Skocz do zawartości

Problem zakłóceń...


darus84
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Chciałbym się z Wami podzielić próbami oraz zaskakującym rozwiązaniem problemu świstów w głośnikach...

Otóż problem zakłóceń męczyłem przez długi czas. Na początku zmiana kabli sygnałowych na ekranowane super duper. efekt ? Żaden !

Kolejne próby to prowadzenie kabli. Wywaliłem całą tapicerkę, nowa instalacja (głośnikowe prawy próg, zasilanie lewy a sygnał środek)i co ? Nic. Dalej to samo. Dalej zrobiłem nowe zasilanie radia, masa wspólna z wzmacniaczami, kondensator filtrujący na zasilaniu... Odpalam auto-dalej świszczy. No to alternator. podmiana na nowy-żadnych efektów. Dalej pominąłem aktywną zwrotnicę(bo może ona coś sieje)efekt dalej ten sam. Dziwne było to że po wyjęciu kabli RCA z radia robiła się cisza. Koniec końcu w akcie ostatecznej desperacji postanowiłem skręcić GAINy na wzmacniaczach i... ciszaaaaa. Wkońcu porządna regulacja całego systemu dała upragnioną ciszę.

Na początku miałem wzmacniacze odkręcone na full, a głośność poszczegulnych kanałów regulowałem na zwrotnicy. Teraz wzmacniacze są na 1/2 a więcej podkręcone zwrotnicą. Efekt ? Żadnych świstów, szumów itp. Natomiast jak się podkręci wzmacniacze na GAINach do pewnego momentu to zaczyna wzbudzać. Nie wiem dlaczego tak się dzieje. Ale skręcenie GAIN zlikwidowało zakłócenia... Taka ot ciekawostka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat to kolejny przykład że nie zaczyna sie od podstaw...

Tematów o zakłóceniach byłoby 2x mniej gdyby ludzie zaczynali od poznania funkcji pokrętła GAIN...

 

Ale nie dziwie się też z kolei, że po tak długich bojach postanowiłeś się podzielić sukcesem.

Każdy sie kiedyś uczył :P Ja także długo się z tym borykałem.

 

Swoją drogą wszystkim polecam ustawianie gaina na wysokie wartosci, zakłóceń mniej a i skala radia jest po to aby jej używać w pełnym zakresie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...