Skocz do zawartości

Audison SRx5


Tomeek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od niedawna stałem się posiadaczem tego wzmacniacza (Audison SRx5) i chciałbym go podłączyć w systemie 2.1 czyli zestaw przedni odseparowany (narazie jest to PowerBass S-6C ale mam nadzieje że w najbliższym czasie będzie zmiana na DLS R6A) jednostka sterująca to alpine ida x100, sub w drodze i będzie to u dimension jr 1004v.2 i teraz moje pytanie jak ustawić wzmacniacz żeby to w miarę się zgrywało czyli zmostkowanie przodu i jeden kanał na suba, bardziej chodzi mi o ustawienie tych sówaczków i trzech "pokręteł"

poniżej grafika jak wyglądają ustawienia :

 

http://images49.fotosik.pl/762/87e7a55496bcc4d6m.jpg

http://images38.fotosik.pl/755/2ccc01549eaa361fm.jpg

 

Z góry dziękuje za pomoc

Pozdrawaim Tomek

 

p.s jeszcze później będę miał prośbę o pomoc w ustawieniu tego radia ale to to juz fotki muszę w aucie porobić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co mostkować ?? Ja bym zrezygnował z ori zwrotek w S6C i podpiął je aktywnie pod tego audisona.

Masz w nim zwrotke wiec żadnego problemu nie będzie.Osobno wofer osobno tweeter i osobno subik. Zyskasz możliwość kombinacji z cięciami tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co mostkować ?? Ja bym zrezygnował z ori zwrotek w S6C i podpiął je aktywnie pod tego audisona.

Masz w nim zwrotke wiec żadnego problemu nie będzie.Osobno wofer osobno tweeter i osobno subik. Zyskasz możliwość kombinacji z cięciami tego.

 

Powiem szczerze że nie myślałem o takim podłączeniu, ale chyba spróbuje. Tylko teraz jak to podpiąć i jak ustawić, jak na razie mam poprowadzone 4RCA pod przód i SUBa, muszę teraz dołożyć jeszcze jedno RCA czy na tym to można ustawić? a jak tak to jak ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiał byś porobić fotki tych obrazków z góry wejść RCA bo tam na pewno jest ładnie rozrysowane ,albo jedną dużą fotke całej tej tabliczki z oznaczeniami.

Wtedy postaram Ci sie wytłumaczyć co z czym i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to wystarczy jeden przewód RCA wpięty w wejście 1.

 

Następnie oba suwaki w prawym górnym rogu tabelki INPUTS dać na off.

 

Potem przejść do suwaków z częstotliwościami,

 

-pierwszy od lewej zostawić (nie jest w tym configu potrzebny)

 

-drugi dać na drugą kropeczkę od góry (to podział między tweetem a woferem i tam jest chyba 3,5khz,niżej tzn 1.7khz bym raczej nie ciął tego z obawy o tweeter a wyżej na 6khz to raczej nie ma sensu bo wofer będzie miał ciężko,choć nie miałem tego zestawu,wiec kieruje się intuicją)

 

-trzeci bym dał od 65hz (częstotliwość od której grają wofery, można dać też 50 i posłuchać,może sie bardziej spodoba)

 

-czwarty bym dał do 65hz( cięcie suba,tu również można dać 50 i posłuchać).

 

Potem przejść do speakers out.

Pierwszy suwak ( lewy górny róg) dać na pozycję górną,drugi na dół.

 

Potem podłączać głośniki.

Od lewej:

Lewy tweet => prawy tweet => lewy wofer => prawy wofer => sub

 

potem gainy no i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Następnie oba suwaki w prawym górnym rogu tabelki INPUTS dać na off.

 

W trybie multichannel suwak prawy czyli wejscie SUB musi być w pozycji ON. W związku z tym do pary wejść nr 3 powinno się podłączyć jeszcze jeden zestaw RCA czyli Autor nie musi dokładać kolejnej pary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tych cięciach aktywnych bym radził użyć tego co lepiej Ci pasuje.

Nie zawsze ori pasywka będzie gorsza od byle jakiej aktywki i nie zawsze dana aktywka będzie lepsza od innej lepiej dobranej aktywki lub pasywki.W tym temacie to dobrze widać,jeśli masz do wyboru cięcia albo 1,7 albo 3.5 albo 6khz to wybór jak dla mnie jasny,ale jak masz inny zestaw to już wcale to oczywiste nie jest.Najlepiej potestować,a przy tym trzymać sie jakiś norm żeby nie zniszczyć sobie sprzętu.

 

Ps.Jestem "pod wpływem" i nie każdy musi rozumieć co teraz pisze. xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...