Skocz do zawartości

Alpine CDA 9887R vs DEH-p88rs


erva
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowanie P88RS a jeszcze zdecydowaniej Kenio XXV :) Zależy czego oczekujesz od radia. Dla mnie Alpina 86 i 87 grają płasko, jakoś tak bez wyrazu. Pionek gra z jajem z tendencją do ostrzenia góry. Kenio za to mi spasował najbardziej, jest detaliczny choć podbarwia troche, ale nie wali ostrą górą, co dla mnie ma wielkie znaczenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pionek gra z jajem z tendencją do ostrzenia góry.

 

to ja w takim razie jestem głuchy :hyhy: nie słyszałem tego u kolegi Gazownika, a jego tweetki do łagodnych nie należą :)

 

Ogółem to radia są porównywalne, wszystko to kwestia doboru pozostałych kompanów i własnych ustawień. Trudno wyłonić jednoznacznego faworyta tej walki. ( chyba że ktoś się kieruje podświetleniem klawiszy, wtedy Alpine górą :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie:-) Co do Kenia... to chyba trochę odpuszczają sobie nasz rynek CA. Widać to choćby po tym, że na ich stronie www.kenwood.pl są powystawiane głównie kuchenki i miksery, a radia tam nie uświadczysz :-)

 

Dodatkowo kilka razy spotkałem się z opinią o wysokiej awaryjności keni, a niskie pionków. W warsztatach montażowo / naprawczych. Może to już jednak historia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co z tego ze oferowalem? Kupilem takiego świadomie uszkodzonego już bo wtedy był w okazyjnej cenie a wada wyświetlacza nie była dla mnie przeszkoda w słuchaniu muzyki... Przez okres 2 lat używania kenwoodow nie stwierdziłem żadnych wad... Miałem też kiedyś pionki i jednego musiałem wysłać do serwisu:/ Nie chwale swojego tylko mowie jak to jest u mnie... kup nowy wtedy będziesz 'spokojniejszy'

 

wracając do uszkodzonego kenia poszedł już jakiś czas do kolegi z forum. Teraz znów mam ten sam model :P najlepiej byłoby gdybyś wybrał się na spota i podpiął jakieś jednostki do swojego systemu... Może się okazać ze forumowe hity zawodza :P wszystko zależy od reszty klocków... Ucz się na cudzych błędach i sprawdzaj na swojej instalacji zamiar kupować w ciemno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P88RS mam i przy np. SS. rubicon była mała tendencją do ostrzenia góry, po zmianie wzmacniaczy na LRX 4.5 było o wiele cieplej i przyjemniej góra nie męczyła tak jak w SS . A w Alpine CDA 9886R było całkiem odwrotnie, Alpine grała lepiej z tymi SS bardziej żywiej i detaliczniej wysokie nie męczyły natomiast w LRX grało płasko, jakoś tak bez wyrazu zamulało strasznie , testy były robione tylko na głośnikach DLS , TO TYLKO MOJE ZDANIE I MOJE OBSERWACJE :wink2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pionek gra z jajem z tendencją do ostrzenia góry

Zgadzam sie że gra z jajem ale na pewno nie ostrzy góry, polecam odsłuch na Ht25 u gazownika.Ostrzej to gra Eclipse, ale jest to niewielkie ostrzenie , może inaczej , eclipse nie ostrzy ale gra troszke bardziej szorstko od pionka.

Polecam jeszcze odsłuch pionka 9400 wrażenia beda ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się okazać ze forumowe hity zawodza :P

 

Ja kupiłem XXV-01D dopiero po zaczerpnięciu kilku szczegółów na tym forum, sprzedałem je szybciej niż uzyskałem, jakieś tam informacje na jego temat. XXV nie jest kiepską jednostką, ale niestety musi przypaść komuś do gustu ten profil brzmienia.

Wkładałem/wpinałem Kenwooda w jednym systemie na przemian z Pionkiem 9400MP, Pionek zawsze grał lepiej niż XXV, lepiej to może zbyt dużo powiedziane, bardziej mi pasowało granie Pionka, większa dynamika, więcej szczegółów, lepsze brzmienie w wykonaniu jednostki Pioneer, Kenwood za bardzo narzucał się swoją natarczliwością, hmm, takie coś od siebie dodawał, nie wiem za bardzo, jak to nazwać. Po zmianie obydwu powyższych jednostek na w 100% sprawnego DEX-P99R było, tylko dużo lepiej.

Także polecam posłuchać przed zakupem ww XXV,

Pioneer DEH-P88RS gra zdecydowanie neutralniej niż każda Alpine wyprodukowana już w Chinach, dotyczy to także CDA-9887, to już nie jest to co produkowali przed kilkunastu laty.

Możesz też wziąć pod uwagę DXZ958RMC, też znakomita jednostka i świetne rozwiązania posiada na przyszłość.

CDA-9887 bez Imprint to też żadna rewelka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nic nie dokładam ja słucham muzyki :P a system robię jedynie pod siebie. W życiu na zawodach nie byłem :P

 

ale wróćmy lepiej do tematu

 

dzidzi dlatego też mowie żeby porównywac radia u siebie :P nie porównywalem kenia i p88 na jednym systemie więc nic nie powiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowi, przyznam się, szczerze, że ciągle się zastanawiam nad wyborem radia. Wymieniłem głośniki, kable, piec itd. Zostało fabryczne radio, którego przerabiał nie będę. Myślałem, że wcisnę jednak pod sterowanie z klimy 1-dina, ale wczoraj jeszcze próbowałem w nocy i musiałbym za dużo platyków wycinać. Pojawiał się na szczęście jakaś rameczka zamiast fabrycznego radia, to można włożyć 2-dina. Jednym słowem do chwili, aż nie zdecyduje się na "porządne rżnięcie" plastyków oczywiście na tą chwilę bardziej mnie interesuje coś 2-dinowego.

 

Aby nie zakładać nowego posta zapytam tutaj. Co wybrałbyś:

KENWOOD DNX7260BT

Alpine (stacje medialną) + procek - Tutaj nie mam jeszcze jasności jaka stacja lub procek. Widzę, że ten nowy z oferty PXA-H100 zbyt pochlebnych opinii nie zbiera, więc pewnie jakiś starszy.

 

Kasa za tego kenia czy Alpine plus procek podobna. Może jakieś uwagi co do różnicy w możliwościach lub inne propozycje?

 

 

A aby uspokoić kolegów, że prosto napis dynamata ciąłem :-)

http://img714.imageshack.us/i/53530881.jpg/

http://img560.imageshack.us/i/37177456.jpg/

 

Sorki za pisownie na początku:-) Będę musiał zacząć czytać tekst przed naciśnięciem "Napisz"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba radia mają multum opcji. Przeczytaj ich instrukcję od dechy do dechy, poznasz ich troszkę, w razie wątpliwości spytaj się tu o coś na forum. Zrób sobie coś na wzór drzewka decyzyjnego, co jest za tym radiem, a co przeciwko niemu. Mając to rozpisane, posłuchaj obu radioodtwarzaczy, pożycz od kogoś. Pionków jest od metra, alpinek chyba troszkę mniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pionków jest od metra, alpinek chyba troszkę mniej.

Ciekawe czy pionków p88rs p9400mp i dex-p99r jest od metra.... jest dokladnie odwrotnie :) , fakt aktualnie sa dwa 9400 na allegro co nie nie swiadczy o tym ze 9400 jest duzo , jest ich jak na lekarstwo.

 

Ale do rzeczy -

Ja kupiłem XXV-01D dopiero po zaczerpnięciu kilku szczegółów na tym forum, sprzedałem je szybciej niż uzyskałem, jakieś tam informacje na jego temat. XXV nie jest kiepską jednostką, ale niestety musi przypaść komuś do gustu ten profil brzmienia.

Wkładałem/wpinałem Kenwooda w jednym systemie na przemian z Pionkiem 9400MP, Pionek zawsze grał lepiej niż XXV, lepiej to może zbyt dużo powiedziane, bardziej mi pasowało granie Pionka, większa dynamika, więcej szczegółów, lepsze brzmienie w wykonaniu jednostki Pioneer, Kenwood za bardzo narzucał się swoją natarczliwością, hmm, takie coś od siebie dodawał, nie wiem za bardzo, jak to nazwać. Po zmianie obydwu powyższych jednostek na w 100% sprawnego DEX-P99R było, tylko dużo lepiej.

Także polecam posłuchać przed zakupem ww XXV,

Pioneer DEH-P88RS gra zdecydowanie neutralniej niż każda Alpine wyprodukowana już w Chinach, dotyczy to także CDA-9887, to już nie jest to co produkowali przed kilkunastu laty.

Możesz też wziąć pod uwagę DXZ958RMC, też znakomita jednostka i świetne rozwiązania posiada na przyszłość.

CDA-9887 bez Imprint to też żadna rewelka.

Podpisuje się pod tym rekami i nogami. Oprocz P88RS P9400MP to warto własnie się zainteresować DXZ 945RMC bo to radio 'gra' , jedyne co to obsluga jest jak dla mnie fatalna no i wyglada też dosyc nieatraktycjnie. Za to to radio naprawde gra.

No i klasycznie DEX-P99R to radio wymiata wszystko wcześniejsze. Najbardziej naturalny dźwięk , już po samym zapięciu kostki zasilającej + rca i odpaleniu radia dzwięk jest mega naturalny i scena bardzo ładnie poukładana i gleboka. Po korekcji czasowej to już w ogóle kosmos. Problemy ? wyświetlacz który z racji budowy 'nie swieci' w słoneczny dzień no i to że trudno kupić sprawnego 100% - mam na mysli tu własnie ten wyświetlacz.

 

Tak więc P9400MP jesli ma być MP3 , ew P88RS też jest wyśmienicie ale jednak od 9400 odstaje 88 niestety.

Jeśli może nie mieć MP3 a ma być jeszcze więcej pure sound to szukać DEX-P99R (koniecznie z duzym pilotem bez tego nie zrobisz nic). Jak również polecam szukać DXZ 958RMC. To Ci polecam zrobić a bedziesz mega zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...