Skocz do zawartości

Delikatne audio


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,jestem nowy na forum i nowy w temacie CAR AUDIO ,jesli wogóle to co mam na oku do mojego samochodu można tak nazwać .Raczej określił bym to jako "małe co nie co" .Tak więc zdałem niedawno prawko dostałem od rodziców fiata punto z '97 .Nie ma w nim jednak ani radia ani głośników .Chciałbym założyć do niego jakiś sprzęt .Jak wspominałem wcześniej nie znam się na tym dlatego licze na wyrozumiałosc i rady .

 

Przeszukałem troszke allegro i znalazłem głośniki ,które mnie interesują .Proszę o ocene i porady .A może taki zestaw wogóle nie ma prawa grać ?

 

http://allegro.pl/alpine-sxe-5725s-5725-max-200w-5x7-cali-gwar24m-i1498511269.html#gallery TYŁ ALPINE SXE-5725S

 

http://allegro.pl/alpine-sxe-1750s-dealer-ekspresowa-wysylka-kurier-i1516067042.html#gallery PRZÓD Alpine SXE 1750S

(dlaczego alpine ? pamiętam ,że kiedyś mój tata w swoim aucie miał SUBWOOFER z ALPINE dokładniej TYPE S ,i bardzo mi się podobały jego możliwosci i jakoś ,dlatego ufam tej firmie)

+ RADIO

 

http://allegro.pl/nr-1-testu-auto-swiat-naviheaven-usb-sd-kurier-0zl-i1507847286.html#gallery NAVIHEAVEN NA-5511

 

Za powyższe złamanie regulaminu leci do Ciebie ostrzeżenie.

Edytowane przez balcer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tył sobie odpuść. Ile masz na głośniki przednie? Najważniejsze jest przygotować dobrze drzwi pod montaż najlepiej 16CM czyli Dystans do blachy i wygłuszenie dopiero wtedy można myśleć o kupnie głośników mam 250 zł na głośniki kup sobie 3 maty GMS 04 i zostanie ci na głośniki np GMS 960XT + GMS 25C. Co do radia gorszego chyba wybrać nie mogłeś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat pewnie chciałeś nazwać "delikatne audio" :) ale jeśli masz zapędy do głośników na tyle to nie spodziewaj się tu zbyt wielu porad i propozycji, dlaczego? przeczytaj faq Nazara, to chyba jedyna rada na początek, ta lektura sporo Ci wyjaśni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. jako poczatkujacemu polecam przeczytac Faq Nazara. Moze nowy temat powinienes zaczac od tego by napisac jaka muze sluchasz i czego oczekujesz od sprzetu jak na poczatek.

Tutaj jesli chodzi o glosniki na tyl to odpusc bo kicha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycja GMS 980XT + GMS 25C bardzo mi się podoba mysle ze to by w zupełności sprostało moich oczekiwaniom .Ja nie chce ,żeby samochód było słychać z 500 metrów i jego trzeszczenie blachy .Potrzebuje jedynie głośników ,które grają czysto i mają jakąś tam moc ; ) ,tak aby przy długiej jeździe nie męczyło mnie słuchanie muzyki włąsnie z tych głośników :).Obawiam się jedynie czy one się zmieszczą w drzwi mojego skromnego autka .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsca w drzwiach nie ma ,ale można zrobić samemu ; ) tak jak mówi kolega wyżej .I tak zrobię te głośniczki zamówie i będę wyżynać ,kleić i montować ; ) Może nawet uda mi się jakoś ładnie umieścić drugie głośniki w słupkach ; ) .Myślę ,że do 3 tygodni powinienem założyć kolejny temat już w kategorii nasze instalacje ; ) .Dziękuje za rady .

 

 

[EDIT]

 

Zapomniałem o wygłuszeniu .Głośniki już wybrane ,ale jak dobrze wygłuszyć mojego punciaka? Czytałem już FAQ ale nie za dużo się tam na ten temat dowiedziałem ,niestety. Mata bitumiczna ? Jeśli tak to może ktoś podać jakies linki ? I czy ma może ktoś zdjęcia swoich drzwi wygłuszonych ? chodzi mi oczywiście o zdjęci w trakcie prac ,bo kompletnie nie wiem jak się do tego zabrać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie fotki mozesz zobaczyc w dziale wasze instalacje.

Moja rada - mozesz samemu zaczac dzialac z wygluszeniem ale jak na poczatkujacego mozesz tez cos zrabac. pamietaj ze maty itp takze trzeba umiec zakladac.

Tania metoda wygluszenia drzwi i usztywnienia to chocby sama blacha aluminiowa na wkrety + male dodatki, a jakie ? sam zobaczysz jak sprubujesz.

Jesli chodzi o wygluszanie ciag dalszy to musisz miec to na uwadze ze sa + i sa - roznych technik wygluszenia. Ale to wszystko znajdziesz u nas na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najwygodniejszą metodą dla mnie były by maty bitumiczne .Zainteresowała mnie ta mata

 

http://allegro.pl/apama-wygluszjaca-mata-bitumiczna-elasty-miekka-i1526860824.html#gallery

 

myśle ,że jej właściwości i ceną są atrakcyjne .Myśle ,że 8 takich mat powinno starzyć mi na obklejenie przednich drzwi w moim punciaku .CO o nich myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najwygodniejszą metodą dla mnie były by maty bitumiczne .Zainteresowała mnie ta mata

 

http://allegro.pl/apama-wygluszjaca-mata-bitumiczna-elasty-miekka-i1526860824.html#gallery

 

myśle ,że jej właściwości i ceną są atrakcyjne .Myśle ,że 8 takich mat powinno starzyć mi na obklejenie przednich drzwi w moim punciaku .CO o nich myslicie?

 

 

Apama to tragedia, maty odklejają się od drzwi, nadają się jedynie do prostej blachy, czyli np. wewnętrznej strony drzwi. Lepiej dołożyć i kupić GMS 04 lub Stp Gold, wychodzą za metr w granicach 120 zł, 1 m^2 powinien wystarczyć ci na dwoje drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coz - pomylil sie troche. Widac brak zainteresowania z jego strony. Kazdy mlody napaleniec na CA chce isc prosta droga czyli co najlepsze z podanych nizej rzeczy mam kupic. A przeciez czytanie nie boli. Malo tego nie trzeba kupowac w ksiegarniach czy tez innych zrodel tych lektor. Wszystko jest na forum i za free.... Sami pod soba dolki kopia. To tak jak ucinac galaz na ktorej sie siedzi.

 

Kolego poczytaj troszke tych tematow jest multum....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odkopuję troszke temat ale dopiero teraz praca idzie na przód. Na tylnej półce już zamontowałem GMS-863. Zestaw odseparowany GMS 960XT + GMS 25C już jest w drodze do mnie ;). Dodatkowo w bagażniku jest też już zamontowany subwoofer od kina domowego (http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=274256) o mocy RMS 150W narazie gra pod samym radiem ale i tak daje rade jak na moje potrzeby ,niedługo wrzucę filmik :)Jednak martwiła mnie sprawa mojego radia ,które było naprawde przedwojenne(na kasety :O). Ale moi kochani rodzice widząc moje zainteresowanie tematem car audio kupili mi radyjko w prezencie. Jako ,że to prezent to nie miałem zbytnio wyboru i dostałem PIONEER DEH-2300UB ,co o tym radyjku sądzicie?

 

P.S. Macie racje wcześniej nie przykładałem się zbytnio do tematu i nie przeczytałem dokładnie FAQ ,teraz jednak jestem już po lekturze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sobie suba szybko załatwisz w parne, wilgotne dni :), w półkę jednak dałeś głosniki ? Radio, najzwyklejsz, najprzeciętniejszy model do wrzucenia go w auto i słuchania muzyki radiowej i mp3 bez szału bo ustawien ma tyle samo co radio firmy "pierdzing" itp wiec nadaje sie do podłączenia oryginalnego nagłosnienia i tyle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

P.S. Macie racje wcześniej nie przykładałem się zbytnio do tematu i nie przeczytałem dokładnie FAQ ,teraz jednak jestem już po lekturze :)

Ty chyba sobie żartujesz ... wsadziłeś kupe badziewia w to auto , mimo że pisali Ci koledzy co masz zrobić ...

 

Radio to świecidełko na pewno lepsze od navishita , ale nadal to bardzo słabe rado , głośniki z tyłu widzę żę się uparłeś i zrobiłeś po swojemu , a podobno ma cie nie być słychać na 500m (może 200m wystarcza ...) Zestaw na przód to narazie najlepsze co masz , ale widząc o robisz i tak spier... montaż .

Dzrzwi zrobione ? założe się że nie bo by na 3way nie starczyło z tyłu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,niedługo wrzucę filmik :)

 

Z niecierpliwością czekamy na ten filmik by na jego podstawie wyłapać wszystkie smaczki brzmienia Twojego systemu. Całe szczęście że wiesz chociaż, że filmiki są najlepszym sposobem oceny instalacji :krzeslem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...