Skocz do zawartości

Przygasanie swiatel


beret78
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam>Mam mały kłopot a raczej dwa .Pierwszy przygasanie świateł podczas grania wymienione kable na OS 35mm2 poprawiona masa budy tez 35mm2 i zasilanie bezpośrednio z akuma klemy czyste.Druga sprawa kopiłem tu od kolegi z forum kable sygnałowe Signat PLATINUM i teraz w głośniku słyszę prace soczewki jak wczytuje kolejny utwór a jak dam pauzę to nawet prace wyświetlacza jak mruga , czy to jest po prostu wina słabej jednostki głównej? czy może coś innego

 

 

audison_SR1D mono block alternator 70A akum 53Ah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj poprawiłem sama masę z akuma do budy 35mm2, alternatora jeszcze nie ruszałem a akum ma nie cale pól roku bosch a na kablach sygnałowych za 20 złotych nie ma zakłóceń:)te są ekranowane tak ze zakłócenia tylko z radia wychodzą nie wiem co mam zrobić z tym.Wcześniej jak czytałem kondensator raczej za wiele mi nie pomoże w takich spadkach napiec a najlepsze to ze mam zasilanie w audisonie teraz podpięte 35mm2 czyli z dużym zapasem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radyjko to najprostszy kenwood kdc ale tez podpinałem pionka deh7500 a zapomniałem dodać ze mam filtr zasilania przed radiem ,a teraz pytanie jak mam masę sprawdzić całej budy i jak zniwelować pętle masy?

 

Kondek za dużo nie da, sprawdź to połączenie od altka.

Jeśli to nic nie da to będzie znaczyło że raczej altek jest za mało wydajny.

 

Jeszcze raz Ci piszę, sprawdź masę w radiu.

 

 

sprawdze moze jutro a jak nie podłącze bezpośrednio z akuma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam>Mam mały kłopot a raczej dwa .Pierwszy przygasanie świateł podczas grania wymienione kable na OS 35mm2 poprawiona masa budy tez 35mm2 i zasilanie bezpośrednio z akuma klemy czyste.Druga sprawa kopiłem tu od kolegi z forum kable sygnałowe Signat PLATINUM i teraz w głośniku słyszę prace soczewki jak wczytuje kolejny utwór a jak dam pauzę to nawet prace wyświetlacza jak mruga , czy to jest po prostu wina słabej jednostki głównej? czy może coś innego

 

 

audison_SR1D mono block alternator 70A akum 53Ah

 

popraw kable masowe to swiatła nie powinny przygasać.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę na masy akumulator-karoseria, silnik-karoseria, alternator-karoseria lub silnik w zależności jak masz podłączone. Ja miałem ten sam problem i kondensator nic nie pomógł. Zdublowałem przewody masy i było lepiej, ale problem całkowicie wyeliminowała wymiana altka na 120A.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii zakłóceń - można próbować połączyć jakimś cienkim kabelkiem masę wzmacniacza z obudowa ( masą ) radia ( nie musi to być na stałe - to tylko by sprawdzić czy coś się zmieni ) , kolejna rzecz to sprawdzenie czy obudowa wzmacniacza nie dotyka karoserii lub innych metalowych przedmiotów galwanicznie połączonych z masą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii zakłóceń - można próbować połączyć jakimś cienkim kabelkiem masę wzmacniacza z obudowa ( masą ) radia ( nie musi to być na stałe - to tylko by sprawdzić czy coś się zmieni ) , kolejna rzecz to sprawdzenie czy obudowa wzmacniacza nie dotyka karoserii lub innych metalowych przedmiotów galwanicznie połączonych z masą.

 

 

Sprawdzałem nie dotyka przykręcony jest do siedzenia w bagażniku zakłócenia są nawet na zgaszonym silniku i dotykałem masę auta do masowego nawet sygnału i radia nic nie pomaga słychać porostu prace lasera jak przerzuca nagrania albo jak czyta podczas pauzy a najlepsze to ze nie słychać tego na tandetnych kablach sygnałowych, i jeszcze jedno słychać jak się nawet włącza światła tak jak by były zakłócenia z instalacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś połączyć kabelkiem masę wzmacniacza z masą radia a nie z masą samochodu ;) Czasem jest to spora różnica .

Sprawdzałem wszystko i w końcu po wszystkich możliwych poszukiwaniach sprawdziłem cały kabel okazało się ze był minimalnie na ekranie uszkodzony i z masa budy dawał zniekształcenia , a co do przygasania świateł poprawiłem masę dołożyłem do 35mm2 oryginalna 16mm2 dokręciłem alternator do silnika i na pracującym silniku radio już nie przygasa a światła minimalnie czyli może być nie wydolność alternatora.Wszystkim dziękuje za pomoc pomogły wasze doświadczenia.

 

Do adminów. Temat do zamknięcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...