Skocz do zawartości

Audio Art do zasilania subwoofera?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Myślałem żeby kupić subwoofer 8 cali i zasilić go wersją 120.2 lub 200.2 w zależności jaką moc by miał sub. Czy jest to dobry pomysł? Może ktoś słyszał lub testował takie rozwiązanie? No i nie wiem jaką końcówkę powinien mieć wzmacniacz żeby miał zwrotnicę i inne dodatkowe funkcje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki sub kupie bo nie wiem czym go będę zasilał.

 

Marcin165 nie każe Ci wróżyć z fusów, słuchałeś takiego rozwiązania o jakim piszę?

Subwoofery nad jakimi rozmyślam to JL Audio 8W3V3-4,Polk Audio MM840, Infinity REF860W, może coś innego

 

Pytam bo za kilka miesięcy mam możliwość przywiezienia z USA jakiegoś sprzętu, subwoofer albo wzmacniacz

Audio dopiero składam, na przód mam przygotowany zestaw odseparowany Polk Audio db6501 który zasilę Audio Artem 200.2 radio będzie w najbliższym czasie.

 

Pytanie jest czysto orientacyjne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest to dobry pomysł?

Why not ?

 

Ja bym tam próbował, tak najlepsze rozwiązanie będzie jak SAM posłuchasz czy AA da subowi radę.

Póki co, jest to (tak jak któryś kolega wyżej napisał) wróżenie z fusów.

Jeżeli wzmacniacz ma możliwość mostkowania, to działaj :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram Marcysia i Morfiego oraz innych będących "ZA" nie uważam AA za specjalnych niuansowców czy smaczkowców a raczej "łoiciela" :rotfl: jednak co ucho to zdanie w każdym razie u mnie podobał mi się zarówno na subie jak i na woferach u góry ...niekoniecznie. Co jak co ale taki 200.2 to spora i zacna elektrownia.

 

P.S Morfi czyżbyś do SQ polecał niskie ohmy ? :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypałętał się do mnie taki 50HC, to spiąłem suby w 1 ohm

korzystając z zaczętego tematu... Czy jest jakieś ryzyko związane z niekoniecznie idealnie równym ustawieniem gainów lewego i prawego kanału, przy zasileniu równoległym cewek głośnika/-ów ze zmostkowanych kanałów tego wzmacniacza ? Z tego co pamiętam, powyższe zagadnienie jest istotne w przypadku zasilania głośnika dwucewkowego, tj. podłączenia odrębnie każdej cewki z osobno regulowanych kanałów wzmacniacza...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korzystając z zaczętego tematu... Czy jest jakieś ryzyko związane z niekoniecznie idealnie równym ustawieniem gainów lewego i prawego kanału, przy zasileniu równoległym cewek głośnika/-ów ze zmostkowanych kanałów tego wzmacniacza ? Z tego co pamiętam, powyższe zagadnienie jest istotne w przypadku zasilania głośnika dwucewkowego, tj. podłączenia odrębnie każdej cewki z osobno regulowanych kanałów wzmacniacza...

 

Nie ma ryzyka przy dwóch założeniach:

a) Podajesz na oba kanały taki sam sygnał ;

b) Nie przesterowujesz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a) Podajesz na oba kanały taki sam sygnał ;

czyli idealny byłby np. rozdzielacz typu 'Y' - chyba że przy częstotliwościach odpowiadających pracy przeciętnego subwoofera nie ma to tak istotnego znaczenia...

dziękuję Grzegorzu za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...