Skocz do zawartości

Clarion dxz958, tempo 6 , phase rs4


Lucky luke
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym spytać jak prawidłowo powinny być pocięte pasma przy konfigu z tematu + sub hertz es250 w closed. Może kiedyś ktoś z was miał lub ma podobny konfig i może coś podpowiedzieć. Aktualnie u mnie wyglada to tak

Sub: hpf 30hz i lpf 80hz

Mid: hpf 80hz i lpf through

High: tutaj jest od 2khz ale przod jest na pasywnej zwrotce także cięcie z radia nic nie zmienia.

 

Mam jeszze takie pytanie zapewne wynikające z mojej niewiedzy ale wydawalo mi sie że lpf to cięcie z dołu a hpf z góry a patrząc na moje cięcia w clarionie mam wrażenie że jest na odwrót np zjeżdżając lpf-em na mid z through do 630hz dzwęk robi się taki przytłumiony jakby bez środka i górnych rejestrów... Nie wiem czy przypadkiem czegoś nie pomieszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym spytać jak prawidłowo powinny być pocięte pasma przy konfigu z tematu + sub hertz es250 w closed. Może kiedyś ktoś z was miał lub ma podobny konfig i może coś podpowiedzieć. Aktualnie u mnie wyglada to tak

Sub: hpf 30hz i lpf 80hz

Mid: hpf 80hz i lpf through

High: tutaj jest od 2khz ale przod jest na pasywnej zwrotce także cięcie z radia nic nie zmienia.

 

Mam jeszze takie pytanie zapewne wynikające z mojej niewiedzy ale wydawalo mi sie że lpf to cięcie z dołu a hpf z góry a patrząc na moje cięcia w clarionie mam wrażenie że jest na odwrót np zjeżdżając lpf-em na mid z through do 630hz dzwęk robi się taki przytłumiony jakby bez środka i górnych rejestrów... Nie wiem czy przypadkiem czegoś nie pomieszałem.

Jak na moj gust wsio w porzadku low pass czyli gra wszystko co ponizej tej granicy. Wiec jesli masz na midach lpf throug czyli bez granicy - gra wszystko w gore - gdy go ograniczysz na 630 hz gra wszystko co ponizej 630 hz wiec poprawnie nie slyszysz wyzszych rejestrow. W sumie moze to zmylic bo przy subie mamy lpf a hpf dla suba to subsonic filter po prostu ;)

Widze tu tez pewien skrot myslowy nie dopisales ze chodzi tylko o woofery morel tempo6 a nie o caly zestaw. A jesli o caly zestaw to pewnie teetery sa pod radio albo osobny wzmak bo inaczej brakuje mi deko kanalow w RS4:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisalem wyżej, że tweetery są na pasywnej zwrotce tzn razem z wooferami jako system i napędzane z 2 kanałów RS-a a sub z kolejnych dwóch... :)

Czyli upraszczajac sub ciety na 30 hz od dolu i 80 Hz od gory. Odseparowany tylko odciete to co ponizej 80 HZ. I robi sie bardziej przejrzysto. A czy te ciecia obu na 80 Hz symetrycznie dac czy nie to juz wtajemniczeni musze sie wypowiedziec ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli system przedni 80 HP (na ori zwrotkach),sub 80 LP z ograniczeniem dolnym (subsonic) 30 Hz.

Poprawnie choć ja suba tne nizej ale.... przód mam pełnym pasmem bez ingerencji filtrów.

Masz "ksiązkowo", ewentualne korekty jedynie przy odsłuchu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co odcinasz suba od dołu?

Jakim cudem chcesz podłączyć oddzielnie tweetery, woofery i suba pod wzmacniacz 4 kanałowy? Chcesz dawać na woofery całe pasmo powyżej 80hz? Po co?

 

Czyli hpf na suba powinnien byc through a lpf 80hz? Nie wiem gdzie wyczytales ze chce podłączyć tweetery, woofery i suba oddzielnie pod 4 kanałowy wzmacniacz??? Dobrze wiem że nie ma takiej opcji. Chyba święta źle wpływają na czytanie ze zrozumieniem... Woofery grają od 80hz ale chyba ale nie wiem właśnie na ile powinny być ścięte lpf-em. Przypominam że przód jest na zwrotce z ori zestawu tempo 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Sinsemillaa co masz na myśli że tempo mają aspiracje na coś innego niż 80hz?? Aha i powtorze Ci 3 raz bo chyba nie możesz tego doczytać przód jest na ori zwrotkach w tej chwili

 

Czytać umiem, według mnie dość płynnie i zrozumiale.

A na myśli mam to, że troszkę niżej mogłyby być pocięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytać umiem, według mnie dość płynnie i zrozumiale.

A na myśli mam to, że troszkę niżej mogłyby być pocięte.

 

Skoro tak to nie rozumiem czemu w poście wyżej napisałeś żeby przód dać na ori zwrotki skoro wyżej 2 razy pisałem że tak już jest. Czyli proponujesz obniżyć suba i woofery do np 60hz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli proponujesz obniżyć suba i woofery do np 60hz??

Nie do końca, proponuję się pobawić cięciami, słuchać i ustawić to co najlepsze dla Ciebie.

 

dokup sobie jakiegoś małego Soniacza na tweetki, zobaczysz jakiego kopa system dostanie bez dławika :D

Piotrze, zaraz zleci się forum i zacznie się rozmowa o tym, co w tych Soniakach niby jest takiego ciekawego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli proponujesz obniżyć suba i woofery do np 60hz??

 

ja bym proponował na początek pobawić się wszystkimi parametrami, jeśli dobrze pamiętam dobroć, cięcie, stromość zbocza.

Oczywiście wszystko przy 0 dB i wyłączonym EQ.

Nie mniej jednak tak jak Ci pisałem wyżej - rozglądał bym się za jakimś fajnym wzmacniaczem na tweetki, Soniacza podałem, bo jest w miarę dostępny, dobry i tani :D

 

Piotrze, zaraz zleci się forum i zacznie się rozmowa o tym, co w tych Soniakach niby jest takiego ciekawego :)

 

hehe tak jak napisałem - za 50 zł to można co najwyżej sygnałówkę kupić i to też średniej jakości :D

Do LR-a od Audisona, czy B40 od Gienka trzeba dołożyć, już o innych wzmacniaczach nie wspominając.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca, proponuję się pobawić cięciami, słuchać i ustawić to co najlepsze dla Ciebie.

 

 

Piotrze, zaraz zleci się forum i zacznie się rozmowa o tym, co w tych Soniakach niby jest takiego ciekawego :)

 

Właśnie według mojego ucha 80hz jest ok przynajmniej na tym konfigu ale z ciekawości posłucham na 60hz.

 

Hellsin rozważam takie rozwiązanie ale jeszcze nie teraz gdyż mam inną opcję w tej chwili a mianowicie za jakieś 2tyg RS4 zastąpi precision power dcx 800.5 i wszystko będzie z oddzielnych kanałów zasilane i pełna aktywka z clariona. Mam nadzieję że ten wzmak da radę ogarnąć tempo i hertza es250.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie przód odcięty na 50Hz, sub idzie do 50 hz, 6db/okt, bo znudziło mi się słuchanie niskich tonów tylko z bagażnika :)

Dla głośniejszego grania 80Hz będzie lepsze, bo głośniki przestaną wyrabiać przy pewnej głośności na niższych częstotliwościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie przód odcięty na 50Hz, sub idzie do 50 hz, 6db/okt

 

Co do zboczy to ja mam ustawione 6db/okt dla wooferów i 18db/okt dla suba ale nie wiem czy tak jest dobrze szczególnie dla suba. Bo jak miałem woofery puszczone od 200hz przy 12db/okt to " furczały " a po zmianie na 6db przestaly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

furczały bo drzwi nie wygłuszone Lucku wygłusz drzwi i wszystko sie zmieni, system zagra o wiele lepiej.

 

Furtki juz wygluszone stp silver. Fakt wtedy nie byly ale po zmianie zbocza z 12db na 6db/okt przestały furczeć więc chyba to nie była kwestia wygłuszenia... Wydaje mi się że gdzieś w instrukcji od tempo 6 widzialem info że powinny grać na 6db/okt

 

Moze zle się trochę wyraziłem z tym furczeniem. Woofery grając wydawał co jakąś chwilę takie dziwne odgłosy tak jakby pukać w pusty karton lub coś w tym rodzaju.

 

ok czyli podsumujmy: generalnie tak jest oki??

tempo 6 na ori zwrotce i es250 zasilane razem z phase rs4

sub lpf na około 60-80hz

mid hpf można dać od 60-80hz a lpf through czy lepiej trochę obniżyć??

high w tym przypadku ori zwrotka nie pozwala na zmianę ustawień z pozycji radia

 

 

a teraz pytanie jak przyciąć środek i górę w configu z Precision power dcx 800.5?? pełna aktywka z clariona

sub tak samo jak wcześniej

mid hpf na około 60-80hz a na ile ustawić ( mniej więcej oczywiście) lpf??

high tutaj nie mam pojęcia od ilu ma być hpf i czy ustawiać lpf czy dać już through?? do ilu można bezpiecznie zejść z hpf-em żeby nie uszkodzić tweetery??

 

Jakaś podpowiedź? Anybody??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...