Skocz do zawartości

RF T162s vs T1652S


Przemeksik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam T162S i z ciekawości własnie jakiś czas temu kupiłem nowe 1652S. Nie wiem czy to przypadłośc tych głośników czy po prostu ja mam takie szczęscie, ale...

T162 katowałem niemiłosiernie 2 lata pod piecem 2x150 rms i bez zająknięcia grają do dziś. Z kolei przy drugich notorycznie rozklejały mi sie zawieszenia wooferów... ( HP 100 Hz ).

Obecnie wróciłem do poprzedników, które uważam, że charakteryzują sie nie tylko lepszym wykonaniem ale dużo precyzyjniejszym kickiem. Organoleptycznie można stwierdzić jak leciutka jest membranka w starszej seri w stosunku do nowszej. Ta nowa gra jakoś ociążale, tweetery podobnie. Średnica na korzyśc starszej seri. Oba lubią czarne bity :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja siedziałem w takim Chrysler'ze PT Cruiser zrobionym na RF ale niestety nie mogłem w pełni ich przetestować, bo chłopaki na targi wzięli aż jedną płytę... :/ a wyprowadzenie dla nich usb z radia było zbyt ciężkim wyzwaniem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mam od kilku dni T2652-S.

tweetery grają ostro a bas jest twardy i nieprzyjemny, słucha mi się ich beznadziejnie.

może nie siedzą dobrze w drzwiach, muszę podjechać do jakiegoś warsztatu, bo ten dzwiek to jakies nieporozumienie.

 

jeśli ktoś ma taki zestawik to bardzo chętnie podjechałbym posłuchać, może w czymś innym tkwi problem. bylbym wdzieczny za jakies info,

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T1652-S czy T2652-S ?

 

Udało mi się zakupić T162-S nówki sztuki, jutro powinny dotrzeć, wtedy wyrażę o nich opinie bo w sumie nigdy ich nie słyszałem.

 

A wybór na T162s zamiast T1652s padł tylko i wyłącznie dlatego iż mam T2 ze starszej srebrnej serii, więc będzie "bardziej" do kompletu.

 

I kolejna dziwna sprawa że swego czasu T162s kosztowały 1600zl a teraz t1652s 1100...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z olsztyna..

 

Środek nieruchomy ? Jakiś dziwny model, może jeszcze się "rozruszają" skoro są nowe.

 

A skąd je brałeś ? Z tego co widzę to w Polsce za bardzo nie ma tego modelu

 

 

Rockford T2652-S

http://www.rockfordfosgate.com/products/product_details.asp?cat_id=3&series_id=34&family_id=297&item_id=112907&locale=en_US&p_status=

 

mam taką nadzieję ale obawiam się, że problem może tkwić w montażu, dlatego chciałbym odsłuchać rockfordy u kogoś innego.

ile mogą potrzebować głośniki na rozruszanie się?

 

drugi system poszedł tymczasowo w tylną półkę w sedanie - to jest tragedia, muszę jak najszybciej dozbierać kasę na rzeźbę w tylnych drzwiach.

 

brałem je od dystrybutora rockforda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...