Skocz do zawartości

Proszę o poradę w sprawie doboru wzmacniacza.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Piankami to mozesz co najwyżej okleić boczki od środka żeby nie trzeszczały a drzwi matami i najlepiej nie bitumicznymi. Coś pokroju stp silver bedzie dobre bądź jak ma być taniej to lepiej poszukać mat polimerowych chyba niż bitumicznych

 

 

KLIK czy ewentualnie KLIK2 coś takiego może być? Myślisz, że coś takiego będzie ok? 6 Kawałków bym zakupił i pewnie byłoby git. :) W nosie z kosztami już, bo i tak się nie zmieszczę w tym zakresie co sobie założyłem. :P A i powiedz mi w jaki sposób to się montuje? To jest na taśmę samoprzylepną, czy może trzeba jakiś klej montażowy jeszcze dokupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

STP i tym podobne maty mają już na sobie klej. Ważne jest aby dobrze oczyścić i odtłuścić powierzchnię na którą będą naklejane maty i trzeba je dobrze docisnąć.

 

Mhm, rozumiem. W takim razie pozostaje mi tylko znaleźć kogoś kto się na tym zna i byłby w stanie to wszystko zamontować odpowiednio. Oczywiście nie za darmo. :)

 

@EDIT: Radyjko w domku już stoi i czeka na montaż. Skrzynia wzmacniacz głośniki i Phonocar w drodze, a kabelek "spawarkowy" mam w domu na strychu 20m, wystarczyło z tatusiem pogadać i wydzielił tyle ile chciałem, więc parę złotych w kieszeni zostało. :) Kupiłem też 4maty wygłuszające STP Silver 53 x 75cm no i zostało mi kupić kabel głośnikowy 1,5mm i 2,5mm konektory i klemy. Potem już tylko zapakować wszystko w auto i jechać do życzliwej osoby, która za odpłatą dobrze mi to wszystko zamontuje. Ja oczywiście też chcę przy tym być i pomóc trochę w miarę możliwości. To co zobaczę i zrobię to zawsze jakieś nowe doświadczenie, którym być może będę mógł się w przyszłości podzielić z innymi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o jedną szybką odpowiedź.

 

Kable głośnikowe 2x1,5mm i 2x2,5mm to mam kupić każdego po dwie sztuki 5m czy wystarczy po sztuce tego i tego? W sumie to w samochodzie są dwa głośniki więc pewnie trzeba dwa kable tak na zdrowy rozum biorąc, ale proszę jeszcze o odpowiedź, bo chcę się upewnić i nie odwalić lipy nim pójdę do sklepu. ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno (kolejne już...) pytanie, a mianowicie chodzi mi o dystanse. Czy będą mi one potrzebne do montażu Głośników HERTZ HSK - 165 w Oplu Astrze II w wersji hatchback? Proszę o odpowiedź jeśli ktoś wie, bo nie chcę żeby się okazało dopiero jak oddam samochód do mechanika i wtedy mi powie, że trzeba jeszcze dystanse, bo się będę musiał bujać nie wiadomo gdzie i kiedy, żeby je dostać... A zamówienie przez internet to kolejne kilka dni w plecy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam trochę obaw czy ten głośnik mi wejdzie cały w te drzwi i szyby będą opuszczać się do końca bo jednak magnes jest duży w tym głośniku (Hertz HSK 165) i cały głośnik ma 75mm "grubości". Mam nadzieję, że w drzwiach będzie tyle miejsca, że jak dołożę dystans to głośniki wejdą i będzie git?

 

PS. Do tweeterów też trzeba dystanse? ^^ :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo jednak magnes jest duży w tym głośniku (Hertz HSK 165) i cały głośnik ma 75mm "grubości".

 

nie jest aż tak duży, nie przesadzaj :P chyba jeszcze nie widziałeś "szerokiej pupy" i dużego magnesu :)

HSK maja 67mm głębokości montażowej.

 

PS. Do tweeterów też trzeba dystanse? ^^ :P

 

popatrz na wasze instalacje, niektórzy poumieszczali fotki z rzeźby słupków :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest aż tak duży, nie przesadzaj :P chyba jeszcze nie widziałeś "szerokiej pupy" i dużego magnesu :)

HSK maja 67mm głębokości montażowej.

 

hehe, ok :P No w sumie jakby tak dobrze pomyśleć to widziałem, ale nie do drzwi, tylko do skrzyni. :)

67mm? No to i tak chyba będę miał lipę, bo głębokość montażowa w astrze z tego co czytałem jest 62mm... :kwasny: ja pier****...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, ok :P No w sumie jakby tak dobrze pomyśleć to widziałem, ale nie do drzwi, tylko do skrzyni. :)

 

 

Tez sobie zanabylem jakis czas temu radosnie Emphasery 26 XT4 do mojej Viki - tam to dopiero jest dramat nie dosc ze potezna glebokosc montazowa to jeszcze tyl glosnika niewiele wezszy niz przod :zdziwko:

Wychodzilo mi ze sporo wycinki blachy i dystansow by trzeba bylo dac z 5 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

67mm? No to i tak chyba będę miał lipę, bo głębokość montażowa w astrze z tego co czytałem jest 62mm... :kwasny: ja pier****...

 

dystans sam z siebie już Ci tą głębokość powiększa.

 

Tez sobie zanabylem jakis czas temu radosnie Emphasery 26 XT4 do mojej Viki - tam to dopiero jest dramat nie dosc ze potezna glebokosc montazowa to jeszcze tyl glosnika niewiele wezszy niz przod :zdziwko:

Wychodzilo mi ze sporo wycinki blachy i dystansow by trzeba bylo dac z 5 cm.

 

co Ty powiesz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dystans sam z siebie już Ci tą głębokość powiększa.

 

Tego już akurat jestem świadom (:hyhy:), ale co jeśli kupię na aukcji taki jak pokazywałem wcześniej i okaże się, że to będzie za mało? :zdegustowany: 62mm głębokość standardowa montażu. Cytuję: "Uwaga:

 

* ze względu na bliskość szyby występują pewne ograniczenia co do głębokości głośników w astrze 1 głębokość montażowa głośników to 45mm a w astrze 2 wchodzą głośniki 62mm" To te 62mm to już pewnie będzie z dystansem... Nie?

 

@EDIT: Dobra już nie ważne. Na forum Astry udzielili mi chłopaki odpowiedzi i oznajmili, że spokojnie się zmieści. :hyhy::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...