Skocz do zawartości

Pomocy!! mam problem z Alpinem CDE 101RM


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od jakiegos czasu w moim ww radyjku występuje taki błąd "DC ERROR" radio się włącza ale po chwili wyświetla się ten bląd, i nie ma zadnego źródła sygnału w głośnikach, wzmacniacz wraz ze skrzynia podpiety pod tylne wyjście rca radia działa. pod radio mam podpięte 4 niskotonowe i 4 syki wszystko na zwrotnicach przód Alpine tył seria przód, auto VW Passat B5 prosze o pomoc bo juz nie wiem jak sie za to zabrać... czasami radio działa ale bardzoo rzadko, czytałem juz ze trzeba odpiąc zasilanie na chwile bo radio łapie jakiś błąd z nośnika USB ale to nic nie daje... Edytowane przez Gilotyn@
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sama nazwa błędu wskazuje: DC - disconnect error, problem może leżeć w połączeniu... Na moje oko, siada zasilanie (słabe przewody) co jest spowodowane dużym obciążeniem radia (8 głośników) i do tego nie wiadomo czy są one poprawnie podłączone (odpowiednia impedancja)...

Na początek odłączył bym wszystkie głośniki/wzmacniacze i sprawdził jak radio gra pod samym zestawem przednim - czy w ogóle gra/czy jest uszkodzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jakie masz napięcie na przewodach zasilających radio, oczywiście pod podpiętym radiem (w kostce chyba jest tyle miejsca by podłączyć przewody miernika).

Nie wiem czy masz w radiu opcje reset... jeśli masz to możesz spróbować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba nie mam opcji reset... połączenie głośników jest napewno prawidłowe (+na głośniku i na radiu i - też, napięcie sprawdzałem wczesniej jest w okolicach 12V, najdziwniejsze jest to ze jakis czas gralo fajnie i nie bylo problemu, ogólnie przymierzam sie do podpięcia przodu pod wzmaka ale jakos brak czasu, spróbuje jeszcze jutro puścić bezpośrednio od aku do radyjka

dzieki serdeczne koledzy moze cos wymyśle.. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...