiedzieć, bo ostatnio zauważyliśmy dziwne zjawisko w 3000GT. Dużo przyjemniejszy i mocniejszy basik pojawia się przy otwartej prawej szybie, chociaż nie wiem czy to nie jest jakieś złudzenie :P Autko na pewno nie pod audio...

 

p.s. U mnie w a4 w sumie czy zamknięte, czy otwarte to i tak "łupie" :zawstydzony:

Jutro się pobawie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem czy przód i sub grają w jednej fazie i ogólnie bawiłem się polaryzacją ale to nie jest tego wina... Spotkaliście się z czymś takim?

Owszem, kiedy pasmo wofera sporo zachodzi na pasmo subwofera , a czasy nie są zgrane , to może wystąpić takie zjawisko , gdyż fala wofera i suba w paśmie zachodzenia znosi się , a kiedy otworzysz drzwi pasmo subwofera nie jest już tak znoszone przez pasmo wofera. Tylko dziwi mnie fakt iż napisałeś że bawiłeś się polaryzacją i nic to nie wniosło do sprawy.

Zrób jeszcze jeden test który potwierdzi mimo wszystko tą teorię lub wprowadzi Cię na inną ścieżkę przypuszczeń. Zrób odsłuch na zamkniętych i otwartych drzwiach ale przy wyłączonych woferach. Jeśli będzie ok przy zamkniętych , jak i otwartych drzwiach - to to co wspomniałem. Jeśli natomiast przy zamkniętych drzwiach dalej będzie to samo , to moja teoria pada na plecy , ale budzi się druga - szczelność budy dławi suba ( w co wątpię ale nic mnie już nie zdziwi )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak co do GS300 zastanawia mnie to czy może nie jest za mała skrzynia pod PB S10 niestety z tym już nic nie pokombinuje bo auto było kumpla i zostało sprzedane... a co do Accorda i seryjnego nagłośnienia to mnie troche dziwi. Tutaj akurat nie mam pola manewru bo ten niby sub jest przykręcony do tylnej półki a od spodu nic go nie osłania oprócz bagażnika... Sub mniej niż 20cm w obudowie ok 400L :rolleyes:

Co do 9833r to nie mam jej jeszcze na pokładzie dopiero wszystko będę montował i podziękuję hi-end'owemu systemowi BOSE który tak pięknie brzmi...

Myślałem że może ktoś spotkał się z takim przypadkiem i powie coś na ten temat. Jak już zamontuje HX12 do accorda który jest sedanem i będą takie dziwne akcję to... :zalamany:

 

w weekend przeprowadze ten test z samej ciekawości bo system i tak niedługo wylatuje z auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...