Skocz do zawartości

ciecia w ori zwrotce helix p236


arturbp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na woofer dwie cewki po 0.09mH w szeregu, z możliwością odłączenia jednej (tylko nie wiem po co, wtedy cięcie by wyszło w okolicach 8khz :przestraszony: )

Na tweeter cewka 0.42mH i kond 4.7uF, wartości rezystorów w szeregu 2.7 Ohm(0dB) i 3.9 Ohm (-3dB), bez rezystora idzie +3dB, ale jak robisz dla siebie to dobierz odpowiedni i przełącznik Ci nie potrzebny ;)

Pozdr.

Edytowane przez balcer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na woofer dwie cewki po 0.09mH w szeregu, z możliwością odłączenia jednej (tylko nie wiem po co, wtedy cięcie by wyszło w okolicach 8khz :przestraszony: )

Na tweeter cewka 0.42mH i kond 4.7uF, wartości rezystorów w szeregu 2.7 Ohm(0dB) i 3.9 Ohm (-3dB), bez rezystora idzie +3dB, ale jak robisz dla siebie to dobierz odpowiedni i przełącznik Ci nie potrzebny ;)

Pozdr.

 

pewnie te dwie cewki sa po to ze w zwrotce jest przełacznik na 2 lub 4 ohm

 

planuje dać ten zestaw w bi-ampingu i nie che niszczyć ori zwrotek i planuje zrobić nowe zwrotki samemu macie możne jakieś rady będą to moje pierwsze zwrotki :zawstydzony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ty masz te zwrotki, a nas pytasz o szczegóły :P

Ale dobrze, przynajmniej wiadomo teraz co producent miał na myśli dzieląc indukcyjność dla woofera na pół.

 

Jeżeli chcesz zrobić Bi-amp bez ingerencji w fabrykę to tutaj sprawa jest bardzo prosta.

Tweetery puszczasz przez ori zwrotki.

Dokupujesz 2 cewki 0,18mH i wpinasz je w szereg z wooferami.

To wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie te dwie cewki sa po to ze w zwrotce jest przełacznik na 2 lub 4 ohm

Tylko ten przełącznik nie jest po to, żeby zestaw był widziany przez wzmacniacz jako 2ohm, a po to, żeby móc podłączyć 2 woofery równolegle.

Taka sama opcja jest też w H236 i taką informację można znaleźć w instrukcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dziekuje panowie za wyjasniena

mam jeszcze jedno pytanie w ori zwrotce siedza cewki rdzeniowe czy mogę zastosować powietrzne o takiej samej wartości

 

Tweetery puszczasz przez ori zwrotki.

Dokupujesz 2 cewki 0,18mH i wpinasz je w szereg z wooferami.

To wszystko.

 

a czy takie podłaczenie nie zaszkodzi zwrotce bo ostatnio był temat na forum o uszkodzeniu zwrotnicy po odłaczeni wofera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...